• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za trave i travne smjese

Z

zoran

Guest
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

gle, ja ti ne vidim ta slova jer je ova moja sijačica dosta stara ali ti bum nekak valjda objasnil
one četiri lijeve su te fsln i tu sam del na drugu s lijeva a desnu na 4 s lijeva gore
zatvoril sam svaki drugi red i posijal tako 95 kg na 3 ha? kaj bu s toga zišlo, nemam pojma...povaljal sam ga
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

zoran kaže:
gle, ja ti ne vidim ta slova jer je ova moja sijačica dosta stara ali ti bum nekak valjda objasnil
one četiri lijeve su te fsln i tu sam del na drugu s lijeva a desnu na 4 s lijeva gore
zatvoril sam svaki drugi red i posijal tako 95 kg na 3 ha? kaj bu s toga zišlo, nemam pojma...povaljal sam ga

aha, kužim , sad sam pogledo, ide ovak FLNS, ti si sijao na L to je za livade i 4 rupa gornji red je cca 20 kg na ral
mogu ti reč da su isarie jako dobre i imaju velike mogučnosti sijanja, i što je najbolje nikad mi se nije zaštopala, ama baš nikad :D :D naime ima drugačiji sistem izuzimanja sjemena ko jež izgleda ko da ima bodlje.
dok kad sam sijao sa imt ništ od sijanja ak ima malo smeča od slame il se zagladi sjeme pa ne ide van :evil:
evo slika isarie typ 6050 2 metra ja s njom sijem sve ljuljeve , tu ti se malo vidi mehanizam za štelanje

Obrisan neispravan link.
 
Z

zoran

Guest
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

točno tak, daj mi reci na kojima ti siješ djetelinu, ljuljeve, pšenicu...
kupil sam tu sijačicu prije dva dana za 3000kn-stara je, al kolko sam jučer videl sije super
da sam nekog platil, da mi posije ta 3ha platil bi najmanje 1000kn a ovak sam i sam guštal
no, pričekajmo da vidim kaj bu od tog mog posla niknulo

moj 100. poooooost, juhuuuu
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

zoran kaže:
točno tak, daj mi reci na kojima ti siješ djetelinu, ljuljeve, pšenicu...
kupil sam tu sijačicu prije dva dana za 3000kn-stara je, al kolko sam jučer videl sije super
da sam nekog platil, da mi posije ta 3ha platil bi najmanje 1000kn a ovak sam i sam guštal
no, pričekajmo da vidim kaj bu od tog mog posla niknulo

moj 100. poooooost, juhuuuu

čestitam, eto 100ti post, posijao si sudansku kaj češ bolje, kiša je danas sigurno padala, milina od života :D
e ovako imam sliku gdje je napisano sve al je malo mutna pa ču napisat
pšenica S 4-5 gore
livada L 4-6 gore
ječam S 6-8 dolje
zob S 6-8 dolje
uljana repica F 1 dolje
a pošto je djetelina slična po veličini uljanoj repici to je to
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

abrkili kaže:
jel se može sa onom oltovom što ima okrugli spremnik za sjeme(oblik letećeg tanjura) sijati dts???

misliš na gamu oltovu, nebu išlo, ljudi nemreju posijat ni ječam s tim a kamoli dts prelagano je sjeme, to su baš za pšenicu i sirak tj sudansku travu
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

pitanje
dobili sam neku primjesu djeteline mislim da ima više vrsta samo je sjeme od djeteline pa vas pitam kako da to posijem tj čime
ja sam razmišljo da posijem sijačicom za pšenicu imt da li je to moguče
uz to sjeme imam još i sjemena za dva jutra koje je čisto
pomagajte ako znate
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

SVAKA AMAZONA KOJA IMA MALI ZUPCANIK SIJE SVE KULTURE.
MOZE SIJATI OD JEDNE KILE NA HEKTAR PA NA VISE -PROVJERENO-
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

JA IMAM ISARIU 6000S 2,5M I SIJAO SAM SVE ZIVO I MOGU TI RECI DA SU TE SIJACICE SUPER,STARE MOGU SIJATI TRAVNE SMJESE AKO IMAJU MALI ZUPCANIK PROVJERENO.
 
M

MF3095

Guest
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Bok dečki:Ja imam sejačicu Panonija od 3m isto mogu sijati sve.Imam jo sa kombinacijom roto brana mascihio,od 3m.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

zeko kaže:
JA IMAM ISARIU 6000S 2,5M I SIJAO SAM SVE ZIVO I MOGU TI RECI DA SU TE SIJACICE SUPER,STARE MOGU SIJATI TRAVNE SMJESE AKO IMAJU MALI ZUPCANIK PROVJERENO.

ja sam zakapario isariu 6000s 2,5 metara 21 red uljna getriba, ima mali i veliki jež za izbacivanje sjemena, regulaciju dubine sjetve, drljače

da li je i tvoja takva :?: ima onu skalu od 0 pa mislim do 80 na kojoj se štela

ja bih te molio da mi pošalješ riktanja sjetve tj štelanja za sve kulture na ha il ral kak imaš, pšenica, ječam, ljulj, djeteline, zob, sirak il sudanska trava, grašak, lucerna


hvala unapred :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

evo danas sam imao šoping maniju, več sam se sav tresao jer nisam ništ kupio od strojeva čak 3 mjeseca :shock: imam bolest šoping manije :shock: :mrgreen: 8) ;) ;)

isaria 6000s 2,5 metara, 21 red, uljna getriba, drljače, regulacija dubine sjetve, mali i veliki zubčanik za sjetvu :D

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Opa, znači napokon je stigla, koliko si dao, jel si prodal onu od 2 m!!! :?: :?:


napokon da vidim tablicu :D :D :D DOBRA :lol: :lol: :lol: ko i moja :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Dobra je 8)
Najljepša za Zekana 8)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

ŠANANA kaže:
Opa, znači napokon je stigla, koliko si dao, jel si prodal onu od 2 m!!! :?: :?:

napokon da vidim tablicu :D :D :D DOBRA :lol: :lol: :lol: ko i moja :mrgreen:

ona od dva metra je od susjeda tri kuče dalje, on sije 2 rali godišnje s njom tak da sam jedini korisnik bio ja da ne stoji naprazno, sam mi je nezgodno svaki drugi dan uzimat i onda ju ne vratim tri tjedna jer mi treba, tak da sam kupio svoju :D a njegovu mogu uzet kad god mi treba, znači baratam sa 2 sijačice

cijena , platio sam 1000 eura, s tim da je bila pogodba 1250 eura, ali ne vodi moja stara bez veze veliku mlječnu industriju da nebi znala i umjela smanjit cjenu i to tako da se trgovac strojevima ni ne snađe ;) :shock: tako da spram traženog je ispala jako dobra cijena, ali dao bi ja i 1250 jer su to jako precizne sijačice i ne štopaju se nikad :!:

jedino je poklopac malo svijan jer je netko pametan neki stroj u kamionu vozio na sijačici, inače je kod obližnjeg majstrora pogođeno uređenje sijačice tj farbanje , samo dok završi zekana cristala i deutza

tablica vjeruj mi i policiji upada u oči ali se samo nasmiju jer ipak ko bi se htio zvat BOGEC osim mene :!:

da marko naljepša za zekana, nekak mi se ferko 539 čini mali i slabašan za tu sijačicu :!: sa onom od 2 metra je ferko zakon al sa ovom je malo naknap na bregovima
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Ma išao bi i 539 za prvu silu ;)
Kod mene s amazonkom 2.5m siju s 533 ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

ja sijem s hassiom 2,25 m s 539 bez problema, malo zna zezat po bregima, al to se s kočnicama okrečem i treba samo pazit da ga ne odnese :!:
539 radi s ovom po ravnom kak god očeš, al nemoj s tim u brege, najbolje za breg pod zetora i onda igraš na sigurno :mrgreen:
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

marko hurlimann xa86 kaže:
Ma išao bi i 539 za prvu silu ;)
Kod mene s amazonkom 2.5m siju s 533 ;)

ja sam čak malo sijao i sa d7 3m amazonkom sa 533 ;)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

evo i moje sijačice hasia 250. s tim se zanima mf 560 a probao sam s fercem 539 al nije to za njega kolko ne kopa tolko se diže prednj kraj u zrak
i374506_P1000271.JPG
i374505_P1000270.JPG
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

I ja imam Hassiu 2,25, al nešto stariji model, i prezadovoljan sam, 539 se dost dobro nosi s njom :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh