• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2009.-2010.-2011.-2012.

Z

zekan7711

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

samo crvena kombnacija :mrgreen:
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: SILIRANJE sezona 2009.

KIKIC MF : e da je meni siloš sličan tvojem a duplo veći,nebi se ni meni kvarilo ništ...al jbg...!bude jedan vani jedan vnutru...
ovi Massey-i su lepi,al koštaju...e da obadva voze 15-20 tona prikolice pokraj samohodnog to bi bil posel...ovak se igraju okolo...bude jedan dan! :D Samo ih treba i napajati! :drinkers: :drinkers: :roll:
:?: Dobra ti ova 43-ojka...el tvoja ili...?dam se kladiti da je 96. god.!
Ova kombinacija kukuruz-suncokret je dobra sigurno! Nemaš tu kaj fulati, samo si posložiš parcele i sjetvu i milina... :D
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Koji je to silokombajn? Kojom brzinom silira?
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

kikic MF kolko konja traktor treba za taj silokombajn :?: :?:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: SILIRANJE sezona 2009.

BELEC7340 kaže:
KIKIC MF : e da je meni siloš sličan tvojem a duplo veći,nebi se ni meni kvarilo ništ...al jbg...!bude jedan vani jedan vnutru...
ovi Massey-i su lepi,al koštaju...e da obadva voze 15-20 tona prikolice pokraj samohodnog to bi bil posel...ovak se igraju okolo...bude jedan dan! :D Samo ih treba i napajati! :drinkers: :drinkers: :roll:
:?: Dobra ti ova 43-ojka...el tvoja ili...?dam se kladiti da je 96. god.!
Ova kombinacija kukuruz-suncokret je dobra sigurno! Nemaš tu kaj fulati, samo si posložiš parcele i sjetvu i milina... :D

e da da je velike prikolice bilo bi ko bog al jebi ga država u banani novaca se nema i to je to ovi šerafe pa tako i mi koji hočemo nešto novo od stroijeva nemamo novaca. ma vraga država u banani država u 7 nebu nego su plače seljacima u banani.
meni samohodni nije potreban al kumu bi možda bio silira oko 60 h s tim dvorednim na traktor al se tam na vozim silaže u pm. pa kak misliš mf-a napajati. budi siguran ovaj mf 5465 je potrošio manje nafte od mojeg zetora 6245 bi 4340 :shock: iznenađujuče al istinito
4340 je od budučeg tasta i godina je 1999 on ga uzeo novog. traktor sad ima 2500rh ništa e da je taj kod mene okrenuo bi več on sat oko 5000.
kombinacija je odlična pola parcele suncokreta pola kukuruza i udri okolo još kad je ovak dugački komad ma gore prikolica puna dolje prikolica puna nema kaj jedan je na gornjoj strani s prikolicom jedan je na doljnjoj s prikolicom dok jednog puni i tako u krug
mario kaže:
Koji je to silokombajn? Kojom brzinom silira?

silokombaj je feraboli e sad kojom brzinom silira mf neznam uglavnom ja idem kraj njega s zetorom 6245 drugom malo manje od pola gasa i dost brzo
Hurlimann86 kaže:
kikic MF kolko konja traktor treba za taj silokombajn :?: :?:
ovako kolko konja ovaj od 155 ks mu taman paše i brzina i sve s tim da ima kad ga pokupi da i mf 155ks malo zareže
a probao je silirat s mf 4255 kojeg također ima doma al nemože makar ima 95 ks al skroz polako al osjeti ga i to jako a zato jer je kombaj namjenjen okretajima kradana na 1000. pa tak s ovim 130 nije probao silirat al je isto motor 150 ks samo ga elektronika blokira na 130 tak da bi vjerojatno išao dok ovaj ide 6480 od 155 ks ide bezprijekorno s njim malo kad pribere zahrza al ne staje samo gas i ide znači taman mu je 150 ks a i ja mu slabijeg nebi preporučio
 
J

jokapz

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

evo i ja kolegi priskočio malo u pomoč kao drive
S njim sam se družio cijeli dan....



i još jedna slika i krepa baterija na mob.... u akciji su još bili JD 5400 i IMT 542 i još jedan belarus siliro.

 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: SILIRANJE sezona 2009.

evo danas mi radili drugu rundu :mrgreen: ...15 prikolica,pa onda povodom toga par slikica :mrgreen: :mrgreen:
ovo je na parceli...lokacija Brodić... ;)
2908091211.jpg

glavni glumac je: :mrgreen:
2908091212.jpg

2908091213.jpg

u prevozu moj stari i kiro :lol:
2908091255.jpg

stavljal sam nekaj inokulanta,nažalost ni približno koliko treba :oops: ...al kaj se more recesija je :cry: :cry: :cry:
2908091845.jpg

a ovak to zgleda na kraju,s tim da budemo još pohitali ovu zemlju sastrane gore na najlon da mi cucki ne prederu foliju
2908091841.jpg
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Mike u kojoj brzini siliraš sa zetorom?
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Hurlimann86 kaže:
Mike u kojoj brzini siliraš sa zetorom?
uglavnom 3 spora :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: SILIRANJE sezona 2009.

akcija kod člana belec7340 u petak :D

i664840_Slika024.jpg
i664839_Slika022.jpg
i664838_Slika020.jpg

i664837_Slika016.jpg
i664836_Slika013.jpg
i664835_Slika011.jpg

i664834_Slika008.jpg
i664833_Slika006.jpg
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Re: SILIRANJE sezona 2009.

dečki,vi više tjerate zajebanciju nego što radite....
jel ova slika gdje si na krovu rezultat prekomjerne konzumacije alkoholnih pića ili te je jednostavno sunce opalilo??? :D :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: SILIRANJE sezona 2009.

evo i mene sa par slika, za sad vršim uslužno siliranje, jer moji kuruzi su još zeleni

zekan 4320 u akciji petinger mex 2 :D :D :D





istrpavanje uz pomoć najmodernije poluautomatske naprave (kramp), gore digneš dolje sam ide 8) :mrgreen:
moja prikolica i sistem otvaranja stranica(prerađeni gumenjak dubrava, a sad 4 tonka)



pa malo gaženja sa masseyom, fala bogu bilo je dovoljno radne snage pa nisam po sparini izlazio cjeli dan van iz traktora :D



i na kraju mali detalj protiv sparevine, na ovoj slici se vidi svestranost masseya, več su mi neki rekli kad budem one doze za žestoko pometo u traktor jer je sve puno flaša :mrgreen:

iako je piva služila kao rashladni sustav još je služila kao vaser vaga kod mjerenja nagiba silosa u gaženju

 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: SILIRANJE sezona 2009.

to je belec na krovu, ja vam na svim slikama stojim iza kamere :mrgreen: :mrgreen:

ma nije nam se žurilo, bilo je dost zajebancije i zafrkancije, al smo napravili posla kak se spada, što se tiće alkohola, niti kapi nismo okusili, samo sok i voda cijeli dan, bilo je prevruče, da smo krenuli po pivi do podne bi spavali u silosu, a ne nešt vani radili :mrgreen: :lol: :lol:

sunce je učinilo svoje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

evo ga-kolega belec-puko je :lol: :lol: :lol:

i665016_Slika023.jpg
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: SILIRANJE sezona 2009.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: svaka čast dečki nema kaj uz zajebanciju i posao ide lakše i puno bržije se napravi :lol:
šanana kaj se išli probat s dva traktora silirat zeko nije mogao tjerat nego ga vukao a tvoj imt je silirao u kontra smjeru okretao kardan :lol: :lol: (šala mala)
inače svaka čast kolegama šanana i belec odlično urađen posao.

BOGEC ovo če biti močno nagaženo čim je mf u igri :D inače nije ti ovo loše piva kao vaga za nagib tog se fakat treba sjetitinače dobre slike. a ti uslužno siliraš ili????
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: SILIRANJE sezona 2009.

nema kod nas zajebancije...to je bilo prvi i jedini put kaj smo malo stali...! derali smo od 8 rano do 12 navečer i onda drugi dan tam do 6-7 negdi...
punili smo dva siloša paralelno... ja i jedan bečar smo non stop gazili,tata siliral a Šanana vozil...kakva zajebancija????!!!! :D :D :D
 
Z

zekan7711

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

i665016_Slika023.jpg
[/quote]

belec kaj si glumio "supermena" :?: :?:
:lol: :lol: :lol:
 
S

Sesva

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Decki svima ide kako treba , Kiki odlicno siliranje , opet silos pun ehjehhe !!

Kad ti je kum kupio 5465 ? Jucer sam ga prvi put vidio , traktor je strava , ko i svaki MF !!!!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Zašto je od bogeca zeleno a od šanane izgleda kao suho /zrelo ,u čemu je fora?
 

Najnoviji postovi

Na vrh