• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2009.-2010.-2011.-2012.

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Auuu..to su zapravo skidali tvoj propali kukuruz??:?

Upravo tako.
Pola kukuruza sam isilirao, da barem nešto probam izvuć iz njega, a drugu polovicu ću probat ovršit premda sumnjam da će biti više od 1.5t/kj.
Jad i bijeda kod nas, jad i bijeda.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ajd da ne kukaju svi,ja uzgojil ove godine rekordera...inače ja sam 190cm visok 8):supz:

photo0013m.jpg
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ja sam išel lani ove manje prikolice tipa dubrava ili kikinda 3,4t s nastavcima po 80 kn, a ove velike bunkerašice 6,8,10t tipa pronar i sl. po 100 kn. Pa kome paše nek izvoli...8)

Kikinda sa stranicama 70kn..

Hvala kolege!
E da radi se o manjim prikolicama tim kikindama tako oko 3-4t. To idem susjedu silirat pa sam mislio po prikolici nekih 50kn mu naplatit jer traktor nejde na vodu i zrak,ali svejedno sam htio čut kak se kreče kod vas cijena.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Ovih zadnjih 4 dana se siliralo kod mene.
Napunili smo 3 silosa,kukuruz je svakojak,ima onog gdje je bio suh a ima i gdje je prezelen za silažu..

Dvije slike,ovaj kukuruz je sijan poslije košnje ljulja pa je malo slabiji,a i zemlja nije neke kvalitete..:
19949827


19949827.jpg


19949825.jpg
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
imamo i mi osječkog 515 al mi nije baš tako visok a možda i je nisam ga popratio zadnje vrijeme
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
sutra krečemo kod susjeda u akciju,silira se po ljulju sađen,kvaliteta jako loša a šta se može kad je takva zemlja,večinom brijegovi i teška zemlja,mene zapalo gaženje,kolega Kićo je u transportu,ako bude vruče ima da se skuhamo,ali i to se mora obaviti,sutra Kićo poslika malo sa mob.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
evo danas je bio onaj dan kad kažemo bolje da i nije,svi živi lomovi se sjuruili kod susjeda,zakazao kombajn,pa mu se odlomio jedan dio na trubi gdje ide podizna poluga od hidraulika i ajd na jedvite jade se isiliralo nešto malo ovih loših a ostatak bude krajem drugog tjedna,evo par slikica internacionalne mehanizacije a u polje nisam stigo jer sam morao gaziti ,:weedman:,kolega Kićo i njegov gile i oblaci prašine,

Uploaded with ImageShack.us,sujeda Baje zekonja koji je poslje fasovao sa jednorednim na sebi ima utovarivač od jednog člana foruma,

Uploaded with ImageShack.us,susjedov Jony,

Uploaded with ImageShack.us,tu je i drug Staljin

Uploaded with ImageShack.us,i brat Jony i ja na gaženju,

Uploaded with ImageShack.us,uspjeli smo preživjeti uz velike količine Pana običnog i sa limunom:weedman::weedman::drinkers::drinkers:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ajkula imas 5 iz zalaganja! Decki ovakav dan vam nikad nebi pozelio sto smo ga mi danas imali. Uz sve nevolje danas dok sam doso s polja idem gledat gdje se na mom Masnom prebacuje kardan na 1000 i tek sada nakon vise od dvije godine skuzim da je neko ne bas jako pametan skino rucicu za prebacivanje540/1000 i na njeno mjesto stavio plasticni poklopac. Uz to i ispod na trupu nedostaje jedan el. magnetni ventil kojim ulje prebacuje u getribi na zeljenu brzinu. Nije petak 13. ali je bio jos gori petak. Vele ljudi da nikad netreba poslove zapocinjati petkom...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
O kojem se silokombajnu radi?

Ajkula
S kojim to JD gazis?

Zrno mliječno jos?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Mengela SH-25,dvoredni,znam da je Jony serije 6000,100ks,4 cilindra,susjed ga iznajmio u Trgo market,a dosta u lošem stanju je traktor,a kukuruzi su nikakvi ,žnj klasa jer su sađeni kasno po ljulju + ova suša + brdine,tako da je rezultat otužan,ovi koji se budu drugi tjedan silirali su prva liga:rolleyess::rolleyess:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Eh kako ljep propuh stvaraš u kabini:rolfer:

Dobre slike,kak brzo siliraš ovakav kukuruz sa slike?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
ma kakav propuh još sam morao ventlator upalit jer nije bilo ni daška vjetra
brzina je bila 3radna 5.8km/h na 1900o, a kardan je bio na 540E i brzina je bila 620o
možda bi mogao silirat i u 4radnoj ali nisam probao jer onda nestignem pratit red i nišanit u prikolicu,druga stvar da su veče prikolice od 8tona koje su šire,duže i dublje jer onda namjestiš cijev i tako pičiš dok ovdje svako malo moram cijev pomjerat.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Mengela SH-25,dvoredni,znam da je Jony serije 6000,100ks,4 cilindra,susjed ga iznajmio u Trgo market,a dosta u lošem stanju je traktor,a kukuruzi su nikakvi ,žnj klasa jer su sađeni kasno po ljulju + ova suša + brdine,tako da je rezultat otužan,ovi koji se budu drugi tjedan silirali su prva liga:rolleyess::rolleyess:

kažeš traktor marketu...ima tam jedan kaj je ko novi 6900...pre heben je traktor...a ovo su dali nekog lošijeg jer ne iznajmljivaju ove traktore kaj su u dobrom stanju...malo sam off topic...sorry...:/
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Silaža pokrivena folijom i okolo zatrpana . Dali treba još nešto po foliji staviti zbog ove vrućine da se ne pokvari.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
možda ako ima starog najlona da ovaj novi ne strada od ovih vručina i obavezno zaštiti od štetočina na 4 noge ako je silos na otvorenom
 

Najnoviji postovi

Na vrh