• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
A to ti je set za sitno sjeme, imas sitne zupce za trave a krupne za zitarice.
Ali moze se i sa krupnima lucerna sijati, tak sam ja ovu godinu jer moja nema sitne zupce.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
To ili ima župčanik za sitno sijeme ili nema,ako nema teško je s njom precizno nariktati kilažu,čak mislim da i nije moguče,jel je recimo repicino sijeme sitno ai ide ga malo,par kila,kako koje.
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Amazone D8-30 super, s diskovima. Pravila probleme s mjenjacem dok ga nisam reparirao i od onda sije ko sretna u gram, ja se od ovoga ne mičem.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Gusti redovi su bolja stvar za sijat trave,i sve travne smjese...

Za žitarice 13-15cm razmak redova..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Takav odgovor sam i mislio da ću dobiti.. Naravno da se takva sijačica i više štopa gdje ima nezaoranih ostataka i ostalog..
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Aj mi reci kak se moze vise stopat, a ne moze se zastopat.. Na 21 red imas 12 cm međuredni, na 19 redi 13 cm, a na 23 reda skoro pa 11 cm, i tih 1 cm igra tocno koju ulogu u tome svemu?
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
Evo nasa 3000 novaca,,,:ton
je da je 2 metra sirine ali ne zabrinjava me to buduci da ne radim usluzno,,,
jedina mana toj sirini je kod okretanja jer nema nista bez odvojenih kocnica i jos nemozes u jednom manevru posloziti se u trag,,,

Inace sto se preciznosti sijanja i zagrtanja sjemena tice tu nemam apsolutno nikakvih prigovora,,,

Kod moje je problem sto nisam dobio knjigu ali i to ce se uskoro rijesiti buduci da je ima na netu za skinuti,,,

jel bude možda na prodaju
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Nazalost ne,,,
ta nije posijala vise od 50 hektara sveukupno i bio bi smrtni grijeh to prodati,,,:icon_mrgreen:

na slici mozda djeluje staro jer je slikana netom po ulasku u dvoriste a stajala je netaknuta odkad je gazda umro a ima tome barem 3 godine ako ne i vise,,,
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Trenutno na žitnoj sijačici imam gume 4.00-16..Htio bi stavit malo šire,pa me zanima dali postoje gume 5.00-16,i ako netko zna izračunat za koliko bi onda trebao okrenut manje kotač kad idem baždarit..
Trenutno s ovim gumama okrečem 22puta i dok pomnožim sa 100 dobim količinu na ha..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,898
24/26=0,9231
22x+0,9231=20,3
Dakle približno20 put.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
pozdrav
-jel ima tko knjigu upustva za amazone D8 25 specijal (slike djelova i sastavljanja)
 

Najnoviji postovi

Na vrh