• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2009.-2010.-2011.-2012.

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,255
e prvi put u zivotu vidim rotodrljacu na silazi!?
onaj gore JD, zagrebackih tablica i plava RD
za ravnanje? se dade sa tim?

zast se nebi dalo...i na youtubeu sam negde vidio da po njemackoj tako rade
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
zast se nebi dalo...i na youtubeu sam negde vidio da po njemackoj tako rade

To se dade kad kipaju male prikolice,a kad ti skipa sa 8t onda bi ga ja htio vidjet s tom rotodrljačom..
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
To se dade kad kipaju male prikolice,a kad ti skipa sa 8t onda bi ga ja htio vidjet s tom rotodrljačom..

Onda dojdi sutra,pa ćeš vidjet,kad se istrese 10 tonka i kad Proxima uleti u silažu... Kod nas se to radi već 3 godine unazad sa rotodrljačom...
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
ja mislim da sa RD se moze jedino malo poravnat,onak,ko vozi sa prikolicom za stajnjak, a ovo, kad ide sa kipericom jedino moze utovarivac sa korpom rijesiti!
iako vidio sam da neki vozaci koji su malo spretniji u tome sa kipericom mogu iskipati gotovo jednako tanko kao sa ovom sto sama izbacuje! onak cugaju na kvacilu i onda se skroz pomalo iskipava dok on lagano zacuguje na kvacilu
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
ja mislim da sa RD se moze jedino malo poravnat,onak,ko vozi sa prikolicom za stajnjak, a ovo, kad ide sa kipericom jedino moze utovarivac sa korpom rijesiti!
iako vidio sam da neki vozaci koji su malo spretniji u tome sa kipericom mogu iskipati gotovo jednako tanko kao sa ovom sto sama izbacuje! onak cugaju na kvacilu i onda se skroz pomalo iskipava dok on lagano zacuguje na kvacilu

ma sve ti to drljača rješava...nekoliko puta napred-nazad i ko stol je... još pogotovo kada se skine valjak odozada... onda ga lijepo radi... Dok je valjak,onda su malo zajebancije...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma sve je bolje od ručnog rada ,Marko bi se ti začudio koliko u tu susjedovu rusku bačušku stane,normalno da iza ovih malih prikolica za stajnjak nema potrebe za rotodrljačom,istina da na yotubu ima mnogo ljepih video uradaka sa prekrasnim strojevima i kompleksima zemlje ali mi se prilagođavamo našoj situaciji,kod susjeda ima pojedinih komada da traktor bez prednje nema šanse izaći sa 5 tonkom:weedman::weedman::weedman:
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
ma sve je bolje od ručnog rada ,Marko bi se ti začudio koliko u tu susjedovu rusku bačušku stane,normalno da iza ovih malih prikolica za stajnjak nema potrebe za rotodrljačom,istina da na yotubu ima mnogo ljepih video uradaka sa prekrasnim strojevima i kompleksima zemlje ali mi se prilagođavamo našoj situaciji,kod susjeda ima pojedinih komada da traktor bez prednje nema šanse izaći sa 5 tonkom:weedman::weedman::weedman:

Je ajkula,kad smo mi u BBŽ hibridi :partyman: :lol:

Zaboravih reć...dvoosovinke nemaju šta tražit na mom terenu,osim ako nisu dobre zračne ili uljne kočnice..
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Evo i mojih kukuruza za silažu.
Prije par dana je led malo potukao lišće al nije strašno.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Pa kaj je tebi zima u kabine?
Kolko to ovaj redova maže 4 ili 5?

pa kak se zeme...tu je bilo rano jutro...a baš ujutro ni toplo...

je to možda ovaj sa slika silokombajn???

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Cc7vOlmC3jQ&feature=related[/YT]

nije to taj
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Danas sam silirao engleski ljulj i ostalo mi je još nešto livadske trave koje nisam stigao. Počeo sam vozit i gazit negdje oko 14.30h i završio navečer i pokrio. Da li bi mogo sutra dignut najlon i ovo drugo stavit na silos ili da radim drugi. Prvi put sam danas to radio pa je organizacija bila takva kakva je. Još je sve dobro i ispalo. Da li mogu travu sutra brat dok je još malo mokra iza 10.00 , jer me strah da se ne presuši. Ako možete dati koji savjet do sutra.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Možeš slobodno sutra nastaviti bitno je samo da večeras dobro zatvoriš silos. Ako si travu zgrnuo u granice onda se neće tako brzo presušiti, ali ako je već dosta suva onda čak možeš početi kupiti još "za rose".
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Možeš slobodno sutra nastaviti bitno je samo da večeras dobro zatvoriš silos. Ako si travu zgrnuo u granice onda se neće tako brzo presušiti, ali ako je već dosta suva onda čak možeš početi kupiti još "za rose".


Svaka ti dala. Stavio sam u granice.
 
Posljednje uređivanje:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ove godine imamo najbolju silažu odkad siliramo,samo smo bacili jedno desetak tačaka silaže što su nam miševi progrizli najlon,i sad dalje nema kvarova niti one plave grude što znaju bit u sred silaže.Več 3 godine nekoristimo one inokulante samo malo bacimo soli i to je to,a dok susjed daje te inokulante i svake godine mu se kvari i jako se grije,vidi se iz silaže kako se diže para iz nje.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Meni se nenormalno kvari,izgleda je bio kukuruz prezrel,več sam izvezo pokvarene ohoho
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Kod mene silaža tak-tak,i nisam zadovoljan..Jedan silos smo potrošili i u njemu je bilo dost pokvarenog..I kaj je zanimljivo nije bilo na vrhu pokvareno nego 30-40cm ispod gornjeg sloja:scratch

Sad sam otvorio drugi silos i taj mi se čini u boljem stanju.U zimi se silaža nebi smjelo jako ugrijat,veči je problem u ljeti kad su temperature u plusu..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nebi se trebala kvarit silaža ako je bila malo zrelija kukuruz,sve ti ovisi kak je pogaženo i dali ima zraka,to je isto i sa rolobalama,gdje je probit najlon tamo je pokvareno tako i sa silažom
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Zgaženo je dobro cjelu noč do dva sata i još drugi dan,a neznam šta je razlog možda smo si malo :drinkers:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam ove godine prvi put losiji kukuruz samljeo i nabio u bacve i ostavio i sad prije tjedan dana smo poceli s tim hranit sve je ludo za tim ispalo je super ima lijepi miris i nije se nista pokvarilo!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh