• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Evo me ovdje nakon dugog izbivanja, i forum se promjenio, jedva se snadjoh. Dubetu smo sredili mjenjac od amazonke davnih dana. U medjuvremenu radio nekoliko prikolica al to nije tema za ovaj podforum i temu. Ugl sad sam opet ovdje. Bitno je da amazonke siju.
Zadovoljan sam kad vidim da telefoni sute i nema reklamacija na mjenjace. Danas bas dobio jos jedan mjenjac na reparaciju pa me covjek podsjetio na forum, ja ga totalno smetnuo s uma. :):):)
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Pozdrav, Kako provjeriti u kakvom je stanju mjenjač na Amazone D7? Mislim dal se može što vidjeti dok sijačica stoji na mjestu.
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Pozdrav, Kako provjeriti u kakvom je stanju mjenjač na Amazone D7? Mislim dal se može što vidjeti dok sijačica stoji na mjestu.
Pozdrav, prvo moje isprike, neznam zasto mi forum ne baca obavjesti kad neko nesto post-a.

Moze se provjeriti treba vam sjeme i vaga. Odvrtite 30-40 krugova tocak polako i izmjerite koliko je sijacica "bacila". Nakon toga napravite to isto samo tocak vrtite brze .

Ako baci manje na vecoj brzini kotaca to je jedan od prvih znakova istrosenosti mjenjaca, nakon toga iduci pokazatelj je da pocinje nejednako bacati cim se malo poveca brzina sjetve. treci znak i onaj najbitniji, dakle kad je mjenjac totalno gotov je taj da sijacica ostavlja "rupe" u sjetvi. Dakle pocinje zastajkivati u sjetvi sto se manicestira da na pojedinim mjestima u polju vidno nedostaje sjemena.

Ako dodjete do toga da sijacica u potpunosti prestane sijati vi ste fenomen :D
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Na forumu sam samo nisam toliko aktivan oduzilo mi se skidanje kukuruza pa jurim sa sjetvom. Kad mi stigne mail da sam dobio privatnu poruku onda navratim pogledati. Ove jeseni smo odradili 3 mjenjaca, ljudi zadovoljni, nadam se da ce tako i ostati.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
dobra! imam istu sam 3 metra i nemam zamjerke.
isto ces ju na rd kad nemas markire?

Ma kakva rd, kombinacija ispada oko 2t s čim bi to nosio u brdima hehe..

Mislim da za markirima nema neke potrebe, pogotovo na 2.5m sijačici. Sijao sam sa 3m bez markira pa nisam nigdje preskočio ili puno preklopio. I tu na forumu sam vidio sjetvu sa 3m sijačicama, ima markire pa ih ne koriste.

Nego, ima tvoja kompjutersko zatvaranje redova? Kod mene je situacija da su grane 8m, a tragovi bi bili na 7.5m ako je to moguće.. Kad si razmislim i u prskanju kukuruza imam gotovo metar preklopa, redovi na 70.
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
278
Netko mi je maznuo komp u transportu, pa ga nemam..
To je skoro nist preklopa.. si racunao i 12.5 cm jos s svake strane vanjske redove na spoju dvije sijacice? To je taman to..
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
589
Moja skromna prinova danas, nadam se da će odraditi 3,4 hektara godišnje
 

Prilozi

  • IMG_20200510_111049.jpg
    IMG_20200510_111049.jpg
    79.1 KB · Pregleda: 57
  • IMG_20200510_111058.jpg
    IMG_20200510_111058.jpg
    70.1 KB · Pregleda: 55

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
589
5000kn je koštala od opreme ima automatske markere, zatvaranje redova ali ono klasično ručno, instalaciju i svjetla iza, grablje za zagrtanje sjemena i knjigu sam dobio za podešavanje gdje su tablice i rezervni dijelovi i sve, danas sam malo rastvorio limove i pregledao i podmazao zupčanike i pogonski lanac, malo stisnuo masti u kotače i markere i spremio neka čeka
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ovo si super povoljno kupio, čestitam!
Da li može sijati djetelinu i travne smjese?
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ja sam lani na jesen išao gledat isto jednu nordsten, pa mi je rekao tip da za djetelinu, travne smjese i ostalo sitno sjeme treba plastične umetke i kao može ih on nabavit po 30 kn komad, inače kod Jakopića su bili cca 50kn.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
589
Znam za to na onu plastiku sa zubičima ide umetak taj sitni
 

Najnoviji postovi

Na vrh