• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2009.-2010.-2011.-2012.

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
img049rs.jpg

img050c.jpg

img051c.jpg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
tu kod vas neki košarkaš ne smije iči gaziti bez kacige na glavi u ovaj unutarnji silos,koliko je velik taj pod krovom?:partyman:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
hehehhehe...e neznam ti točno ali mislim da mi šogor pričo da je oko 3m visine,širok je 6m a kolko je dugačak to neznam.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Današnje siliranje kod šogora,kukuruz je posađen poslje prvog otkosa ljulja,oko 1.6.

Sta si taj ljulj kosio krajem 5 mjeseca??????
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
zašto ne ako je kosio tad drugi otkos kao i mnogi :mrgreen:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
SORY MARIO,nisam gledao slova nego samo slike ,jer mi smo sadili poslje drugog otkosa pa nisam mislio da je tek onda prvi otkos bio kod njih
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kad ga je kosio to neznam,ali prije oranja je tamo navezao đubre ai prije nije stigao posadit kuruz jer je imao pripreme za svatove,pa je posadio kuruz poslije svatova zato je tak kasnio sa kuruzima.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
A onda mu je oprošteno,ipak svadba nije svaki dan,kukuruz može pričekati,samo nek je mladencima sve ok:partyman:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
tu kod vas neki košarkaš ne smije iči gaziti bez kacige na glavi u ovaj unutarnji silos,koliko je velik taj pod krovom?:partyman:

a bolje i to nego da zimi vadi silažu ispod snjega
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Evo jedan zakašnjeli video uradak od siliranja
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=2PTIjW5-5Wc[/YT]
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Ne vidi se baš dobro na displeju: na koliko se okretaja vrti kardan?
Mengele je dobar silo kombajn, samo zahtjeva ne manje od 540 rpm.

Ako ste silirali na 540, onda se motor (i kardan) vrti presporo, a ako je na 540E, onda je i malo (pre)više. Bolje reći , taman ;)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ako su ono zadnje okretaji kardana, a cini mi se da jesu, onda je 590okr u pitanju..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Siliramo na 540E a gas je na 1800,a kardan se okreče na 590ok, 2 radna 4.1km/h. Može i trečom radnom al nije bilo potrebe silit traktor kad i ovak sam čekao na prikolice ai onda nije tak ljepo nasjeckana kuruzovina ko kad se ide polakše.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Zar ti tu ne stoji voda kad je na ravnome a nema nikakvih odvodnih kanala?

Vjerovatno kada su ostavili aparat vatili se kopanja odvodnjih kanala :D
A ovo kolektivno gazenje je super
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
zbilja ovo gaženje bi moglo proči pod milenijsku sliku ,ali vidim da su dupljaci bili vučna snaga preko silosa:partyman:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
to je kod kolege,nije baš na ravnom,na malom je brdašcu,a odvodnih kanala ima sa druge strane :)
hehe
Inače je gazio torpedo,ali na kraju,kada je trebalo poprečeke ugazit rubove,da to pude što prije,išli su dupljaci.
Inače su se zetor i steyr bez problema vozili po silaži. :)
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Kod mene silaza je zatvorena evo vec 4 sedmice...počije mi faliti hrane, da li se moze otvorit, prošle godine sam je otvorio tek nakon 6 sedmica...da li to moze sta ranije...bez bojazni da nije odradila svoje fermentiranje....

Nailazim na netu da sem ora cekati 5-6 sedmica, a negdje opet pise da su dovoljne 2-3 ...

Nakon kojeg vremena otvarate svoju ????
 

Najnoviji postovi

Na vrh