• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
koje ulje ide u getribu amazonke i gdje ima najpovoljnije za kupiti one crne teleskopne cijevi da su ispod 220kn/kom
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
jakopic ima akciju cini mi se da su 150kn,imas online shop jakopic.com
kliknes sa strane na akcije
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Pozdrav!
Da li ima tko poljostroj sijačicu za žito? Zanimaju me iskustva, da li je točna u sjetvi, kakvu getribu za pogon ima uljnu ili ( čiji proizvođač).
Imam 2.5m hassiu ali bi išo na 3M u kombinaciju, a cijenovno mi je jako inteesantna, pa me zanimaju mane. Neki kažu dobra je, neki kažu bolje rabljena zapadna. Nisam pametan pošto rabljenu s diskovima nemoguće kupit za te novce, a ovo je ipak novo samo me zanima kvaliteta i preciznist sjetve. Hvala
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
kolega ja se slazem s ovima sto vicu polovna zapadna. nema srece od ovih nasih tu. osobno sam uzo amazone d8-super 30 sa tanjurima. bila je u relativno losem stanju. utjeras ju u red za koju sezonu i imas ju dozivotno. Takodjer sam se specijaliziro za amazone mjenjace pa onda nije problem ju reparirat. kosta oko 1000 kn da se mjenjac utjera u savrseno stanje.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ne treba ni 1000kn jer ne treba uzimati originalni dio kad imaš isti za tri puta manje love.Za AD403 mjenjač košta 12000kn a možeš ga(ako znaš) popraviti za siću.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Znači ipak bolje da se držim rabljenog zapadnjaka?
Još da nađem s diskovima po volji ma bio bi zo pun pogodak.
Samo da je moja hassia 3 m nebi ju mjenjao nikad.
Hvala na savijetu. Znate li možda za kakvu 3m s diskovima?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,173
I ja sam gledao tu sijačicu novu, Poljostroj.. Ali nekako mi je loše napravljena, jedino što je cijena povoljna.
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Ja ove godine uzeo hassiu DU model 2,5m i prezadovoljan sam...kad sam birao nisu mi bas preporucili dk/dkl model jer ima plasticne tjerace sjemena koji se ishabaju a zeznuti su za promjeniti..
Na ovoj mojoj getriba je odlicna i moze se podesiti u gram.
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Da takva,ima zatvarace redova,ponistavace tragova, lastin rep grablje jedino je prebacivanje markera rucno..sve u svemu ja prezadovoljan iako sam trazio i planirao amazonku kupiti.
Sijao sam rauolu,podesi se brzo i tocno, jecam psenica isto tako...
e sad koliko stane.. 200 kg stane to sam isprobao( relativno male parcele kod nas) a po mojoj procjeni islo bi oko 350 kg u nju ako ne i vise
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ajd ovak, kaj mi možete reći o uljnim getribama na sijačicama za žito tipa Hassia, Amazone, Isaria....?

Znaći jel se ima tu kaj posebno za pokvarit, raspasti, dal se to da složiti, reparirati???
Uslijed ćega može doći do stradavanja uljne getribe, kakvo je održavanje toga??

Nismo još do sad imali sijačicu sa uljnom getribom pa nemam pojma o tome, a planiramo ju kupiti kroz 10-15 dana.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Znam za nekoliko D7 i niti jedna nije imala problema s getribom. Odrzavanje 0.
Mislim da se ne trebas toga bojati. Opce stanje, izbacivaci sjemena i to je to.. Nema da nevalja.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Da se naci, mi smo neki dan nasli povoljno D7 3m u super stanju, sad vidjecemo kako ce sijati
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam našao Hassiu, ko nova izgleda na slici, no moramo otići pogledati uživo, ako je kak izgleda na slici, kupujem, nije ni cijena tak prejaka.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Je li onu Du ili onu DK sa elektronikom?
Mi smo bili zagrijani bas za onu DK sa elektronikom sto si postavio link oglasa, izgleda bas dobra, ali taman tad nadjemo D7 daleko jeftiniju, a i od 3 metra, odemo pogledati i odma kupimo, jer je sijacica u super satanju, a cijena je bila bas povoljna
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Onu stariju DU model, ta je sva željezna, a ima uljnu getribu, ove nove DK i DKL imaju opastične izbacivače, a toga se iskreno bojim da se kaj ne polomi.
Ako je ova DU u stvarno dobrom stanju kak švercer tvrdi, budem ju kupio.

Amazonu ne gledam pošto Hassiu imamo od 1998. godine, pa bi opet kupio Hassiu. Za moju malu staru imam kupca, pa nadodam još i kupim mlađu, a veču.
 

Najnoviji postovi

Na vrh