• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2009.-2010.-2011.-2012.

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: SILIRANJE sezona 2009.

puknuti kaže:
Zašto je od bogeca zeleno a od šanane izgleda kao suho /zrelo ,u čemu je fora?

odlično opažanje :!:
kad pogledaš malo bolje u prikolicu i ono jako zeleno u silosu to je SIRAK, :D , zato se jako zeleni, to je sa mojih pokusnih polja koja nisu bila prevelika pa sam to poklonio susjedu, jer on dolazi kod mene pomagat kad zatreba :D

kikić mf da idem uslužno silirat, stari silira, ja gazim, tak da eto idem balirat i silirat uslužno, kolko to moje obaveze dopuštaju, a opet se nekaj zaradi :D

evo današnji događaj
u mjestu severin, moja susjedna opčina, se održavao dan polja sa siliranjem pioneer hibrida kukuruza :D
pa eto nazočio sam tom događaju, na opg Krapec

pa slijedi foto sesion ala bogec

ovdje nikola naš promotor pokazuje ljudima detalje i objašnjava značajke svekog hibrida



zatim dalibor objašnjava određivanje vremena sliranja po izgledu zrna, tj mliječne crte



zekan 6340 sa sip silokombajnom dvorednim opremljenim dozatorom za inokulante koje je odmah dozirao kako je silirao :D


inače silokombajn je stražnji i bočni, kako kome odgovara

malo detalja siliranja po hibridima, iako kukuruz izgleda suhlje kad se je posilirao baš i nije bio suh, čak što više taman za siliranje



prikaz rezultata, koji uzgred rečeno su manji za kojih 10tona spram prošle godine, jer kod nas kiša nije padala od više od dva mjeseca (pa čak ni kad ste svi kukali da stalno pada , kod nas nije baš padala), pa od tud potječe manji prinos, ali valja spomenut da je opg krapec prošle godine imao največi prinos mase silaže u cjeloj državi.



i na kraju jedna fotka zajednička djela okupljenih , među kojima su i predstavnici tvrke pioneer, i naravno gazda krapec (lijevo od znaka b23 zeleni kombinezon, on inače je pobjednik naše županije u oranju pa tako ide na državno natjecanje)



u daljnjem djelu nema slika jer je bilo jelo za sve prisutne, kotlovina i sve druge delicije, a naravno bogec je bio jako gladan, ali zato če biti fotki sa još dana polja sa silažnim kukuruzom :D

eto da malo dočaram današnja zbivanja :D
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Lijepo se to održava kod vas ;)
Mi čemo silirat tek drugi tjedan jer su nam kukuruzi još malo prezeleni, a i zbog toga jer prije nismo mogli dobiti čovjeka koji silira sa 4 rednim classom.
Nečemo se sami zezati sa jednorednim jer imamo dosta za silirti ,a i ovaj stroj radi perfktnu silažu :mrgreen:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: SILIRANJE sezona 2009.

bogec kaže:
zatim dalibor objašnjava određivanje vremena sliranja po izgledu zrna, tj mliječne crte

E kad bi nam ti još malo pojasnio o mliječnoj crti...
Pa da znamo i mi, jer koliko vidim ljudi svakako ''procijenjuju''...
A ja nebih radio kako svi rade, nego kako je ispravno ;)
 
M

marinko

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

bogec kaže:
puknuti kaže:
Zašto je od bogeca zeleno a od šanane izgleda kao suho /zrelo ,u čemu je fora?

odlično opažanje :!:
kad pogledaš malo bolje u prikolicu i ono jako zeleno u silosu to je SIRAK, :D , zato se jako zeleni, to je sa mojih pokusnih polja koja nisu bila prevelika pa sam to poklonio susjedu, jer on dolazi kod mene pomagat kad zatreba :D

kikić mf da idem uslužno silirat, stari silira, ja gazim, tak da eto idem balirat i silirat uslužno, kolko to moje obaveze dopuštaju, a opet se nekaj zaradi :D

evo današnji događaj
u mjestu severin, moja susjedna opčina, se održavao dan polja sa siliranjem pioneer hibrida kukuruza :D
pa eto nazočio sam tom događaju, na opg Krapec

pa slijedi foto sesion ala bogec

ovdje Nikola Dulikravić naš promotor pokazuje ljudima detalje i objašnjava značajke svekog hibrida



zatim Dalibor Doležal objašnjava određivanje vremena sliranja po izgledu zrna, tj mliječne crte



zekan 6340 sa sip silokombajnom dvorednim opremljenim dozatorom za inokulante koje je odmah dozirao kako je silirao :D


inače silokombajn je stražnji i bočni, kako kome odgovara

malo detalja siliranja po hibridima, iako kukuruz izgleda suhlje kad se je posilirao baš i nije bio suh, čak što više taman za siliranje



prikaz rezultata, koji uzgred rečeno su manji za kojih 10tona spram prošle godine, jer kod nas kiša nije padala od više od dva mjeseca (pa čak ni kad ste svi kukali da stalno pada , kod nas nije baš padala), pa od tud potječe manji prinos, ali valja spomenut da je opg krapec prošle godine imao največi prinos mase silaže u cjeloj državi.



i na kraju jedna fotka zajednička djela okupljenih , među kojima su i predstavnici tvrke pioneer(Branko Pišonić,Predrag Švarc,Nikola Dulikravić,Dalibor Doležal), i naravno gazda krapec (lijevo od znaka b23 zeleni kombinezon, on inače je pobjednik naše županije u oranju pa tako ide na državno natjecanje)



u daljnjem djelu nema slika jer je bilo jelo za sve prisutne, kotlovina i sve druge delicije, a naravno bogec je bio jako gladan, ali zato če biti fotki sa još dana polja sa silažnim kukuruzom :D

eto da malo dočaram današnja zbivanja :D


A vidim da pitaju bogeca da objasni mliječnu liniju,tj. kako znati kad silirati,pa ovi ljudi iz PIONEER-a su plaćeni za to,a pronašao sam u katalozima od ove i od prijašnjih godina brojeve njihovih mobitela,otvori kataloge pa ih nazovi da ti objasne,vidim na slikama su :Branko Pišonić, Predrag Švarc,Nikola Dulikravić,Dalibor Doležal.
Nađi u katalogu promotora sa svog područja pa nazovi.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Sesva kaže:
Decki svima ide kako treba , Kiki odlicno siliranje , opet silos pun ehjehhe !!

Kad ti je kum kupio 5465 ? Jucer sam ga prvi put vidio , traktor je strava , ko i svaki MF !!!!!

silos tak nikad nije pun bil 33 prikolice su sad a bile su oko 25 maksimum. u kum je kupio mf-a još prije malo manje od mjesec dana i več ima 100 i nekaj radnih sati al ide super. nema tu mf je mf jebi ga. :D :D :D

BOGEC super slike i lijepo svaka slika obješnjena nego me zanima kako se 70 ks zetor ponaša s dvorednim kombajnom s kojom brzinom silira kaj ga na stran nemože nosit???? :?:
 
I

ivica

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

evo malo siliranja danas u mojem kraju ,ja pocnjem drugi tj
kolega silira
P9010006.jpg

P9010009.jpg

P9010013.jpg

ovo je malo jace siliranje ,obliznja farma junadi ,1200kom ,siliraju oko 100 ha
P9010027.jpg

P9010030.jpg

P9010032.jpg

P9010036.jpg

P9010042.jpg

P9010044.jpg

P9010046.jpg

P9010047.jpg

P9010049.jpg

P9010050.jpg
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: SILIRANJE sezona 2009.

bogec kaže:
zekan 6340 sa sip silokombajnom dvorednim opremljenim dozatorom za inokulante koje je odmah dozirao kako je silirao :D


inače silokombajn je stražnji i bočni, kako kome odgovara

da baš i mene zanima kak se zeko nosi z tim čudovištem :scratch :lol: :lol: :lol:
 
Z

zekan7711

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

P9010009.jpg


covjek izgubio poklopac :scratch :lol: :lol:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Ma nije izgubio, vjerovatno zeki vruće, jer siliranje je gadan posao za manje traktore...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: SILIRANJE sezona 2009.

@ MIKE : koja ti je godina Zetor?
v kojoj siliraš?
kod vas je zelena kukuruza još...
@ BOGEC : a zakaj je najlon ispod siloša postavljen?neje valjda da si to ti predložil...
el ste gazili i poprek, ako gaziš samo uzdužno onda ga širiš...to je loša varijanta-sve se bude pokvarilo.. :roll: .
videl sem posta gde si napisal da je tvoj mf mali potrošač?!?! el si se to šalil ili kaj... :?: ???????? :scratch



Šteta kaj nemam slika od siliranja...a kad mi je mobiltel bil malo bolestan...

Dobro izgleda ova 63-ojka s SIP-om...samo me malo zabrinjava kak ima stalnu brzinu u rikverc jer vjerojavtno nema reverzer...dakle nemre niti ubrzati niti usporiti!hm gadna stvar...!

Onaj Fendt 716 i onaj silokmobajn su od Čupena iz Kladara....!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Evo krenulo siliranje kod mene,počeli smo u ponedjeljak: 8) :D
Glavni krivac za kukuruz 8)
i668092_Slika0084.jpg

U Transportu bili:
DF Agrofarm 100
i668093_Slika0085.jpg

Hurlimann XA 86
i668115_Slika0086.jpg

DF Agroplus 87
i668116_Slika0081.jpg

Malo jača kategorija zaslužna za gaženje :)
i668117_Slika0082.jpg

i668091_Slika0090.jpg

i668090_Slika0089.jpg

Detalji s polja:
i668089_Slika0088.jpg

i668114_Slika0092.jpg
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Marko
Super slike! Kaj si ti radil?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: SILIRANJE sezona 2009.

mario kaže:
Marko
Super slike! Kaj si ti radil?
Bio u transportu :roll: 8)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
Re: SILIRANJE sezona 2009.

pa šta misliš da je radio nego vozio hurlimanna. imenjače šta znači usp murščak?

Lijepe slike
 
L

Luka.

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Marko355 kaže:
pa šta misliš da je radio nego vozio hurlimanna. imenjače šta znači usp murščak?

Lijepe slike
To ti značu Udruga Strojni Prsten "Murščak"
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

O Marko vidim ide to vama ;)
Mi možda drugi tj ,a ko zna možda i onaj poslje :scratch
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: SILIRANJE sezona 2009.

evo kako se siliralo prošli tjedan kod našeg člana angusa..

1.jpg


3.jpg


24.jpg


27.jpg


28.jpg


15.jpg


18.jpg


DSC00970.jpg


DSC00966.jpg


26.jpg

31.jpg


32.jpg


20.jpg


DSC00960.jpg


DSC00964.jpg


DSC00965.jpg


DSC00967.jpg


DSC00971.jpg
 
Z

zekan7711

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

3 klipa na jednoj stabljiki :D
koja je to sorta kukuruza??
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: SILIRANJE sezona 2009.

BELEC7340 kaže:
@ BOGEC : a zakaj je najlon ispod siloša postavljen?neje valjda da si to ti predložil...
el ste gazili i poprek, ako gaziš samo uzdužno onda ga širiš...to je loša varijanta-sve se bude pokvarilo.. :roll: .
videl sem posta gde si napisal da je tvoj mf mali potrošač?!?! el si se to šalil ili kaj... :?: ???????? :scratch




Dobro izgleda ova 63-ojka s SIP-om...samo me malo zabrinjava kak ima stalnu brzinu u rikverc jer vjerojavtno nema reverzer...dakle nemre niti ubrzati niti usporiti!hm gadna stvar...!

belec pogledaj sve moje slike od sliliranja , uvijek je najlon ispod silaže, on se kad je slios gotov prefrkne i onda idu gornji najloni, evo i na drugim slikama betonskih silosa je najlon koji se isto podfrkne, a usto ne žalim da mi sliaža ima doticaja sa golom zemljom jer se unose i grabe zamazanoče :!: :!:

nadalje kad mečeš najlon dolje, i recimo želiš da silos bude gore pokriven najlonom od 8 metara, uzimajuči širinu i visinu silosa on ne smije bit u masi širji od 6 metara da gornji najlon sve zahvati kak treba , a donji najlon se meče malo širje, dok se silos kad se gazi napravi malo uži baš zbog toga gaženja i širenja koje i nije baš tako drastično, i eto sve je na mjeru i sve je zatvoreno ko u konzervi (TREBA MALO ISKUSTVA i sve ide kako treba)
i nema kvarenja, nikada i ne smije ga biti., i nema nikakvog taričkanja napoprek po silosu, samo se treba znat šta se radi.
onaj tko gazi ne smije puštat prikolice na silos dok nije sloj po sloj dobro nagažen, a naravno to nije slučaj u kojih 90%, jer kad se silira onda se radi na način da se što prije odjebe posao, naravno ne kod svih, ali po viđenom uživo i na druge načine je to tako.

da moj mf je mali potrošač i to jako mali, pasalo to nekome ili ne, ali je mali potrošač goriva.

zekan sa sip silokombajnom čistam dobro i brzo radi, naime on je silirao natraške jer je ta pokusna parcela bila takvog oblika da mu je to najlakše, a i nebudu ljudi stajali i gledali preštelavanje silokombajna iz stražnjeg u bočni.
da, on može bit i bočni i na večim komadima i radi s njim kao bočnim
iskreno rečeno po zvuku zekan nije ni imao pretjerano jaki gas, malo iznad pola gasa, a brzina rada mislim da je treča radna, ocjenjujuči brzinu sa svojim zekanom onak na oko i zvuk

i ide to čistam dobro
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Uh lijepo to ide kod angusa svaka čast :prayer:
Meni se sviđa ovaj silokombajn prava pilaa ;) ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh