• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ajd bumo sutra to probali rijesiti .... kasno je sad da idem gledat ! Provjeri samo jel ti je dobro stegnut onaj seraf koji stezes kad mjenjas sito !?? Mozda je u tome problem ?
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Pogledaj dobro zupčanike dabefali koji zub ili nisu dovoljno blizu jedan drugome
ako se dobro sjecam msk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
@Tajopajo...
Odi po redu kak sam ti stavio slike .
1. Izvadi kutiju i probaj rucno okretati sjetvenu plocu - moras cuti "klik" dok ju okreces
2. Provjeri da li ti je dobro sjela sjetvena ploca i pritegni ovaj seraf
3 Izvadi "sistem" sa izbacivacem i skidacem sjemena i provjeri da te ttu nekaj ne zabava
Ak je sve ostalo sa zupcanicima uredu, ne znam gdje bi mogao biti problem nego ovdje u kutiji ...
 

Prilozi

  • 2014-05-17 07.03.44.jpg
    2014-05-17 07.03.44.jpg
    49.4 KB · Pregleda: 83
  • 2014-05-17 07.03.54.jpg
    2014-05-17 07.03.54.jpg
    46.2 KB · Pregleda: 85
  • 2014-05-17 07.10.23.jpg
    2014-05-17 07.10.23.jpg
    40.1 KB · Pregleda: 88

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
To sam probao i zupčanik se vrti lijepo cijelo vrijeme. Stavim gore kanticu za zrnje i onda nastanu problemi. Malo radi OK i počne plastična ploča zastajkivati.

to se meni znalo dešavati kad sam stavljao neorginalne i jeftine ploče, koju nakon nekog vremena skuri ili popuca. Jel ima tko od vas možda uputstvo za mehaničku sijačicu novog tipa?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Imam ja upute, samo su u papiru, a scanner mi nije dostupan. Kaj te zanima?

Ak ploče zastajkuju, provjeri okreće li se tanjurasti zupčanik koji okreće ploče. Često se dogodi (kad se malo poderu plastične pikse na pogonskoj osovini), da mali zupčanik izađe predaleko van te je slabo uzubljen, pa ako ploča zapne, tanjurasti zupčanik se podigne i preskoči za zub ili dva.
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
imam ja upute i za msk i za psk sijacicu na kompu dat cu si veceras truda pa cu stavit na net i dat vam link!
 

sismis92

Novi član
Tu od
3 Tra 2009
Poruka
18
Uporedba eberhardt ili becker

Sta mislite koja je bolja sijacica? Sta preporucujete? Pohvale, kritike, iskustva... Molim vas za pomoc...
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Re: Uporedba eberhardt ili becker

Ja imam Becker, i zadovoljan sam s njom, precizna je i jako brzo možeš s njom sijati, samo je bitno da su kutije dobro zatvorene i da na drugim mjestima ne propušta zrak jer je nadtlačna. Za ovu drugu nemam iskustva, al mislim da je podtlačna.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja svoju danas opro podmazo naftiro i spremio da miruje do sljedece godine!!
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Gaspardo inače ima jako dobre sijačice, ali ova mi baš ne izgleda da je u idealnom stanju, vidim stoji vani u travi i draču, na zemlji, to su raonici sigurno dobili hrđe, a i ovako je dosta pojedena.

svakako je moraš pustiti u pogon, turbina bi trebala samo zujati, bez da lupeta i poskakuje, dići je u zrak i polako vrtiti kotače, da vidiš pada li sjeme ravnomjerno na svim redovima.. na svakoj bateriji dole imaš mali metalni prozorčić koji otvoriš dok je u pogonu i vidiš dal se zrna kukuruza love gore na sjetvenu ploču, odnosno dal ima dobar usis turbina.. (za to moraš nabit malo gasa i okrenuti par puta kotač da se zrna ulove na ploču)

i sad na kraju dok gledam sliku, meni to nekako ne izgleda ko Gaspardo, ne znam dal me oko vara jer je sva hrđava, al čudna mi je skroz...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,720
Ako ju nećeš sređivati onda je u redu. Ako ju sređuješ od farbanja i mehanike plus tvoj rad onda računaj minimalno još 50% gore. Vidio si u oglasima pošto se prodaju 4 redne sa posudama za gnoj. Kada nešto kupujem bolje volim kupiti ono što je radilo nego kada gazda kaže da godinama nije radilo.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Meni se osobno nesvidja prvo to sto izgleda kao da stoji tamo vani desetke godina a drugo izgleda kao da je neki najstariji model.puno prikljucaka jos kako tako ako su na vani al sijacica je previse precizna I vrijedna da bi stajala pod vedrim nebom.a uostalom to je previse love.susjed mi prije 3. God.prodao panoniju becker bez kutija za gnojivo za 7500 kn.ali sijacica nije rose vidjela.da je da za 500 eura onda jos donekle ak ti se da da je raskopas pa sve sredis u detalje pod uvjetom da potpuno ispravna I da nije skroz trula.:frown:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Vidis vidis .... Interesantan dodatak ..... Morat cu to na svoju instalorati !! A znal sam da za nekaj takvog je, ali ..... bollje pitat !!
Hvala ekipa !!
 
Na vrh