• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2009.-2010.-2011.-2012.

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Pa vrti se dost brzo, imam tri brzine sad je u drugoj, u trečoj radi grublje dost, ovak je taman, pa dosta su mu tri reda, al s dva reda je naknap otvorit njivu i imas vise voznje i okretanja.

Prodao sam mb 290.
Jel tast kupio kaj?

Na bržem ulazu radi grublje pa je to ocito za sjenažu !!! dva reda su mu idealna po ks ali je preširok za otvorit njivu ( zato sam i ja silirao sa jd )!!! tri reda su bolja opcija još samo da je malo više konjića jedino kaj moraš stalno u rikverc.... a dvorednog preklopiš i treba puno manje mjesta za okrenut!!!
Tast je kupio mb 290 (okolica Vrbovca) i mogu reći da kombajn super ide,sitno radi, "veliki" kapacitet i traktor se dobro nosi sa njim ( a ima i pomoćni kotač ), dvije brzine ulaza...!!!Najbolji jednoredni silokombajn (bolji od turba 350)!!!
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
ferki i sonalika su moji a i bunđi je naš ima svoje papire:partyman:

Svaka čast kolega !!! Vidim da prakticiraš dvije žetve godišnje i da su dobri rezultati čak i po ovoj suši.... ima tu budućnost...!!! samo nastavi tako !!!;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Na bržem ulazu radi grublje pa je to ocito za sjenažu !!! dva reda su mu idealna po ks ali je preširok za otvorit njivu ( zato sam i ja silirao sa jd )!!! tri reda su bolja opcija još samo da je malo više konjića jedino kaj moraš stalno u rikverc.... a dvorednog preklopiš i treba puno manje mjesta za okrenut!!!
Tast je kupio mb 290 (okolica Vrbovca) i mogu reći da kombajn super ide,sitno radi, "veliki" kapacitet i traktor se dobro nosi sa njim ( a ima i pomoćni kotač ), dvije brzine ulaza...!!!Najbolji jednoredni silokombajn (bolji od turba 350)!!!

Da sam nasao 4 reda uzeo bi njega,,, npr s tri reda dok otvaram njivu se nemre vozit s prikolicom narikverc ispred mene, dok s 4 reda se moze.

Po čemu bolji od 350? Taj 350 ima malo drugaciji rotor, kako radi neznam
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Da sam nasao 4 reda uzeo bi njega,,, npr s tri reda dok otvaram njivu se nemre vozit s prikolicom narikverc ispred mene, dok s 4 reda se moze.

Po čemu bolji od 350? Taj 350 ima malo drugaciji rotor, kako radi neznam

Kako nemožeš voziti prikolicu odnaprijed?? Pa kad uzimaš 3 reda ostane šupljina skoro 3 m??!! pa ja sa 2 reda na ravnici mogu otvoriti njivu i vučem prikolicu odnaprijed (usko je ali ide)- naravno da nemože biti prikolica 15 m3!!!
Mengele 350 je puno teži od 290, radi krupniju siječku i sječkara (osovina) je postavljena okomito s obzirom na ulaz dok je kod 290 paralelno pa je možeš bolje približiti kontra nožu!!! mb 290 ima jači " vjetar" i rešetku za drobljenje a može se i tjerati sa manjim traktorom dok 350 ima veći kapacitet i vrti se preko 1000 o/min pa i traktor mora biti jači od 75 ks!!! Radili smo sa 350 i fendtom 75 ks(bez prednje vuče) i prikolicu još za silokombajn (da ne povjeruješ) po bregovima ali ne preporučam nikome da to radi-(mlađi- luđi)--(od tad je fendt postao broj 1 kod mene)!!!
Pozdrav
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Evo malo slika od mene,siliralo se svakako i samohodnim i traktorskim 2 rednim.

19047339.jpg

19047336.jpg

19047328.jpg

19047327.jpg

19047324.jpg

19047325.jpg

19047343.jpg
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Joža85

Mogu ja vozit prikolicu na traktoru koji silira, nego nisam na to mislio nego ne mogu s jednim traktorom silirat a da onda drugi traktor gura prikolicu narikverc ispred traktora koji silira ak me kuzis.


Marko93

Kak brzo ide Hurliman s silokombajnom? Da li radis koliko god traktor moze ili silokombajn?
Daj koju sliku sa silosa
 
Posljednje uređivanje:

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Joža85

Mogu ja vozit prikolicu na traktoru koji silira, nego nisam na to mislio nego ne mogu s jednim traktorom silirat a da onda drugi traktor gura prikolicu narikverc ispred traktora koji silira ak me kuzis.

Ma kužim te sad!!! Što ne valja ak ju vučeš sa traktorom koji silira odnapred???
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Marko93

Kak brzo ide Hurliman s silokombajnom? Da li radis koliko god traktor moze ili silokombajn?
Daj koju sliku sa silosa

4-5km/h,radim koliko uvjeti dozvoljavaju:D


@salyn: površinski oko 17ha.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Joža85

Mogu ja vozit prikolicu na traktoru koji silira, nego nisam na to mislio nego ne mogu s jednim traktorom silirat a da onda drugi traktor gura prikolicu narikverc ispred traktora koji silira ak me kuzis.

Ma kužim te sad!!! Što ne valja ak ju vučeš sa traktorom koji silira odnapred???



Što fali, gubitak vremena na prikopcavanje i otkopcavanje.
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Što fali, gubitak vremena na prikopcavanje i otkopcavanje.

Ma daj !!?? koliko ti treba vremena za zakopčati prikolicu ??!! Misliš da se tako lako voziti u rikverc da ti netko puni prikolicu??!! koliko je rasipanje mase ??!! to samo rade ovi sa 6 i 8 redova, a i to je rijetko (obično pune da se traktor sa prikolicom vozi odmah iza silokombajna !!! Nama za 10-15 ha to je nepotrebno!!!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ma daj !!?? koliko ti treba vremena za zakopčati prikolicu ??!! Misliš da se tako lako voziti u rikverc da ti netko puni prikolicu??!! koliko je rasipanje mase ??!! to samo rade ovi sa 6 i 8 redova, a i to je rijetko (obično pune da se traktor sa prikolicom vozi odmah iza silokombajna !!! Nama za 10-15 ha to je nepotrebno!!!

Potrebno je to veoma, kod zeljka koji ima 4 reda vicona uvijek vozim u rikverc i nije problem nikakav.
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Potrebno je to veoma, kod zeljka koji ima 4 reda vicona uvijek vozim u rikverc i nije problem nikakav.

Za 10 prikolica kaj napraviš dok otvaraš njive izgubiš 1.5 sat na prikopčavanje i odkopčavanje (meni je to zanemarivo) i lakše je napuniti prikolicu a dok ti netko drugi vozi prikolicu još tome u rikverc- jednom je preblizu, pa predaleko ,pa lijevo,pa desno....!!!
Svatko radi kak je naučen i kak mu bolje odgovara !!!
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Evo kako siliraju naši susjedi: [YT]http://www.youtube.com/watch?v=2A0w_FCHcYg&feature=related[/YT]
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Najjaca izvaja iz prilozenog videa gore: "...daju mleka koliko daju i u NORMALNOM svetu..." :rolfer::rolfer:

Sve u svemu silaza izglda odlicno za razliku od nekih koje sam vidio uzivo ove godine. Neka ljudi rade samo,treba tih 1000 krava nahranit.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
slike i snimka od prije tjedan dana:

14092011415kopiraj.jpg


14092011416kopiraj.jpg


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=bPTwkWSHbUA[/YT]

forterra 115 i jedna od prikolica. silirao je gazda sa dx-85 i jednorednim mengeleom a nasiliralo se cca9kj..
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Evo kako siliraju naši susjedi:

Da im nebude mozda malo 100ha za 1000 krava :scratch.
Ala ju ovi taru svaka im cast 4 Claasa i Imt bice beton.
I nekontam 15 dana konstantno u tri smjene siliraju, pa mi bi za toliko isilirali sve jednorednim, ovaj samohodni treba u par dan to da isilira i to sa :partyman:. Nesto su gadno pobrkali, naj vjerovatnije povrsinu :finga:
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
slike i snimka od prije tjedan dana:

14092011415kopiraj.jpg


14092011416kopiraj.jpg


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=bPTwkWSHbUA[/YT]

forterra 115 i jedna od prikolica. silirao je gazda sa dx-85 i jednorednim mengeleom a nasiliralo se cca9kj..

evo i naše prikoličke
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Današnje siliranje kod šogora,kukuruz je posađen poslje prvog otkosa ljulja,oko 1.6.
img039f.jpg

img040f.jpg

img041x.jpg

img042ae.jpg

img043e.jpg

img044o.jpg

img045cg.jpg

img046t.jpg

img047tq.jpg

img048k.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh