• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Mi nedavno kupili Amazonku D7 sa ulagacima i do sad neznam kaj znaci stopanje,,,
c090.gif

ako je to glavni razlog koji te odbija od ulagaca,,,
c065.gif

zemlje su crnice i teske za obradu,a ječam i zob sijem poslije berbe kuruza,pa me brine dati 10 000 i vise kn pa da mi skuplja kuruzovinu,nemam roto brane koje bi mozda buse -korjenje i kurzovine i djelove stabljike samljele
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ma slažem se,i kod mene u dobroj zemlji ulagači odrade dobro,ali nisu uvijek uvijeti sijetve idealni,i još na tešku zemlju kada dođem,a na ulagače se uvijek nahvataju razno razne žilice od biljki i onda ulagač postaje automatski u doljnjem dijelu deblji i ne usijava dobro,jer nemože postiči dubinu,dok disk to sve preskoči,ali opet kažem u lakim zemljama to dobro bude ali u teškoj nikako.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
npr.crnica mi je dobra za sjetvu soje,kad je u jesen poorem preko zime izmrzne i priprema se odlično napravi ali jesenske sjetve su muke ( sijem sve vicon rasipačem)
---

gledam slike oranja kod podravaca i okolica mogu samo pobrnati i u sjetvu ,koju laganu zemlju imaju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Onda bježi od IMT sijačice,ako nije dobro pripremljeno,štopa se na donjoj gredi svakih par metara,jako je niska,i gura kukuruzovinu i grude pred sobom. Ova s oglasa izgleda malo viša od moje,ali možda slika vara... Ja tek s njom mogu mirno sijati od kad imam rotobranu,i dobar plug.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
i koji bi vas bio onda izbor: teska zemlja,sjetva jesenska poslije kuruza,nemam rotobrane,tanjurača i brnača(po potrebi jos malčiranje,) ::::::trazim 2,5m ,cijena max. 12000kn,aaaa sad bila ona amazon,isaria,hasia ili neka....
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja da kupujem,uzel bih Amazone,kvalitetu ima,dijelovi dostupni...
Jedino kaj su skupe...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Ja sam isto u dilemi dali da uzmem Amazonu ili ne.. Mnogi mi govore da se ulagači budu štopali, bliži se jesen i sjetva žitarica i ne bih želio opet "sijati" rasipačom..

Nešto ostataka ostane vani, po mojoj procjeni 10-20% max jer se ore odmah nakon berača i ne uspijem sve zaorati kako spada.. Zemlje ima svakakve, ali je uglavnom u jesen masna..

Što kažete na ovu?
http://www.njuskalo.hr/strojevi-sje...ica-zito-trave-amazone-d8-2.5m-oglas-20058594
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Ja imam Isariu 6000s isto s ulagacima i ide to dobro, jedino to sto se spominjalo vec, hoce se korjencici uloviti ali nije to nista strasno...a i kolko znam sve sijacice od kolega tu u mom kraju su sa ulagacima pa svima dobro izraste urod
Milane-lijepa je sijacica,ali meni se to cini previse novaca..
Nazovi ovog covjeka, pa reci sta te zanima i on ti nabavi. U redu je covjek i nije preskup, mi smo kod njega par strojeva uzeli ukljucujuci i sijacicu :)
http://www.njuskalo.hr/tvrtka/faltak-prom
 
Posljednje uređivanje:

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
A gle,evo pogledao sam ju jos jednom, sijacica je u redu stvarno i lijepo izgleda ali mislim da bi mogla biti jeftinija za 250-300 eura.
Jer opcenito su cijene prenapuhane, ali ajde ova je bar u redu i svjetla ima još.
A i to je iz tog kraja gdje se nekad puno trgovalo i jos se nesto trguje pa su cijene malo vise, tako da se moze cjenkati ;)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Je, full je, markiri, poništavači tragova.. Naravno da zna biti i puno boljih u ponudi, ali ova izgleda ok na slikama.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
5lduzo.jpg


Evo nasa 3000 novaca,,,:tongue:
je da je 2 metra sirine ali ne zabrinjava me to buduci da ne radim usluzno,,,
jedina mana toj sirini je kod okretanja jer nema nista bez odvojenih kocnica i jos nemozes u jednom manevru posloziti se u trag,,,

Inace sto se preciznosti sijanja i zagrtanja sjemena tice tu nemam apsolutno nikakvih prigovora,,,

Kod moje je problem sto nisam dobio knjigu ali i to ce se uskoro rijesiti buduci da je ima na netu za skinuti,,,
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Je, full je, markiri, poništavači tragova.. Naravno da zna biti i puno boljih u ponudi, ali ova izgleda ok na slikama.

Kaj se ljepite svi odmah na te markire i poništivače tragova,kakv Full je to...

Ulagači su ovdje potrošeni več skoro do kraja,ima tu još malo mesa ali trebalo bi ih mjenjat..Ove grablje iza su prošlost,treba gledat da bude "lastin rep" iza..



nekaj ovakvoga se isplati kupit:
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/prodajem-sijacicu-amazonu-d8-2.5m-oglas-12454336
 
Posljednje uređivanje:

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Pa ima nekaj u tome kaj si napisal ali opet ne kužim koja je razlika između lastinog repa i grablji?

Ja imam i grablje i sasvim solidno radi, ništa mi se ne nabija niti korenje niti kukuružinje, a zemlju pripremam s tanjuračama. Nemam niti diskove nego ulagače i nikada mi se ne štopa a zemlja koju radim je teška i jesenska sjetva tj. prprema zemlje je muka al stvarno mi se ništa nikada ne nabire.
A kaj se tiče od zatvaranja redova i ostavljanja tragova za špricu to ni ne koristim iako imam automatsko zatvaranje kak naštelam (opcija svaki drugi put da zatvori, svaki treći ili svaki četvrti prohod) ali ne koristim jer nema potrebe. Od svega kaj koristim, koristim markire i to mi je jedino žao kaj nemam da se automatski prebacivaju ili prek hidraulike, jer mi se nakon cijelog dana sijanja neda malo malo okretat ručicu da ga prebacim.

Radi se o nodetovoj sijačici 2,25m,
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Kaj se ljepite svi odmah na te markire i poništivače tragova,kakv Full je to...

Ulagači su ovdje potrošeni več skoro do kraja,ima tu još malo mesa ali trebalo bi ih mjenjat..Ove grablje iza su prošlost,treba gledat da bude "lastin rep" iza..



nekaj ovakvoga se isplati kupit:
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/prodajem-sijacicu-amazonu-d8-2.5m-oglas-12454336
Sve oke, većina Amazona na njuškalu je bez markira i ponistavaca, neke i bez grablji, zato sam rekao da je ova solidna.

Ova sa linka je ok, ali joj opet fale markiri..

Znači tvoj savjet bolje da gledam d8 jer ima bolje grablje (lastin rep)?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Lastin rep bolje zagrne sjeme..
Kod sjetve ja ne koristim markire,nije to kukuruz da redovi moraju biti strogo odvojeni,ako se negdje desi preklop nikaj strašno,bolje i preklop nego da ostane prazno..
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
I bolje prelazi, odnosno ne nakuplja lastin rep ako je losija priprema.
Sto se tice markira, godinama sam sijao sa sijacicom 3 metra bez markira sa traktorom bez rd, tako da to ne znaci bas , ponistivace preporucam, no oni se mogu i dodati kasnije...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Isarija je isto odlična sijačica,više sijemena ide u nju nego u Amazonu,lakša i sigurno povoljnija.Ja sam na svoju montirao diskove od olt game,sve paše,bez nekih prepravaka,več sam o tome pisao,kvaliteta sijetve daleko bolja,manje sijemena treba,jel ne ostaje ništa vani.Ulagači ulože dobro,ali zna se desiti da to bude plitko,i nakon prva kiše zemlja se malo slegne,sabije gornji sloj prašine i dio sijemena ostane vani,zato kažem da za ozbiljniju sijetvu u zemlji poput moje nema ništa bez disk ulagača.Amazonka sa jednim diskom je isto dobra,ali disk se drži na nekoj plastici,neznam točno,zaboravio sam već,kolega mi pričao,to kada ode disk ispadne,a dosta je skupo za promijeniti,zato budite oprezni pri kupovini na to.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
još jedno pitanje,u oglasu kod nekih isaria i amazone sijačica piše da imaju opremu za soju ,travu itd.,,,,jel se to kod nekih mora posebno jos nesto kupiti ili to mogu sve sijati????? (mene zanima soja,zob,ječam,lucerna)



i jel ima djelova za isaria sijačice i tko ih prizvodi
 

Najnoviji postovi

Na vrh