• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Meni treba cijela sijačica, ovo sve što je u oglasnicima je skupo ili loše.

Zanima me OLT GAMA 18..
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Dečki jel znate nekog tko ima kvalitetnu amazone sijačicu d7,d8,d9-3metra,
i možda da bi htio u zamjenu d7 2.5 m?
PS,koliko bi ja mogao tražiti za ovu moju 2.5m?
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Jel netko zna, ko drži rezervne dijelove za Hassia sijačice ?
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
149
Pozdrav,

Mene opet zanima kako ide sa štelanjem ovih pozicija na ovakvoj sijačici .( HASSIA DAN 250 )
Svaki odgovor od ljudi koji su njom radili je dobrodošao.

post-118723-0-29930500-1392797424_thumb.jpg

post-118723-0-61343600-1392797389_thumb.jpg
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
149
Nema nitko da napiše nešto o ovome ?
Ima neka druga Hassia ,da li neko ima kakvu tabelu za štelanje ?
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Dečki jel znate nekog tko ima kvalitetnu amazone sijačicu d7,d8,d9-3metra,
i možda da bi htio u zamjenu d7 2.5 m?
PS,koliko bi ja mogao tražiti za ovu moju 2.5m?

Te zanima mozda Gaspardo M300 ? U vrhunskom je stanju, ima elektronsko zatvaranje redova.

Evo i slike, nemam trenutno bolju. Ako te interesira javi na pp.
 

Prilozi

  • DSC_0384 (Large).jpg
    DSC_0384 (Large).jpg
    44.4 KB · Pregleda: 203
  • DSC_0387 (Large).jpg
    DSC_0387 (Large).jpg
    45.5 KB · Pregleda: 192
Posljednje uređivanje od moderatora:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Matija, cestitam na kupovini. Lijepa kombinacija.
Kako ti se za sada cini, je li tesko caseu? Nece ga vagati puna sijacica?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Da , baš je kombinacija top.

Čini mi se stvoreno za casea , probao sam malo bolej krenuti sa mjesta dok je bila sijačica iza puštena do kraja , bez ikvog problema , onda smo se tata i ja sjeli iza na sijačicu cca 100 kg svaki , i brat je probal također niti naznaka da bi mu bilo teško da bi se propinjal

Tako da je to to , samo terati .
 

VIZIONAR82

Novi član
Tu od
10 Velj 2016
Poruka
5
Pozdrav ekipa.
Trebam pomoć. Nabavljam svoju prvu sijaćicu za žito. U planu je Isaria 6000s 2,5 m ili Hassia DP 250 (ili DU 100) 2,5 m. Na sto trebam pripaziti? U čemu je razlika kod sjetve žita u odnosu na trave (osim količini i veličini sjemena)?
Unaprijed zahvaljujem.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Neznam kak je na ovim sijačicama koje si naveo, ali na mojoj nodetovoj je razlika u tome kaj ona ima na izbacivačima sjemena još jedan red malih zubi za trave i djetelinu, a od frenda ista takva to nema, iako kad je on kupoval zeznuli su ga pa su mu rekli da je za djetelinu ali kad je videl kod mene razliku svatil je o čemu se radi. ako kupuješ uzmi nekoga sa sobom ko se kuži u sijačice jer ih obično uvežaju šverceri koji ih hvale i govore za njih svašta a posle tek skužiš da sijačica pol toga kaj je navel nema.....
 

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
72
9fv961.jpg

mc7jb5.jpg

1zp62q9.jpg

Kolega je kupio ovu sijacicu,kao sto vidite ima tabela neka, sad ne znamo kako se stima kolicina sjemena pa ako neko zna neka napise,na drugoj slici se vidi sa strane ova poluga,zna li neko cemu ona sluzi???
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Polugom otvaras i zatvaras klapnu u spremniku ovisi o velicini sjemena. I ispustas sjeme.
Na tablici su ti brzine. Ima ih 72 kako se i vidi. Drugi i treci stupac su kombinacije gornjeg i donjeg mjenjaca da bi dobio zeljenu kombinaciju. Visa brzina vise sjemena.
 

markoihc

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
118
Marex,upisi amazone D4 na google i imas od amazone info za nac i sjetvenu tabelu za sve,plus prirucnik o sijacici.
 

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
72
hvala na odgovorima,trazio sam za d4 ali i dalje ne uspijevam shvatiti kako-pronaci kako da postavim ove polugice na mjenjacu da bi sijacica sijala 300kg/ha
 

Najnoviji postovi

Na vrh