• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za žito

Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
vidio sam istu takvu ko panonija zove se pegoraro sc 300, dakle talijanska i nije bez vraga jer joj je i sfoggia i gaspardo jako slična, a kaj se isarie tiče 1990 utopila se u becker kad je njena majčinska firma EICHER otišla u bankrot.

i zapravo je dobra stara ISARIA nestala u Beckeru.
 

same1993

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
154
Može pomoć oko upravljanja sa elektronikom od Nordstenove sijačice tip CLG MK II. Evo i slike

CAM00071.jpg
 

goran007

Član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
81
pozdrav
moze li pomoc pri odabiru sijacice za zito i kukuruz
ne bih sad onu od 15000kn,
oko 5-7tisuca kuna za zito
i da li je velika prednost imati to zatvaranje redova i markire?
i sijacicu za kukuruz trebam.sad neznam koliko redova.
trenutno ce sijacice biti za manje povrsine a u skorije vrijeme bi trebale sijati
vece povrsine,pa vas molim da to imamo u vidu..
traktor je imt 560 pa treba gledati sta on moze nositi..
eto,nadam se pomoci....
oltove su dosta povoljne a isto siju po 20ak redova..pa sad neznam jel toliko ne valjaju kad su puno povoljnije od ostalih...amazone..isarija..

lp
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Oltova voli čisto sjeme,sije na mjeru ali sa nečistim sjemenom nastaju problemi,probaj naći Imt -ovu,19 ili 23 reda,puno bolje sije sve vrste
 

same1993

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
154
mi uzeli nordsten clg lift o matic 2,5m. nisu preskupe a stvarno odlično rade. imamo i zatvaranje redova i prebacivanje markira i naspram stare amazone koja to nije imala sad je nebo i zemlja. nebi vise uzimo bez toga da neznam sta. nema brige kad se šprica i baca umjetno gnojivo a kad se sije samo se okrećeš..sama prebacuje markire i samo vozi :D
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Evo stigla jedna skromna prinova , OLT 14 redi diskosni ulagači , treba malo poraditi na njoj ali ništa strašno
Interesuje me mogućnost stijanja djeteline sa njom , šta se tačno mijenja i gdje to može da se nabavi ?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Savoris .možeš sijati djetelinu,ali ide druga spirala.Ima u oltu za naručiti,cijena je negdje 50-60 kuna,uglavnom ako nije zapekao sjetveni aparat,ta ti izmjena traje nekih maksimalno pola sata,uglavnom na tu spiralu za djetelinu sije se i sirak i sudanska trava,ako gdje ucvikaš javi,ja isto sijem sa takvom dok financije ne dozvole jednu malu imt 15 redi
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja imam isariju i odlična je sijačica,markire sam skinuo jel mi ne trebaju,a zatvaranje redova je odlična stvar,a imam i hektometar na njoj i miješalicu,kada sijem soju istresem sijeme u sijačicu i biofikcin,izmješam minutu i sijem.
Gorane 007 ima moj kolega isariju 2.5 m u Ilovoj,sigurno dobra,ako te zanima on uzima veču.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
@ajkula , ta cijena je sasvim prihvatljiva a i zamjena mi nije problem ali problem je što ja nemožem to nabaviti
Zanima me ima li ngdje slika te spirale da makar otprilike znam o čemu se radi
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Nemam više sliku u kompu ali imaš ovdje na forumu,pronađi u temi OLT gama 14 ,imaš na 5 stranici sliku one skale,ispod te skale na dnu ti je ta spirala,ako ne nađeš budem popodne poslikao sa kćerkinim mob.pa ponovo nakeljim, ,evo ovo zeleno je spirala samo na staroj 18 redi aluminijska,ti imaš na svojoj plastičnu,kažeš nekom forumašu koji je blizu granice da nazove u OLT i riješite to za 2 dana,ali obavezno da kupiš različitu,jer u tvojoj je sigurno žitna spirala,znači trebaš onu sa manjim otvorom
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
E hvala ajkula , pomogao si
Našao sam tu temu i pročitao , sada su mi mnoge stvari jasnije , definitivno trebam pomoć nekoga od forumaša iz Osijeka za nabavku te spirale , ako ima neko dobre volje da pomogne neka se javi
U svakom slučaju trebalo bi mi još nekih sitnica pa da napravim neki spisak trebovanja ali prvo moram da je rasklopim i pregledam
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,163
Jel zna netko cijenu nove 2.5m Poljostroj sijačice?? Jel ima tko iskustva s njom?? 3M dođe oko 33 000 tkn bez pdv-a.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Pitanje za iskusne!
Radi se o sijačici Amazone D7 Special II

Dakle, koliko puta moram okrenuti kotač u zraku (luftu) da bih dobio odredenu površinu koju ona posije...

Gume su 4.00 16"

Treba mi za odredivanje točne norme sjetve lucerne, trava i uljane repice!
Hvala i pozdrav!
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Potreban ti je opseg gume, znači za jedan krug pređe toliko metara.

Naprimjer, sijačica je zahvata 3 metra, jedan krug kotača je jedan metar, deset krugova je 10 metara = 3 x 10 = 30 m2.

Može li se na taj način izračunati?
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Nisi naveo širinu sijacice. Izmjeri opseg kotača ,najlakse špagom pa pomnozi sa širinom (na primjer 2.2×3=6.6 ) dobivenim broje se dijeli 100:6.6=15.15 i to je broj okretaja kotača .nečes pogriješiti ako okreneš za četvrtinu kruga više zbog propadanja kotača u zemlju dakle u ovom primjeru čak do 15,5 okretaja.dobivena količina sjemena naravno množi se sa 100 i to je količina za hektar na primjer 0,5kg ×100 =50kg na hektar
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
ako se sjećam na amazoni se vrti ručka na kotaču ali ako nije nema veze , kod kolege na 3,00 širine se okrene 15 puta za 100 m2
stavi ručku u sijačicu i prođi 100 m2 i izbroji koliko se puta okrene
3m sijačica 33,33 m dužina
2,5 sijačica 40 m dužine
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Nisi naveo širinu sijacice. Izmjeri opseg kotača ,najlakse špagom pa pomnozi sa širinom (na primjer 2.2×3=6.6 ) dobivenim broje se dijeli 100:6.6=15.15 i to je broj okretaja kotača .nečes pogriješiti ako okreneš za četvrtinu kruga više zbog propadanja kotača u zemlju dakle u ovom primjeru čak do 15,5 okretaja.dobivena količina sjemena naravno množi se sa 100 i to je količina za hektar na primjer 0,5kg ×100 =50kg na hektar

Ova matematika štima, tak se štela sijačica
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Širina je 250 cm, 19 redova je...

Opseg kotača/gume je 199cm, a po sredini gume/ripne je 202 cm...

Promjer gume je 62cm, i to odprilike štima ako množimo 62x3,14 =194,7 cm
 

Najnoviji postovi

Na vrh