• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2009.-2010.-2011.-2012.

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
haha, ko pita upala mu ... piva, nema problema bolje da pitaš da nego da se pitaš
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ljepe slike..
Neznam čemu TG ima duple gume,samim time manje može nagazit silažu:scratch

ja sam gazil prvi dan s TG-om ima duple kotače zato kaj kad bi ih skinuli nebi mogel gazit do zida jer ima poluosovine izvan unutarnjih kotača tak da nebi to išlo!
 
V

vinko

Guest
Evo sad preko vikenda,pravili smo silažu u vreče po prvi puta.
Samljeli smo 8 tona,napunili 200 vreča...
Ovako smo to radili:
E sad se nadam da če to valjat i da se neče kvarit. :eek:

Uvijek smo samljeli cijelu prikolicu,a onda punili.
btw,steyr-u treba 30 minuta da samelje 4 tone!!!
dsc00106zi.jpg

na slovenskom forumu sam vidio ovu sliku

zsvbbs.jpg




sigurno postoje big bags pogodne i za siliranje

i da, zašto koristite tako veliki traktor?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Naravno da postoje,ali problem je u tome što jedna vreča dođe cca 4 500 kuna.
I mi smo ispočetka probali na ciklo,ali kao što se vidi sa slike,to tako jako puše zrak,da dvojica nemogu uzdržat vreču od velikog pritiska zraka,tako da smo več nakon 5 vreča odustali i samljeli sve na hrpu,pa onda kantama punili.
A i prednost ovoga kako smo mi radili je da mi ugazimo u vrečama,a u ovim jumbo vrečama nemožeš nikako ugazit.
Velik traktor???
Ovaj koji melje na slici je 80 konja i nebi škodilo da je i veči,ja mislim da tom ciklo mlinu nikad dosta snage,pustiš kukuruz na šuber koliko god ti traktor može podnjeti.
Mislim da je neki minimum tog mlina 60 konja,sve ispod nije ekonomično jer ide presporo onda i puše više zraka nego kukuruza.
Ovo sa tvoje slike što melje,čini mi se da je to zetor 4712,definitvno pre slab traktor za to,vidiš i sam da ima podignutu haubu i da se pregrijava.
Imam i ja sličan traktor zetor 4911,ali čemu da ga mučim?
 
V

Vjerni983

Guest
Imam i ja takve vreće doma al neznam kolko koštaju to je stari dobil pred dosta godina! A ovo za traktor se slažem da što jači to bolji za taj mlin...I naj bolje je kad stalno kukuruz curi a ne da ga "druka" jer mu to baš nije zdravo:x bolje kad je stalno pod nekim normalnim opterečenjem :gitarist::gitarist:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Naravno da postoje,ali problem je u tome što jedna vreča dođe cca 4 500 kuna.
I mi smo ispočetka probali na ciklo,ali kao što se vidi sa slike,to tako jako puše zrak,da dvojica nemogu uzdržat vreču od velikog pritiska zraka,tako da smo več nakon 5 vreča odustali i samljeli sve na hrpu,pa onda kantama punili.
A i prednost ovoga kako smo mi radili je da mi ugazimo u vrečama,a u ovim jumbo vrečama nemožeš nikako ugazit.
Velik traktor???
Ovaj koji melje na slici je 80 konja i nebi škodilo da je i veči,ja mislim da tom ciklo mlinu nikad dosta snage,pustiš kukuruz na šuber koliko god ti traktor može podnjeti.
Mislim da je neki minimum tog mlina 60 konja,sve ispod nije ekonomično jer ide presporo onda i puše više zraka nego kukuruza.
Ovo sa tvoje slike što melje,čini mi se da je to zetor 4712,definitvno pre slab traktor za to,vidiš i sam da ima podignutu haubu i da se pregrijava.
Imam i ja sličan traktor zetor 4911,ali čemu da ga mučim?

ja baš nebi rekel da ta vreča dojde 4500kn neg manje i to dosta,a jedan prijatelj isto ima taj ciklo i zaveže jumbo vreču za cijev i melju tak u nju!
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
fric,neznam,možda kod Vas,mi smo pitali i tako su nam rekli!
Imt 542,ma može ga tjerat kako god hoče,ali to je jednostavno preslab traktor za taj posao!
 
V

Vjerni983

Guest
Baš za silu može al nije to to...mora bit na prvoj rupi da polako ulazi kukuruz...
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,150
znam ja da je on preslab,sipov ciklon onaj veći je digao temp na đoniju od 80 ks pri pravljenju silaže
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
pa kod nas ga covjek tjera s tornadom 95 ks pa ga ima kaj tjerat a kamoli traktor od 50 konja!!!
 
S

slavek

Guest
možda ga je mraz potuko pa je zato takve boje ali ako je suh bez inokulanata ništa-znam iz vlastitog iskustva-bolje pobrati u zrnu pa raditi smjesu.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Tema se zvala SILIRANJE sezona 2009,tu su se stavljale slike i iz 2010,a evo i prvog siliranja od mene u 2011. godini,pa je i tema preimenovana.

Kombinacija:
dsc00274zh.jpg

Iz priloženog se vidi,kukuruz je jako loše kvalitete,skoro sa jednog hektara je bilo malo više od 3 tone,razlog lošeg kukuruza je zato jer je sađen 1.7. nakon tuče,pa su se pečenjaci zmrznuli,nisu stigli dozorit.
dsc00276g.jpg

Ovo je moja ideja,"mobilni silos",nismo imali gdje spremit pa smo sasilirali i ugazili u prikolicu,sad smo ju spremili u šupu,a za mjesec dana kad krenemo trošit,prikolicu naparkiram ispred štale i sve bude puno bliže i lakše.
dsc00278uj.jpg

Moji roditelji: :lol:
dsc00282jo.jpg



Evo i video uradak:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=cABqVyz6COI[/YT]
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
hehehe
Hvala!
Čuj,sila prilike,xD.
One vreče sa silažom i nisu tako lagane!
Mislim da če ovo bit bolje riješenje...
:)
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
jel tko zna gdje se moze kupiti protunoz za silokombajn kemper ide u L ovaj se istrosio do kraja pa se vise ne da naostriti
 

Najnoviji postovi

Na vrh