• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Ma samo dvije opruge od sjetvospremača mislim da su najjeftinije i najjednostavnije a trebale bi da odrade posao.
Bilo šta fiksno po meni savit će se kad-tad.
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Ja sam isprobal beckericu, nakon cicsenja dizna( suhe pcele u dvije baterije) i predihtavanja kutija radi OK. U odnosu na mehanicku-olaksanje....
 

Ago

Novi član
Tu od
26 Tra 2019
Poruka
2
Pozdrav svima
Imam monosem sijac 4 reda sa kosevima za vestak ovo mi je prva sezona da radim sa njom pa me je zabrinula nije tacna baca od 5 do 25 cm ploce su sa dva reda rupa crni tockici na baterijama su zatvoreni to je sto sam ja vidio ako neko zna nek mi malo objasni do cega bi moglo bit
I ako neko ima program sjetveni gornja su dva lancanika donjih 6

received_330847520962095.jpeg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Olt sijačica za kukuruz dvoredna stariji tip, zanima me da li se može još šta sijati sa njom, vidim da se navodno može grah, grašak itd. Hvala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Koliko vidim da ove nove (MSK) to nemaju, no stare SKPR imaju i zatvarač za tzv. "kućišnu sjetvu", tj. skupljaju nekoliko zrna pa onda ispuštaju grupu po grupu.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
kaj ste sijali na najveće rupe?
Nemam dugo takvu pa nisam stigao probati grah i slično. Kak idu bučine sjemenke?
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
I šta se onda konkretno sije, kukuruz, grah, grašak? Za lukovice ne znam kako bi to moglo jedino ako postoje sita sa velikim rupama. Ako netko ima neko konkretno iskustvo neka kaže da znamo.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
Pogledaj malo bolje kako izgleda sijačica..netrebaju nikakva sita osim kad se sije kukuruz. Iza sijačice ima metalna stepenica gdje stoji pomočnik i ubacuje zrna ili lukovice kroz ove tuljce..tj. lijevke i zrnje pada u zemlju gdje i kukuruz kad se sije a kotači iza zagrnu isto kao i kukuruz.. Naravno onaj tko šoferira ide jako sporo da pomočnik stigne ubacivati... Ovu sijačicu prodaje moja susjeda.. 22112
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Uredu, mene je zanimalo šta se može originalno sijati odnosno neka iskustva. Ali ovo je uredu tako da je dobra ideja.
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Nešto novo kod nas :ppozdrav:

MPq6jwK.jpg


sgAg4lA.jpg


LpCm10A.jpg


loozhX6.jpg


DR8CBXb.jpg
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Heh, to baš je kupljeno bez fondova, i nisam je kupio ja nego firma u kojoj radim, a koliko košta točno ne znam, ali znam da jako puno 🙄
 
Na vrh