• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Tu sam ja uzeo, vele svi da su zadovoljni s obzirom na cijenu( 6 hektara ce sijati).
Stari model koji kolko sam shvatio radi na pritisak a ne na vakum, ali se pokazao pouzdanim
vrhunske sijačice
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Pozdrav, koliki pritisak mora biti na manometru BECKER aeromat sijacice?
Prihasbji vlasnik je sijao bez manometra, na broj okretaja kardana
Evo da se nadovežem jer ste pitali za radni tlak. Minimalni tlak za sjetvu mora biti 10 WS, vodenog stupaca, a ja u svom slučaju smijem na 12 WS., po ovome mome manometru, inače je manometar original Beckerov star........ iz 80 tih godina. Jedan drugi kolega forumaš je tražio tablicu razmaka sadnje zrna u ovisnosti na pozicije zupčanika. Evo na slici je prikazan zupčanik br. 8 sa razmakom sadnje 16,4 cm.
IMG_20200414_170841.jpg IMG_20200414_155231.jpg
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Jel imas sliku postavljanja lancanika za umjetnjak?
Ja imam bas Becker, i ima lancanike, ne varijabalne remenice ko Panonija...
Ovo je ostalo od slike IMG-afc1bc1f626185d599ac77f9f8900326-V.jpg
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Monosem PNU je u pitanju
Podešavanje doziranja umjetnog gnojiva, koji zupčanik ide gdje da dobijem oko 300 kg/h otprilike.

I gdje nabavit ovakav remen, 45 x 1118 mm je dimenzija?
 

Prilozi

  • 20200414_184228.jpg
    20200414_184228.jpg
    204.5 KB · Pregleda: 28
  • 20200414_185146.jpg
    20200414_185146.jpg
    161.1 KB · Pregleda: 27

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
Evo da se nadovežem jer ste pitali za radni tlak. Minimalni tlak za sjetvu mora biti 10 WS, vodenog stupaca, a ja u svom slučaju smijem na 12 WS., po ovome mome manometru, inače je manometar original Beckerov star........ iz 80 tih godina. Jedan drugi kolega forumaš je tražio tablicu razmaka sadnje zrna u ovisnosti na pozicije zupčanika. Evo na slici je prikazan zupčanik br. 8 sa razmakom sadnje 16,4 cm.
View attachment 24956 View attachment 24957
Taj radni tlak vrijedi za sjetvu? Koliki radni tlak koristite kod brojanja zrna na 10 metara ručnim okretanjem kotača? Ako stavim na 10 Ws, odpuše mi previše zrna.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pozdrav,
Eto jučer je kupljena Hassia multisem, ima nešto malo posla oko nje, jedan dio sam odmah jučer riješio. Pročistio baterije sve spuhao, jednino imam na jednoj bateriji oštečenje, ispod sjetvene ploče je nekako došla voda i napušila je kučište, to čemo danas zavarit i pobrusit i nadam se da će to biti super. Ostale baterije koje su u funkciji sam probao na dvorištu i super bacaju zrna, jedino me muči kako se naštimava potrošnja umjetnog gnojiva, tj vidim da preko lančanika, a razmak kolko vidim vjv na samim baterijama. Jel neko zna više??
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Taj radni tlak vrijedi za sjetvu? Koliki radni tlak koristite kod brojanja zrna na 10 metara ručnim okretanjem kotača? Ako stavim na 10 Ws, odpuše mi previše zrna.
I u sjetvi i prilikom prethodne kontrole ispravnosti jednako bačenog broja zrna koristim isti tlak 12 ws. Tebi onda nešto nije ispravno, provjeri prohodnost gumenih crijeva, diskova i zabrtvljenost kutija za sjeme.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
I u sjetvi i prilikom prethodne kontrole ispravnosti jednako bačenog broja zrna koristim isti tlak 12 ws. Tebi onda nešto nije ispravno, provjeri prohodnost gumenih crijeva, diskova i zabrtvljenost kutija za sjeme.
zabrtvljeno je očito odlično, kad odpuše zrna, tak da svaka rupa na ploći nema svoje zrno
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Monosem PNU je u pitanju
Podešavanje doziranja umjetnog gnojiva, koji zupčanik ide gdje da dobijem oko 300 kg/h otprilike.

I gdje nabavit ovakav remen, 45 x 1118 mm je dimenzija?
Tvrtka "agromens". Kad sam se raspitivao za monosem rekli su da imaju sve potrošne dijelove i dečki su tamo stvarno ljubazni i može se sa njima svašta dogovoriti, barem oko dostave.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pozdrav, evo ovih dana sijem kukuruz sa novom sijačicom. Gledao sam malo po netu ulagače tj raonike ispod baterija. Jel zna ko di ih ima za kupiti pošto su moji poderani do kraja, skoro do baterije su došli. Ili ima neko sliku kako bi to trebalo izgledati pa ih mogu navariti. U pitanju je Hassia multi sem. Ona sije ovako čak odlično, al bi htio to promijeniti pa bi moglo biti još i bolje. i još moram ugraditi podizače zemlje iza kotače, jer kad mi visi u jednu stranu onda mi baterija praktički ide po rubu traga od traktora te baš i ne ide u zemlju ak se neko ne vozi gore.
 

Najnoviji postovi

Na vrh