• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Amazone d7 i d8 getribe se itekako znaju pokvarit ali to znaci da su posijale ohoho. simptomi su da sijacica zastajkuje ii sije manje nego sto je namjestena. Mjenjace ja osobno radim i za d7 i za d8. prije nekoliko dana sam reparirao d7 u katastrofa stanju. Reparacija se kod mene krece oko 1500 kn ovisno od modela i stanja getribe.
Amazone radim i znam da se moze ostale bi moro pogledat rastavit i vidit dostupnost potrebnih djelova.

Opcenitno ni jedna getriba za sijanje ne traje vjecno i nikad neznas kad ce stat.

Ugradnja original dijelova i garancija na mjenjac naravno
 
Posljednje uređivanje:

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
@RAZZOR

Znači ti za 1500 kuna promjeniš u getribi sve što je potrebno, nebitno u kakvom je stanju?

Mislio sam mjenjati svoju IMT za Amazone D7 ili D8, D8 sa diskovima nisam mogao naći, a D7 me je bilo strah šta ću ako mi rikne getriba.
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
1500 kn je cijena za reparaciju neispravnog mjenjaca.
cijena varira od modela do modela vrste lezaja i cahura za navedeni.
Moguce da bude i ispod 1000 kn a moze bit i 2000kn a nakon reparacije ja garantiram odredjeno vrijeme za mjenjac od jedne do 3 godine ovisno o stanju mjenjaca.
cijena nemoze biti ista za totalno unisten mjenjac i mjenjac kojeg treba samo obnovit.
dijelovi idu original unutra ili mogu i zamjenski ali onda ja ne garantiram za navedene djelove, da nebi bila neka mućka ja osobno slikam kutije lezajeva s vasim imenom na njima napisano markerom /kemijskom tako da nebi ispalo da podvaljujem iste kutije razlicitim ljudima ili da naplacujem original a stavljam zamjensko(a po potrebi mogu i kutije poslati vlasniku).
ukoliko je mjenjac unisten kao d7 koji sam radio nedavno cijena ovisi o troskovima tokara, materijala za izradu te ostalih troskova (izrada nove osovine dozatora ukoliko se stara nemoze izvaditi bez rezanja, kucista za cahure ukolko su unistena itd.)
postavit cu slike tog d7 mjenjaca u iducem postu bas da se vidi koliko je bilo potrebno posla da bude opet ispravan.

moj savjet d8 uzmi jer je jednostavnija i kvalitetnija po mome.

1zccppk.jpg

2uzvxfl.jpg

2w7eqoo.jpg


vlasnik odnio mjenjac na presu da izvade osovinu
rezultat savijena jedna vilica, savijeno kuciste, na kraju plinom rezali osovinu van i previli novu, prilikom presanja unistene cahure i kucista cahura osovine, morao sam rezat mjenjac da bih mogao uvariti nova kucista i postaviti nove cahure, te na kraju sve to povariti skupa nazad.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Tako ima i moja Isarija getribu.
Ima jedna 3 metre Isarija za prodati,u odličnom je stanju i ispravna,svu opremu ima,od hektometra,zupčanika za sitno sijeme itd.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa Hassia ima puno manju getribu od te, predpostavljam da ima i manje dijelova unutra.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam sliku, budem sutra stavio na forum pa mi rečeš svoje mišljenje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dovezao sam sijačicu prije par dana.

Hassia DU-100 2,5m, 21 red, 1985 godina, dao sam 1100€, stanje jako solidno zadovoljan sam, dobio sam sa njom sve kaj bi valjda mogla imati na sebi, znači: automatski markiri, poništivači tragova, knjižica za štelanje, grablje.







 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Prijatelju čestitam na kupovini, nek bude dobra makar ko ona prije i da posije bar duplo od one!
 

marinko96

Član
Tu od
29 Kol 2015
Poruka
70
Jel zna tko sta o ovoj sijacici na njoj nepise ništa i nema nikih oznaka zanima me Jel zna koja je marka i ostalo
 

Prilozi

  • IMG_20161213_185913.jpg
    IMG_20161213_185913.jpg
    44 KB · Pregleda: 113
  • IMG_20161213_185952.jpg
    IMG_20161213_185952.jpg
    44.5 KB · Pregleda: 101

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Vjerojatno je pisalo na rudi koja je odrezana. Te sijačice su imale još jednu osovinu naprijed. Ali, nažalost, većina ih je uništena s preradom za traktor. A bilo ih je od raznih proizvođača, uglavnom mađarske, češke, njemačke ili domaće proizvodnje. Ja imam OLT-ovu takvu. Još uvijek je ispravna i sije u kilu.
Samo, ja tu ne vidim prijenos. Pretpostavljam da je unutra?
Stavi još koju sliku, možda se vidi neka oznaka.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Ujak također ima takvu OLT-ovu.
Nisam nijad sijao s njom, znači precizna je sijačica?
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ne samo da je precizna, nego ima i oznake žitarica i količine za namještanje. Nema gatanja i računanja, samo vrtiš dok pokazivač ne dođe na željenu kilažu.
Ali ako ti ujak ima takvu koja nije prerađena za traktor, da ima sve orginal na sebi, nemojte je rezati i prerađivati, dat ću vam ja ovu moju u zamijenu.
Ja sam tu sijačicu uzeo jer skupljam starinsku mehanizaciju. Kad sam je kupio, posijala je kod mene jutro ječma i jutro pšenice. I jedno i drugo je posijala u gram. A sije sve, od kukuruza do repice. A i mogu joj se i zatvarat redovi.

Inače, tražim uputstva za štelovanje OLT Gama 18. Ako ima neko, molio bih da mi javi. U bilo kojem obliku.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

MikiFendt

Član
Tu od
5 Sij 2016
Poruka
72
Pozdrav,u kupnji sam sijačice za žito ali se ne mogu odlučiti koje pa ako mi može netko dati savjeta koju kupiti i šta je najbolje kupit.
Hassia,Isaria ili Amazonka?
Amazonke sam gledo dost,koja je razlika u d7 i d8?
Razmišljam do negdje 10000kn sad ako bude koja kuna više manje nema veze.
2,5 ili 3m mi je svejedno koja bude.
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
za te pare jedino d7 da je iole u dobrom stanju. ako d8 i nadjes u kojem slucaju racunaj da ces ulozit u nju jos toliko ili duplo toliko da bude 100% ispravna.
 

Najnoviji postovi

Na vrh