• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
A vjerujem da je sjetva jednostavnija s diskovima, pogotovo posto ne orem, a sad ne znam kako je sa samom dugotrajnoscu istih. Ostalog se ne bojim.
Te starudije svake godine su sve skuplje.

Kako ideš sa gnojivom ako ne oreš.....kako ga unosiš u tlo?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Zašto ga ne bi zaoravao? Mislim struka govori da treba zaorati, ni sam ga ne zaorem, već nakon oranja.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Ne obavljam osnovnu gnojidbu nego samo predsjetvenu. Da obavljam islo bi 0-20-30 pod brazdu, a 15ica i urea pod tanjuracu kao i do sad.
Tako i struka govori valjda.
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
sijem godinama s jednim diskom i sije savrseno, ne kuzim sta se nekom nebi moglo svidjati kod jednog diska.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
U opče se ne može uspoređivati imtejova sijačica sa diskovima i neka amazona ili isarija,ta imt je smeče za razliku od drugih,nikada nemože ni približno dobro posijati kao ove druge,ni točno izvagati i posijati kao ove druge,zato to u opče nemojte uspoređivati,jel svaka ta druga je bolja od imtejove i te game,one su nužno zlo.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Neću reć da IMT dobra sijačica niti je stroj kojeg bih kupio, ali kolega sije godinama s njom i ima vrhunske usjeve, može se dobro posijat s njom.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja velim da je IMT jako loše konstruirana, ali nije neprecizna. Na svojoj imam tablicu za štelanje i posije skoro na kilu...
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
1zb6li0.jpg

Ekipa jel ima tko iskustva sa ovakvim upravljanjem.i dali je problem sa 3m zatvarat stalne tragove za 12,5 m prskalicu
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ne može na 12,5m već 12 m ,mora se podesiti na opciju 1-2-3-0 i na početku sjetve se mora ići s pola sijačice gdje se počinje s brojem 2.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
240
Ima li tko od vas knjigu za IMT 634.23 , nabavio sam neku rastavljenu do zadnjeg vijka, pa bi to valjalo ove zime sklapati, a sumnjam da ću baš sve beš nekih shematskih prikaza pogoditi gdje što ide.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Da li netko ima za prodati ili zna nekog sijačicu za žito 2,5-3m?
Može biti i straiji model ili nešto neispravno, samo da može sijati travnu smjesu i lucernu....
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Kupio sam amazone d9 i dobio s njom amalog kompjuter i sa njim sam dobio,po nekom mojem nagadanju senzor za ili brzinu ili nesto.Pa ako ima tko da bi mi rekao gdje se spaja to i od cega je to senzor uopce
2h7gjfl.jpg
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Senzor brzine bi trebao biti na mjenjaču sijačice,možda je ovo rezervni.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Kolega jd4755 ti imas isto takav kompjuter?Htio bi par informacija,
1.Na koju foru radi to el.zatvaranje redova,posto nema markire sijacica negdje sam citao da kompjuter ocitava koliko dugo getriba miruje i da tako zakljucuje da je drugi prohod?
2.Jel se moze nastelati to vrijeme koliko dugo treba od prohoda do prohoda?

Ma traktor mi je kod majstora pa nisam jos uspio spojit taj kompjuter da malo pregledam kako to funkcionira,a i novo mi je sve pa bi htio neko iskustvo.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ako nema markire onda mora brojati podizanje sijačice na okretanju.Kolega kupio novu gaspardo kombinaciju i ima prekidač na top link poluzi.Ovo s mirovanjem getribe je dosta komplicirano i ne vjerujem u to.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
A na sta bi se trebao spajati taj senzor? Sad sam dobio volju da si napravim do kabine neki senzor ali na koji dio spojit?
Jel ima netko d9 pa da poslika,objasni gdje taj senzor spojit.
Posto ova moja nema markire,ja mogu ujutro poslikat gdje su i kakve sve zice spojene pa mozda nesto zajedno smislimo.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Na sijačici mora biti deblji kabel s velikim konektorom koji se spaja na komp ,ako toga nema uzalud vam trud svirači.
 
Na vrh