• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2009.-2010.-2011.-2012.

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
poz . ja sam prošle godine prvi put radio silažu i nisam zadovoljan rezultatom jer je dosta trula čak mi se i upalila. slabo je jedu krave.volio bih znati gdje sam pogriješio. kada sam je silirao istresao sam je na najlon ugazio , sutradan ponovo ugazio i zatim pokrio najlonom zatim po najlonu nabacio zemlju i betonske komade
 
M

MOCO

Guest
ispod netreba najlon, samo sa strane i gore. Gazi se non-stop dok se dovozi i kad se zadnje doveze još se gazi jedno 1/2 sata i onda sve zatvara i ne dira najmanje 4 tjedna.
Krave ne jedu jer je pokvarena i prekisela-nemoj ih tjerati ili izgladnjivati, bolje to pobacaj.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
stavljaju se inokulanti i gazi se u najsporijoj brzini,jedan kolega je gazi i takoreči je "letel" po silaži s traktorom i pokvarila se:!:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Dobro je metnit najlon i ispod silaže ako nemaš betonski silos,jer kad ju grabiš moraš barem malo nagrabit i zemlje a to baš i nije dobro. Silaža nakon zatvaranja u nekom periodu od 1mj. ona mora malo "kuvat" pa ti se na kraju silosa vidi da voda malo teče.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
šta su inokulanti zašto se oni stavljaju,
ja stavljam najlon ispod jer nemam silos ili namjenski prostor, već to radim na otvorenom.
ništa nisam stavljao u silažu već samo kukuruz cijeli.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Evo mi smo danas silirali a vruče nemož durat reko sam ajd idemo kad to malo zahladi ipak je to još rano ali ne.Ali dobro 4 jutra smo za šest sati.Valjda se neče pokvarit...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
SILIRANJE sezona 2009-2010-2011

to budeš vidio dali če biti dobro,dali je kukuruz bio u fazi za siliranje,koju FAO grupu ste silirali,ako je dobro samljeto i nagaženo trebalo bi uspjeti a ako ne debeli manjak hrane za krave ili bikov bude na zimu:axe:
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
to budeš vidio dali če biti dobro,dali je kukuruz bio u fazi za siliranje,koju FAO grupu ste silirali,ako je dobro samljeto i nagaženo trebalo bi uspjeti a ako ne debeli manjak hrane za krave ili bikov bude na zimu:axe:

ma zrno je bilo dobro a i kukuruz je več zorio samljeta je super a i zgažena,vidjet čmo kak če bit
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Dečki dajte malo prelistajte ovaj forum:eek:...imate već temu SILIRANJE KUKURUZA 2008. tam imate cijele litanije o tomu kak se silira i kad se silira,te zakaj je neka silaža dobra,a druga ne:rolleyess::lol:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Dečki dajte malo prelistajte ovaj forum:eek:...imate već temu SILIRANJE KUKURUZA 2008. tam imate cijele litanije o tomu kak se silira i kad se silira,te zakaj je neka silaža dobra,a druga ne:rolleyess::lol:

kolega ono je siliranje 2008 a mi smo u 2011...pa prema tome ova je tema i za 2011 pa se ovdje raspravlja pošto je kolega rekel da su silirali već....
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
SILIRANJE 2011,pa šta još niko ne silira????

Mi smo petak i subotu kod kolege silirali,u ta dva dana laganim tempom je nasilirano 48 prikolica.:

18990474.jpg

18990480.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
vi brojite prikolice? :scratch
bio sam prekjucer i jucer kod susjeda pomoc, posilirali su cca 3kj. nazalost bez slika.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
vi brojite prikolice? :scratch
bio sam prekjucer i jucer kod susjeda pomoc, posilirali su cca 3kj. nazalost bez slika.

kakva mu je bila kuruza jel mu počela zorit
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
sutra idem malo da izvidim situaciju u kukuruzu po ljulju koji bi trebao pod silokombajn,mali mu je problem što zemlja ide iz niznog prema brijegu pa je ovaj donji bolje napredovao,ali to se bude sve pomiješalo i bude to dobro a i temperatura pada sad samo treba vidjeti mlječnu crtu,usput ljudi dali tko koristi inokulante,čije i kako ih unosite u zelenu masu:finga::drinkers:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kakva mu je bila kuruza jel mu počela zorit

mislis jeli stabljika pocela zutjeti? sitno nesto. a s obzirom na godinu, kukuruz je bio prilicno dobar.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
vi brojite prikolice? :scratch
bio sam prekjucer i jucer kod susjeda pomoc, posilirali su cca 3kj. nazalost bez slika.

Ima jedan karton od JUMBO pizze i na njega se onda zapisuju prikolice,čovjek tako lakše zna koliko silaže treba spremit.:blackeye


@ajkula:mi kad siliramo koristimo inokulante,apliciraju se gore na kombajnu,dizna prska masu koja izlazi iz "tute".Kad nije ne kombajnu doma u plastičnu bačvu složimo mješavinu i onda leđnom prskalicom prskamo po silaži.
Za sad smo koritsili Schauman.
 

Najnoviji postovi

Na vrh