• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Imam jedan problem na amazone d8 sijačici, nemogu naštelat potrošnju više od 280kg/ha u čemu je problem??
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Bučo imam dva viška diska,ako ti treba.
Zulje a šta je u pitanju,koje sijeme?Zobi recimo je problem baciti toliko.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Varijator iliti mjenjač mora na reparaciju,za prvu ruku provjeriti ulje,ide atf,ima tema negdje popravak mjenjača amazone sijačice.
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Dali ima netko uputstvo za amazon d4 kupio sam sijacu a nemm pojma kak se stela pa ako netko ima bio bi mu jako zahvalan da posalje ili stavi ili jos bolje objasni
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Da imam tablicu a imam i kurblu to je meni meatar nesra nabrzinu objasnio savis vrtis vazes racunas a sta i kako nemam pojma sijaca je 2 m 17 redi
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
I moja je d4 samo 3m. Ima mjenjac sa dvije rucice s kojima radis kombinacije po tablici.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
E ovako MIka
Imam I ja sijačicu amazone d4 typ 25 super je mašina.Ja sam našao neke tablice i kako sam sijao točna su u kilu.Ukucaš amazone drillmaschine, i onda ti izbaci anbau samaschine d9 amazone, tu klikneš i kad uđeš na njihovu stranicu na desnoj strani ti piše prospekte, to klikneš i onda ti u gornjem lijevom uglu piše STARTSAITE pa to pa PRODUKTE pa klikneš pod brojem 3 SATECHNIK i onda d4 i ZAAITABELLEN prvo je ječam a drugo žito.:cool2:
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Mene zanima koliko moraju bit napeti fedri da dubinu redova za sjetvu soje i dal ima itko automatsko zatvaranje za prodat? Sijačica je Amazone D8
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Kupio bi IMT- ovu sijacicu. Treba mi za zito, soju i lucernu. Jel ima sta na njoj da je boljka?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Trenutno im je boljka visoka cijena,cijene ih kao neke tipa Isaria
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
I meni se vise svida sa diskovima, ja da mogu naci onu imt-ovku koja izgleda kao olt gama 18, al mislim da ima i koji red vise, kupio bih ju, al ne znam koji joj je tocan naziv..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kakve su sijačice isaria, model 6050, zanima me za sitno sjeme 1-2kg po hektaru da li može sijati????


i koje su najbolje i najpreciznije mehaničke sijačice za žito, trave, itd
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
možda bi hasia bila najbolji izbor od nekih mašina srednje kvalitete.
kod hasija se može zupčanik koji izbacuje sjeme pomicati u stranu i tako regulirati koliko sjemena uzima + regulacija brzine vrtnje .
isaria je isto ok ali s njom smo najmanje sijali 6 kg repice pa sad za 1-2 kg ne znam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh