• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2009.-2010.-2011.-2012.

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
I jos malo


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Malo nepaznje i umalo salto, pa smo ga malo privezali da nepobjegne. Na slici i neizgleda tako strasno, ali uzivo je mnogo gore :rolleyess:, sklizao se na sam rub silosa i nakrenuo momacki.


Uploaded with ImageShack.us

I za kaj malo nocnoga gazenja


Uploaded with ImageShack.us
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
sad ovo što pitam će biti off topic ali ako mi možeš odgovoriti koje on ima sve traktore samo radi neke moje usporedbe

mislim da je ovo moj 100 post:partyman::partyman::partyman:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
sad ovo što pitam će biti off topic ali ako mi možeš odgovoriti koje on ima sve traktore samo radi neke moje usporedbe

mislim da je ovo moj 100 post:partyman::partyman::partyman:

on ti ima ta dva đonija znači 6230 (100hp) i 6620 (125hp)....holder neki mali zglobni 60hp....
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Koliko dugo u procesu siliranja silaza moze da bude otvorena...imao sam problem s silokombajnom...idem na njivu siliram jednu prikolicu ko iz topa i opet nesto zasteka itd.itd....silažnik je otvoren evo vec treci dan....hoce li to utjecati na kvalitet silaze i da li ce doci do kvarljivosti???
 
M

MOCO

Guest
Netko ti stalno silos mora gaziti,možda ga i malo zaljevati vodom, ako ne koristiš inokulant onda posoli odgore. Treći dan je već krajnje vrijeme da ga završiš! Kod mene obično traje 30-40 sati punjenje i nebude problema, ali ja ga zatrpam u zemlju pa nema zagrijavanja od sunca!
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Koliko dugo u procesu siliranja silaza moze da bude otvorena...imao sam problem s silokombajnom...idem na njivu siliram jednu prikolicu ko iz topa i opet nesto zasteka itd.itd....silažnik je otvoren evo vec treci dan....hoce li to utjecati na kvalitet silaze i da li ce doci do kvarljivosti???

Kod nas od pocetka siliranja pa do zatvaranja silosa uvijek prodje 5-6 dana (prvi dan samo prosijecano samohodnim, onda laganino tri dana silirali pa onda dan ili dva gazenja). I nismo primjetili da dolazi do nekakvog kvarenja zbog toga. Treba obratitti paznju na to da sav najlon bude prikriven zemljom ili cim vec ko prekriva, jer gdje god najlon bude izlozen suncu ispod se silaza pokvari


Evo jedan vido od siliranja
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=6e2311-DTl8[/YT]
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Od jutros gazim, samo sam uletio na net da vidim kako je dugo otvoreno kod vas...

Ok. onda cu malo da posolim...je li dovoljno 10 kg soli na 8 prikolica, jer sam toliko od prilike imao na ral...idemo sad istovariti zadnju evo je vec je dole i onda opet gaženje i to je to...

Prosle godine sam pokrivao s krovnom ciglom...ali sam između svake cigle ostavljao jedno mjesto prazno i između redova red prazan...nisam znao da sunce koje tuče direkt u najlon utječe na kvarljivost silaze mislio sam da je taj problem prevaziđen s ovim UV najlonom kojeg kupimo...ali ako je do sunca i do tog ipak cu ga onda sveg pokriti ...naci cu već neki materijal...pa što mi onda prodaju foru s ovim UV najlonom koje babe zdravlje :(
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Malo siliranja kod nas:
Glavni za posao je bio Deutz-Fahr 410 i Mengele mb220
img009pf.jpg

img010xb.jpg

img011db.jpg

Prazan silos:
img012nz.jpg

Glavni u gaženju silaže Zetor 6340
img013fg.jpg

U silosu nekoliko nasiliranih prikolica:
img014v.jpg

U transportu Univesal 530 i IMT 558
img015fl.jpg

img016qw.jpg

img017hp.jpg

img018l.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
img019u.jpg

img020up.jpg

img021tg.jpg

img022qsxpy.jpg

img023rj.jpg

img024d.jpg

img025n.jpg

Majstorski sređen nosač za komande,išarafljen je amortizer od vratiju
img026ps.jpg

img027ma.jpg

img028zm.jpg
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
img029wt.jpg

Nebi stalo do kraja reda silaže u prikolicu pa mi je suvozač pomogao razgrnit da više stane
img030p.jpg

Drugi dan je u pomoć stigao Zetor 6340 za transport i kod njega ekipa koja krampa,vozi i gazi
img031wm.jpg

img032pb.jpg

Pun silos prije pokrivanja silaže najlonom.
img035v.jpg

img036oh.jpg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
koliko je velik taj silos i vidim da je ostavljen izlaz za nuždu ,nešto slično imamo mi kod kuče ali nema izlaz na drugu stranu ,pa ga sad korostimo za spremanje bala slame,a silaža ide na golu zemlju pod vedro nebo,iduči tjedan oko polovice budemo ju smazali ako majstor ne pokrlja mamuta,a neče valjda kad je kukuruz u cjeloj našoj okolici slab i bijedan:axe:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
15m je dugačak 5,5širok a visok je na početku 1,80 a na kraaju je 2,40. No nije tak visoko silaža,to nije izlaz za nuždu nego odozgora puštamo pune prikolice dok se popuni ona stepenica koja se vidi na 4 slici. Najprije se prikolice guraju u silos dok se nepopuni ta spepenica a onda se puštaju odozgora,možda se dobro nevidi na slikama no taj silos je ukopan u zemlju jer nam je bašča u brdu.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Svaka čast dečki,,,,,skidam kapu,,vidin dela se muški kod vas........
A proba sam visit,,,pa znam kako je to kad počme klizit,,,,,,,:shock:nimalo ugodno..

Staces mora se.
A gadno je visio a zato smo ga privezali da nepobjegne.
Ja dok sam dosao traktor vec poprilicno od tezine utonuo a i zakopao se. Stanem na vrata upalim probam on se samo ljulja i jos vise zakopava, nista privezimo ga ja necu da snosim rizik, da se prevrne pa da mi poslije prigovaraju ;) Kazem da dodju sa Sameom i izvukuga ali posto je njiva daleko, kaze stric da ja dodjem silirati a on ce cupati. Kaskader sta ces :rolleyess:, a nije mu prvi put prosle se godine odrunio silos ali na drugu stranu pa ga vezali za one sljive.

Ranko, kolko je to km/h..meni se cini dosta sporo za takav stroj:scratch

Neznam tacno kolika je tu brzina mozda oko 4km/h, cuvamo kombajn, inace kukuruz je bio bas dobar a traktor jak pa da nebi obatalili silo kombajn. A ja sam ga gonio ok 5km/h, kada smo se malo uhodali. Tako smo ga i prije od prilike gonili, a sad je bio i bas dobar kukuruz pa nismo htjeli vise da nebude belaja.
Hocemo da prodamo ovaj silo kombajn pa da uzmemo veci dvoredni pa onda rukaj :p

Malo siliranja kod nas:
Glavni za posao je bio Deutz-Fahr 410 i Mengeke mb220

Super slike, a i strojevi, Deutz je kao tajson. Opasna ekipa svi rede punom parom.
A vi vucete prikolice za sobom, nepratite se? Je li vam to neuduzima puno vremena?
Meni je bas steta stavljati silazu pod krov, bolje mi dodje sklanjati strojeve pod krov, izuzev ako ima dovoljno garza i za jedno i za drugo ;)
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh