• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

R

Ratarko

Guest
Sijačica za šečernu repu

Evo slike i moje sijačice.
Da li imaš kompjuter uz tu sijačicu?
Znači mislim na onaj originalni Gaspardov kompjuter , mislim da se može vidjeti na mojoj slici , ono žuto u kabini .
Obrisan neispravan link.

A evo slika od komfijuktora od Gaspardo sijačice .

Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Nemam kompjutor. Vidim da Imaš Hurlimana. Ja imam Lamborghinija r4 105.
Znaš li da su to isti traktori? Koliko ima taj tvoj konjskih snaga? Kak si zadovoljan s njim ? Mi mislimo kupiti istog takvog ali Lamborghinija R2 86.
Kakav još traktor imaš ? Objavi nešto slika od njega pod Hurliman.
kakve podatke vidiš na tom kompjutoru?
 
R

Ratarko

Guest
Ovo sve što si pitao u vezi Hurlimmana ču objaviti na forumu ( par slikica i opče dojmove o traktoru ) .

Za kompjuter sam pitao jer se moj pokvario nakon dva dana rada pa buduči da nepoznam nikoga drugoga tko ima isti htio sam saznati nešta više.
Na kompu se mogla vidjeti brzina kretanja , razmak između zrna u redu , broj zrna koji je posijan po hektaru , neki prosjeci po satu ( neznam više za šta ) i bila je opcija koja mjeri litre škropiva ako mu se još nadoda nekakav mjerač protoka tekučine koji služi pri špricanju.

Več sam zaboravio dosta o tome kompu jer se drugi dan rada ovoga prolječa odhah pokvario a još se nije vratio iz Italije sa servisa :(

Moram ipak reči da je onaj prvi dan radio super i brzo bih se naviknuo na njega.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Kako to da ne dodaješ mineralno gnojivo istovremeno sa sjetvom? Dali je to zbog uštede vremena?
 
R

Ratarko

Guest
Nije zbog uštede vremena.
Mineralno gnojivo za šečernu repu se večim dijelom daje u jesen pod brazdu, znači več je zaorano.
U prolječe se pod tanjuraču,sjetvospremač ili rotodrljaču(branu) dodaje ostatak.

Nadam se da si primjetio da je to sijačica za repu iako je u rubrici sijačica za kukuruz.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Da, primjetio sam. Koliko hektara siješ šečerne repe a koliko ostalih kultura?
 
R

Ratarko

Guest
Recimo : 50ha repa , 50ha pšenica , 50ha pivarski ječam a ostatak soja ili manji dio suncokret i uljana repica.

Koliko ti moraš obrađivati zemlje za potrebe ishrane krava a koliko siješ ostaih kultura koje ne idu kravama nego na tržište ?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Za tržište ne sijem ništa. Kukuruza 12, trava( prirodne i zasijane) 25, ječam 4.
 
R

Ratarko

Guest
Znači slično kao i moj bratič koji ima oko 30 mliječnih krava ( možda koju više , neznam točno ).

Da li se isplati izgradnja novog objekta za 50 krava ?
Bratič mi kaže da takav objek 3-5 godina radi bez imalo profita , jedva da otplačuje "sam sebe" .

U mojoj okolici ima nekoliko tih novih "2 milionskih" štala , kako čujem da ti ljudi dosta teško spajaju "kraj sa krajem".

Da li imaš neke slike od tvoje buduče štale ili još nije u izgradnji ?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ako ide sve dobro onda se isplati. Ti ljudi koji spajaju kraj s krajem obično su to početnici( niska proizvodnja po kravi). Znam neke koji sa 5 krava grade farmu za 50. Farma je u gradnji . Objavit ču slike kad bude gotova, otvorit ču temu pod Stočarstvo.
 
J

japa

Guest
ja sam prošli tjedan kupio rabljenu nodet pneumatsku sijačicu za kukuruz 4 reda, s deponatorima za umjetno gnojivo. Sijačica je u super stanju. Platio sam je 2300 eura. stavit ču i slike
 
N

nejc

Guest
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
evo moja sejačica, nova SIP
 
J

japa

Guest
da, moja je vrlo slična ovoj, jer OLT radi sijačice po NODET licenci
 
R

robert

Guest
ma da,sistem od prije 100 godina,ne bi se sjetili to malo unaprijedit..... :?
 
J

japa

Guest
evo moje sijačice nodet
Obrisan neispravan link.

vrtic045dg6.jpg
[/url][/img]
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Ta mi je baš lijepa.
Za koliko se može takva kupiti :?:
Jel dobro sije?
Ima li nekih mana?
Pašu li na nju olt dijelovi? :)
 
B

Bobo

Guest
Covjek iz Gradiske mi neki dan rekao da je kod njih otisla neka jako dobra sadilica za kukuruz i slicne stvari za 2- 3 000Kn, posto ju nitko nije znao postelati da radi kako treba. Sadilica je bila par tijedana stara, i ovaj ju je prodao posto-poto, samo da je se rijesi...

Da je mehanicka 1 000puta i da su ju djeca sastavljala, vrijedi te novce...


Ja imam 2- rednu OLT, ali onu staru staru i radi sasvim zadovoljavajuce za moje potrebe. Dao sam za nju 500 kn i ulozio dodatnih 200 te je sadilica kao nova...
 

Najnoviji postovi

Na vrh