• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Je sve je gore i iza je elektromagnet.
Danas sam gledao imam znaci dva mjesta za ustekati nesto a na kablovima pise sensor.i na jednom mjestu se nastavlja dalje kabel a na drugom je slobodno (evo i slike).pa mozda na taj drugi se steka senzor za prebacivanje markera.

xbbsbs.jpg

(Slobodno mjesto)

35jj8dl.jpg
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Hajde uslikaj mjenjač da vidim da li ima senzor brzine i kabel koji dolazi u kabinu da se vidi koliko ima kontakata.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
fooi0h.jpg


52aofp.jpg


Sto je spojeno na onaj jedan kable sta pise na njemu sensor,on vodi do spremnika tj do senzora napunjenosti.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Koliko ja vidim tu je sve što treba biti,senzor brzine na mjenjaču,senzor sjemena,el.magnet na stalnim tragovima.Onaj veliki konektor spojiti s kompom,komp s napajanjem 12v i to je to.
Jedino ostaje za riješiti brojanje prohoda,vjerovatno je i to riješeno ili preko top linka ili preko bolcna za kačenje.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Nema nista ni na toplinku niti na bolcnama da bi se aktiviralo dok se podize stroj.
Sve vjerujem da bi moglo imati veze s ovim senzorom sta sam dobio dodatno,ali na sta bi se spajalo?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Koliko ima hid utikača,možda se i bez markera hidrauličko-električno odradi impuls na komp.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Stvarno nema ništa od hidraulike.Po ovome svemu morati će se nekako preko toplinka odraditi impuls.Da li sijačica sije u kombinaciji s rd ili samostalno.Moram kod kolege na gaspardu uslikati kako je riješeno bez markera a preko top linka.Vjerovatno će se koristiti onaj senzor što si dobio uz nju.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Sijat ce u kombinaciji.
Ajde bio bi jako jako zahvalan,da to rijesimo nekako do proljetne sjetve.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Zar nema nitko dobru volju za koju riječ, išao bi danas ili sutra ujutro pogledati sijačicu, pa me zanimaju mišljenja....

Razgovarao sam danas sa jednim koji uvozi rabljene strojeve da ta sijačica ne može precizno sijati lucernu i uljanu repicu bez plastičnih umetaka ispod zupčanika, a jedan navodno košta cca 50-60 kn.
Jel zna neko nešto o tome....
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Kolega jedna je stvar da može sijati travu i repicu,a drugo je da sije travu i repicu kak se spada..cijena ti govori sama za sebe.ipak za repicu ide oko 3kg/ha sjemena ili čak i manje za preciznije sijačice.a pošto sjeme repice nije jeftino..a nije isto baciti 3 ili 5kg/ha i još k tome imaš nekoliko hektara za posijati..
Alo svatko zna za sebe koliko i s čime raspolaže.
Ja bih išao minimalno na isariju,ili hassiu...je da su skuplje ali vjerovatno nije bezveze tako..
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ja ju prvenstveno trebam za žitarice i lucernu, za sada mi ne treba za uljanu repicu, eventualno za raoulu.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Da li je tko sijao Gorušicu sa D8 3 m?
Zanima me na koji broj treba getribu stavit za 20 kg/ha, svaki drugi sitni zupčanik?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Zar nema nitko dobru volju za koju riječ, išao bi danas ili sutra ujutro pogledati sijačicu, pa me zanimaju mišljenja....

Razgovarao sam danas sa jednim koji uvozi rabljene strojeve da ta sijačica ne može precizno sijati lucernu i uljanu repicu bez plastičnih umetaka ispod zupčanika, a jedan navodno košta cca 50-60 kn.
Jel zna neko nešto o tome....

Moze posijati u nuzdi, al nije to to.....bez tih "umetaka"
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Jos dvoje ljudi s foruma na vrijeme mi se javilo (prije pocetka sjetve) da im slozim getribe za amazone sijacice. Nadam se da su zadovoljni obavljenim poslom i da siju bez poteskoca. ovaj put nazalost nemam slika jer mi je mob u medjuvremenu riknuo.
 

Dube

Član
Tu od
20 Ožu 2015
Poruka
33
Ekipa jel ima netko broj mobitela od majstora sto popravlja mjenjace od d7 clan je ovdje Razzor. Unaprijed zahvaljujem.
 
Na vrh