• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2009.-2010.-2011.-2012.

B

BAGERISTA

Guest
mario,,,,,,,,

Stvarno strojčine,,,za gledat,,,,ove makine,,,delaju a izgledaju jako,jako dobro održavane,,,,a prikolica,,,nema se ča reč,,,.
nadam se da če bit slik i još s tvoje strane......:partyman::partyman:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
a sutra konačno došao red da i mi siliramo ,ovaj što ima mamuta prebukiran je več tri tjedna ,ljudi siliraju i 30%više nego ovih godina,tako da malo bude kukuruz suh ali budemo mi dobro zgazili pa bude to dobro,osobno volim da kukuruzna bude malo bolje suha ima manje kiseline,moje je samo da gazim ,dvojica voze sa tehnostrojkama za stajnjak,i nemam brige jer nemam veliku prikolicu a nemam volju iči u nekakve kompenzacije,ako ne bude velike prašine bude i nekoliko slikica:partyman:
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
a sutra konačno došao red da i mi siliramo ,ovaj što ima mamuta prebukiran je več tri tjedna ,ljudi siliraju i 30%više nego ovih godina,tako da malo bude kukuruz suh ali budemo mi dobro zgazili pa bude to dobro,osobno volim da kukuruzna bude malo bolje suha ima manje kiseline,moje je samo da gazim ,dvojica voze sa tehnostrojkama za stajnjak,i nemam brige jer nemam veliku prikolicu a nemam volju iči u nekakve kompenzacije,ako ne bude velike prašine bude i nekoliko slikica:partyman:

U pa kod vas je izgleda bilo kise kada je kukuruz jos za silazu, kod nas je vec poodavno kompletan suv, neki su vec poceli brati a i lopovi su vec krenuli u berbu, neke smo vec i pohvatali :finga:. Mi smo uhvatili zadnji voz za silirati, jos je kod nas bio i naj zeleniji
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Brzina je 2.4 u prosjeku,
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=5zwVo6w-Qkg[/YT]
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Dosta sporo ti se vrti pick up-kaj nema neku opciju za bržu vrtnju (kao ja na sh 20 imam 3 brzine)!!! Tri reda za 110 ks je poprilično dosta ( minimalno ide 50-60 ks po redu ) ali zato možeš bolje pratiti redove u rikverc( kad ide sporije )!! baš i nije lako cijeli dan voziti u rikverc i puniti prikolicu pa još nek je i teren bregovit....(znam iz iskustva )!!!
PS. dal si prodao mb 290??
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Dosta sporo ti se vrti pick up-kaj nema neku opciju za bržu vrtnju (kao ja na sh 20 imam 3 brzine)!!! Tri reda za 110 ks je poprilično dosta ( minimalno ide 50-60 ks po redu ) ali zato možeš bolje pratiti redove u rikverc( kad ide sporije )!! baš i nije lako cijeli dan voziti u rikverc i puniti prikolicu pa još nek je i teren bregovit....(znam iz iskustva )!!!
PS. dal si prodao mb 290??


Pa vrti se dost brzo, imam tri brzine sad je u drugoj, u trečoj radi grublje dost, ovak je taman, pa dosta su mu tri reda, al s dva reda je naknap otvorit njivu i imas vise voznje i okretanja.

Prodao sam mb 290.

Jel tast kupio kaj?
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
U transportu su bila samo dva traktora? Kolko su bile udaljene parcele i kolko stane u silaznu prikolicu?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
U transportu su bila samo dva traktora? Kolko su bile udaljene parcele i kolko stane u silaznu prikolicu?

U transportu su 4 traktora bila,
Ja vozio R4 105 + Krone 15m3 (od člana željka)
Susjed Carraro + Tehnostroj 10m3
Susjed Lamborghini Premium 1050 + SIP 7m3
Susjed Lamborghini Sprint 85 + prikolica kiper 5-6 m3
Parcele udaljene do 4 km

Gazili sa JD 5820 -7 tona i Zetor 5340 4.5 tona
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
evo ja sam si dao truda danas,mada je bilo gadno vruče,tko je rekao da su mamuti izumrli evo jedan se šeče po Bilogori

Uploaded with ImageShack.us i ždere kukuruze a tu su i neke sličice sa polja

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us gazda od kombajna tera samu a fend 716 se odmara kod kuče

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us kukuruz je sađen po ljulju,dobio je leda tako da moram biti zadovoljan

Uploaded with ImageShack.us [/URL
 
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast,,,ajkula,,vidin i poli tebe se dela neumorno,,,i još ovo sunce ne prestaje pržit,,,,evo i mi vozili cuke van,,iz njive,,,ubija teplina,,pa po hladnoj bevandi cijelo popodne..........:partyman::partyman::partyman:

Svaka čast,,,jesu tvoji strojevi koji od ovih,,ili je to onaj ča si ga čeka.....:scratch
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
idemo dalje nisam znao da je 10 fotki max,ovo je naš poljski put na kojem još ove godine nije bio opčinski JCB,jer se tim putem slabo voze načelnikovi prijatelji

Uploaded with ImageShack.usbiče papice za krave

Uploaded with ImageShack.us ovo je Željko i njegov ljubimac

Uploaded with ImageShack.us Indijac danas gazi sa malim dodatkom

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.usgazda se hladi pa mlađe snage voze

Uploaded with ImageShack.us crijeva kao u Grčkom labirintu

Uploaded with ImageShack.us neko je nešto mislio ali tko zna dali je to ostvario

Uploaded with ImageShack.usnovi su ljepi al ovo je stara škola

Uploaded with ImageShack.us uuuuuuuuu al je mali ovaj gumenjak

Uploaded with ImageShack.us
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ima još pa idemo dalje ,ta hidraulika čuda radi

Uploaded with ImageShack.us ovo je bilo malo za rashlađenje rizling iz Erduta i voda pol pol ipak je bilo sunce jako

Uploaded with ImageShack.us buduči seljak na djelu

Uploaded with ImageShack.us trebalo je silažu i zgaziti polako i sigurno

Uploaded with ImageShack.us malo i poprek gaženja

Uploaded with ImageShack.us susreli se David iGolijat negdje na sredini

Uploaded with ImageShack.us Bunđi se hladi i čuva ferkija jer nitko ne može na njega ako mi nismo kraj traktora

Uploaded with ImageShack.us podfolija pod obavezno

Uploaded with ImageShack.us dobra Njemačka silofolija bude još izdržala jednu sezonu

Uploaded with ImageShack.us i male ruke kad pomognu posao prije završi:partyman:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
siliranje je 100eura po rali a vožnja 150 kn do 5 kilometara
 
B

BAGERISTA

Guest
Ljepo se nadelali vi svi skupa..........:partyman:
Vidim da se nakraju i gasoila žeđ,,i neka,,ki če delat po oven suncu,,bez pijače,,......
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
znaš onu use i u svoje kljuse,do prije nekoliko godina znao sam nekoliko ljudi platiti za istovar kada smo vozili sa običnim prikolicama,ali znaš ljude napiju se,ne znaju koliko bi tražili dnevnicu ,šta bi jeli i čuda boga ovi dečki su mi znanci i nisu prebirljivi i onda ti nije žao platiti za fino napravljen posao bez zajebavanja:partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
Tako je najbolje,,,,čist račun duga ljubav,,,,:partyman:
Ruka ruku mije,,,,ali danas je toga sve manje,,,,i svako gleda da nasamari nekome kome nešto radi,,,pa je jako teško nač,,,više i ljudi koji če stat iza riječi....
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ferki i sonalika su moji a i bunđi je naš ima svoje papire:partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh