• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Ja imam nodetovu sa ulagačima, nisam imal pojma o razlikama jer kad sam kupil sijačicu kupil sam je slučajno. Da pojasnim, vozili se po Vrbovcu ja i kum i slučajno vidli da čovjek prodaje sijačicu kao novu, svidjela nam se i kupili smo je. Ugl, da ne skrenčem s teme, bila je s ulagačima, a kod mene svi imaju s ulagačima tak da nisam uopče gledal sijačice s diskovima.
Sijačica je nodet, 2,25m 18redova s ulagačima, nemam problema kad sijem da bi se napred nabijalo nekaj, jedino na zupcima iza koji ravnaju ako do kraja spustim hidraulik onda se zna nakupljat ali to je zanemarivo. Sijem 12 jutara pšenice i ječma s njom i zadovoljan sam...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ma sa diskovima je sijetva puno kvalitetnija.Diskovi su do nedavno bili samo u priči,ali u današnje vrijeme ima ih na puno sijačica,Skupe su jako sa disk ulagačima,zato sam ja inprovizirao sa svojom,paše mi sve drugo na njoj,zato sam još uložio u diskove i imam vrhunsku sijačicu,a nije me skupo koštalo.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dobar je disk,ali ulagač isto dobro radi posao..

Dobra priprema tla je prvo i osnovno za sjetvu..
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Na ulagač se uvijek skupljaju žile od biljki dok ide kroz zemlju i na tom dijelu postaje deblji i teže ide u zemlju dok disk to sve preskoči ili presiječe ako mu se nešto nađe na putu.
Može se sa ulagačima sijati ali disk je daleko bolja varijanta,barem kod mene u mojim zemljama.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ma te nemaju vario getribu,teško ih naštelat da točno bacaju i imaju ravno dno pa ne potroše sijeme do kraja,loš izbor a i cijena je paprena.Imam moj kolega Isariju 3 metra,bez diskova za te pare,i nađeš diskove od oltove kao u ja i ugradiš,i to je onda vrhunska sijačica a za manje pare.
 

same1993

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
154
Narode pozdrav! Jel zna netko jel ima za kupit izbacivace sjemena za nordsten clg mk2 lsijacicu ali ove za uljanu repicu sa sitnijim rasporedom? Ja imam sa krupnijim pa mislim da nebu stimalo bas a planiram sijat uljanu repicu ove godine...
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Nije mi se otvarati novu temu pa ovdje stavljam slike sijačice s kojima u ovom dijelu Kanade siju sve kulture koje ovdje uzgajaju







 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Ne znam da li si gdje pisal kakva je priprema za sjetvu, ima li oranja... ? Ovo su sijacice za direktnu sjetvu?
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Nema oranja, ovdje ti je nekakva crnica koja je kaj pijesak i sve siju direktno, jedino sam videl jednoga da je prije tanjural jer je bila navožena gnojnica s cisternom koja nema ulagače.
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Moze mala pomoc..u nabavci sam zitne sijacice pa sam pronasao jednu hassiu model DU,2,5m, 21 red, zagrtaci sjemena, zatvaranje redova, mehanicki markeri...na sto obratiti paznju kod kupovine hassie i kakva su iskustva??jel precizna u sjetvi??
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Ma te nemaju vario getribu,teško ih naštelat da točno bacaju i imaju ravno dno pa ne potroše sijeme do kraja,loš izbor a i cijena je paprena.Imam moj kolega Isariju 3 metra,bez diskova za te pare,i nađeš diskove od oltove kao u ja i ugradiš,i to je onda vrhunska sijačica a za manje pare.

a kakva je to vario getriba?
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Imaš ručicu i skalu s brojevima i na koji stavis tak sije, a ove koje nemaju vario, na njima moraš seliti lance na manje-veće zupčanike.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
To nije za neku ozbiljnu sijetvu,ima ravno dno pa nemože sijeme potrošiti do kraja,a i mislim da ima grubo štelanje na getribi,za sve ozbiljnije poslove u glavnom strane marke preporučujem.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Mi nedavno kupili Amazonku D7 sa ulagacima i do sad neznam kaj znaci stopanje,,,
c090.gif

ako je to glavni razlog koji te odbija od ulagaca,,,
c065.gif
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
To nije za neku ozbiljnu sijetvu,ima ravno dno pa nemože sijeme potrošiti do kraja,a i mislim da ima grubo štelanje na getribi,za sve ozbiljnije poslove u glavnom strane marke preporučujem.

Ovo za ravno dno je istina,ostane dvadeset kila sjemena,u tri pregrade,a na dnu pedeset šarafa,i sad ti potroši do kraja. Tko ju izmisli...
Nije vario,ali nema ni lance,brzo se naštela,pšenicu i ječam sije precizno. Disk ulagači nisu toliko bitni ako je masa dobro zaorana,i ako je zemlja adekvatno pripremljena. Za te pare,dobra je.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,479
Pa ja znam ljude koji siju stotine jutara godisnje bez oranja sa ulagacima i imaju vrhunsku psenicu.
I ja sam to radim i ne vidim problem.
Koliko bi uopce sijao godisnje?
 

Najnoviji postovi

Na vrh