• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2009.-2010.-2011.-2012.

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
A znam to ja to sve....Videl sam frajera na SLO forumu kak na zetoru misli mda je 6245 ima napred dvorednog SIP SK160 kombajna ili čak PZ-a i tak silira, pa si mislim da bi ja s 35 ks mogel puno više i bolje.
A i nije nikakov problem u rikverc silirati ak nebi išlo....


6340 je Zetor.
I ima iza, ne napre!

a bi te ja videl nakon 15 rali teranja v rikverc... :O
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ima i taj 6340 kaj ima iza, ali 100% sam siguran da je bil i 6245 ili 7245 kaj je imal napred silokombajna, bilo je to davno, možda se neko od starijih forumaša siječe tih slika.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Ima i taj 6340 kaj ima iza, ali 100% sam siguran da je bil i 6245 ili 7245 kaj je imal napred silokombajna, bilo je to davno, možda se neko od starijih forumaša siječe tih slika.

e onda ja to neznam...
uhhh, al je taj muke imal...dušu dal v tom siliranju!!
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
da ima jos slika toga na zetoru kak s tim gazi i razgrce silažu dobar uteg sigurno ima tonu pol :p
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
EVO GA!!!!...to je ono o čemu vam pričam!!! :) :)

Zekson, jel su to sve baš tvoji traktori i kombajni??

I jel ide mali Dorado i 7745 s tim silokombajnom napred???
Jel se grije za velikih vručina, jel mu teško???
Kojom brzinom možeš poterati??
 
Posljednje uređivanje:

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
da da to su sve moji traktori :lol: :lol:
jebote da su bar moji to su slike sa slovenskog foruma al vidim da tamo nema nikakvih komentara na slike samo su te slike postavljene ja sam ti te slike postavil da vidiš da bi možda tvoj same mogel to napred zdurati ak ovaj mali dorado ide u gustom kukuruzu onda more i tvoj koji je 10 ks jači jel ima i turbo možda tvoj same :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
da da to su sve moji traktori :lol: :lol:
jebote da su bar moji to su slike sa slovenskog foruma al vidim da tamo nema nikakvih komentara na slike samo su te slike postavljene ja sam ti te slike postavil da vidiš da bi možda tvoj same mogel to napred zdurati ak ovaj mali dorado ide u gustom kukuruzu onda more i tvoj koji je 10 ks jači jel ima i turbo možda tvoj same :)

Eh...malo sam krivo skužil po tvojem prvom postu....:mrgreen:

Ma i ja verujem da bi mogel Same to, 95 ks TURBO je.
Nebi bila nekakva extra brzina, ali išlo bi i ipak, dva reda su dva reda :)
A i netreba presjeke radit ručno po kukuruzi, zakapčiš straga prikolicu i samo piči.
Treba dobro pripremit traktor, novo kvalitetno ulje, kiler oprati vrlo detaljno, staviti pred-filter zraka sa posebnim uloškom unutra, pun rezervar, spore brzine i deri.
To kaj mi nasiliramo 50-60 prikolica godišnje, mislim da mu nebi nikaj bilo!
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Šanana el ti nije malo preširok Same za ta dva reda.Same je mislim istih gabarita ko i moj DF a ja za njega moram sasječ 3reda kukuruza da bi mogao normalno silirat i odma kupim 4red. Pa si mislim da bi ti ipak morao sasječ taj jedan red kukuruza prije siliranja
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Šanana el ti nije malo preširok Same za ta dva reda.Same je mislim istih gabarita ko i moj DF a ja za njega moram sasječ 3reda kukuruza da bi mogao normalno silirat i odma kupim 4red. Pa si mislim da bi ti ipak morao sasječ taj jedan red kukuruza prije siliranja

To je točno Dado kaj veliš, ali zato ideš uz među i lijepo gaziš među i siliraš 2 reda bez problema, uz među je uvijek malo šire!:idea:
Potrebno je samo posjeći uvratine i ide bez problema.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Šanana el ti nije malo preširok Same za ta dva reda.Same je mislim istih gabarita ko i moj DF a ja za njega moram sasječ 3reda kukuruza da bi mogao normalno silirat i odma kupim 4red. Pa si mislim da bi ti ipak morao sasječ taj jedan red kukuruza prije siliranja

Probaj napeljat traktor u redove kukuruza,i ako ti dva reda idu ispod njega a ove sastrane ne gaziš onda sve paše za dvoredni naprijed..Al ako i gazi za tu priliku se i suzi širina traga na felgama,znači takav traktor ide 100% između 2 reda..

U pravilu se taj dvoredni naprijed da malo pomaknut u jednu stranu,al onda treba silirat u krug..U mom kraju jedan silira s NH 150ks i naprijed 2 redni Mengele..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Probaj napeljat traktor u redove kukuruza,i ako ti dva reda idu ispod njega a ove sastrane ne gaziš onda sve paše za dvoredni naprijed..Al ako i gazi za tu priliku se i suzi širina traga na felgama,znači takav traktor ide 100% između 2 reda..

U pravilu se taj dvoredni naprijed da malo pomaknut u jednu stranu,al onda treba silirat u krug..U mom kraju jedan silira s NH 150ks i naprijed 2 redni Mengele..

Čuj, mi sijemo kukuruz na 72-73 cm razmaka u redu. Same u pravilu ide u 2 reda kukuruza, ali točno vanjski redovi idu uz same gume, normalno 2 reda su ispod njega.
Dok se silira s jednorednim uvije teraš malo dalje od reda da bi mogo pokupiti silokombajn i zato se mora presjecati 3 reda.
Dok pak s ovim napred 2 reda siliraš bez problema uz međe, jer kak veli kolega marko on se pomiče u stranu tak da traktor bez problema s jedne strane prati medredicu, a s druge strane gazi jedan posilirani red :)
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,347
Eto od mene nekaj slikica.
Stare jesu, sezona 2009, ali jbg i naćalost samo prevoz sam ulovil ... :D
Inače siliralo se za farmu.

DSC00686Kopiraj.jpg


DSC00682Kopiraj.jpg


DSC00680Kopiraj.jpg


DSC00679Kopiraj.jpg


DSC00678Kopiraj.jpg


I moj prijatelj...

DSC00683Kopiraj.jpg
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ljepe slike nema sta....... nebi htio pametovat previse, ali kolega sanana ja mislim da ti je pottinger 2 reda dost tezak za tjerati isto kao i pz jer je skoro isti prijenos, dok je mengele dosta laksi..... eto imal mengele 280 i sad pottingera mix2 ali pottingera mi massey 60 ks jedva tjera dok je s mengelom iso puno lakse.............
ali da usput pitam makar nije tema da li ima tko kakav 2 reda mengelin silokombajn za prodati????
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa nisam videl još pottingera prednjeg 2-rednog:scratch
Ja ako se odlučim za dvoredni prednji kombajn moral budem dobro znati koji se lakše tjera jer je traktor na knap s snagom. Dal nešto PZ-sip-vicon ili Mengele ?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Pa nisam videl još pottingera prednjeg 2-rednog:scratch
Ja ako se odlučim za dvoredni prednji kombajn moral budem dobro znati koji se lakše tjera jer je traktor na knap s snagom. Dal nešto PZ-sip-vicon ili Mengele ?

Ooo, ima dva reda prednji, kod mene ga lik tera sa Silverom 130...
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Pa nisam videl još pottingera prednjeg 2-rednog:scratch
Ja ako se odlučim za dvoredni prednji kombajn moral budem dobro znati koji se lakše tjera jer je traktor na knap s snagom. Dal nešto PZ-sip-vicon ili Mengele ?

kolega ti to misliš sa same-om tjerat...kaj nebu on ipak malo preeslab za dva reda..?? :S
 

Najnoviji postovi

Na vrh