• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2009.-2010.-2011.-2012.

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Ja jucer bio na siliranju na jednoj farmi,zrna tek u tragovima ima. Razocaravajuce po meni. Prosla godina dosta bolja bila.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
I kod vas dobro zapeklo i popucala zemlja,ja sam jučer bio vidjeti svoje po ljulju i još nekih7 dana i odu oni u silokombajn,sada zrno dolazi na polovicu sa žutim djelom a stabljika bude ok ,dobro je u ovoj lošoj godini što je sve gnojivo kukuruz dobio pod plug pa malo bolje drži kukuruz s obzirom da je takva luda skurena godina:drinkers::partyman:
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
evo i pri meni silaže,to jest ne pri meni nek pri moji teti,siliral je zetor 6011 i mengele mb 200
a prikolice su bile moja zmajevka i neka home made
evo par sliki samo s polja
a gazili su same explorer 95 classic
i ursus c360 a ja sam z svojim laserom vozil gore na silos
sam0813k.jpg

sam0816c.jpg

sam0818u.jpg

sam0824v.jpg
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
evo slike siliranja od ovog tjedna...dva silosa po 500m2....takoreči dva dana...


kolega breza i njegov ex...

u glavnoj ulozi.......mengelaš...

ja sa TG-om u gaženju....



 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
ja sam već mislil da su ti se slike zbrisale s aparata:finga:

nesu...netrebate se brinut zbog toga te nemreju zbrisat nit da očeju....lanjsku silažu smo zvali "velika" al ove lete sme napravili još veću...haha:partyman::drinkers:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Fric pravi posao ste odradili :partyman:

hvala....am smo leto dan slagali kombajn i složi ga napokon al mi je srce ta dva dana drhtalo :heart: jel bu se kaj pak strgalo...al nakon 20 rasklapanja i sklapanja dela ko singerica 20 ha je pokosil ko od čuba....fala Bogu....:drinkers::rolfer:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
to je najbitnije da se nije nešt potrgalo u sred sezone i kad ima najviše posla
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
to je najbitnije da se nije nešt potrgalo u sred sezone i kad ima najviše posla

Kolko u jedan ide,oko 90 vagona silaze?
I jos me nest zanima,kolko puta je kamion uspio uci u silos.tj. koliko puta iskipati :D
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
Kolko u jedan ide,oko 90 vagona silaze?
I jos me nest zanima,kolko puta je kamion uspio uci u silos.tj. koliko puta iskipati :D

kamion se zadnji navažal na silos...gore ide ko od čuba al kad skipa ni pod breg nemre krenuti....kamion je pravo čudo...3. brzina i sa obadve špere ide gore na kraju :finga::finga:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
al smo imali opasnu sajlu...kolega breza grezne u silaži i ja stupam u akciju spašavanja sa ovim đonijem kaj ima utovarivač napnem i pukne sajla....kamion je išel svaki put gore i izlazil je sam al kaj je zadnju turu dovezel stal je na sredini silosa i ostal....al je šofer zmotal puknutu sajlu i zlekli ga van.....:partyman:
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
evo malo i mene doprinosim sa slikama....
rad u noćnim uvjetima


fric u akciji


tomonh i megelaš u akciji


breza na utovaru
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
vlasnik farme s đonijem


glavni za razgrinjanje i šlepanje


breza se rashital sa silažom


fric s pilanom gazi


malo umjetničkih


breza spreman za penjanje na silos
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
ee to...ove lete nisam nit vremena imal slikat....al nas je kolega zeko posjetil.....glavno da sam uspostavil kontak s radiom i USB-om......haha:gitarist::gitarist:
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
ee to...ove lete nisam nit vremena imal slikat....al nas je kolega zeko posjetil.....glavno da sam uspostavil kontak s radiom i USB-om......haha:gitarist::gitarist:

ooo daaa...nije ti bilo dosadno...nit nama u kamionu s banovinom
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Da se i ja malo ukljucim. Evo i u nasem ataru malo silirali
Vukli su dva IMTa 539 i jedan 533 i Europrad 454, gazio je Steyr, a silirao Same sa mnom za volanom :blackeye.

Ostrenje i priprema za start


Uploaded with ImageShack.us

Svi na okupu


Uploaded with ImageShack.us

Ljute masine


Uploaded with ImageShack.us
Malo iskocio iz traktora da nabacim koju slicicu


Uploaded with ImageShack.us

Stigla mi zamjena pa se ja vatio aparata


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh