• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2009.-2010.-2011.-2012.

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Nebu nič preslab ja teram pottingera mex 3 sh 2 reda s dajcom agro plus 87 i tera ga dobro. Teram ga v rikverc a mogel bi ga složiti i na prednji hidraulik samo trebam skinuti getribu za smjer vrtnje , jer se prvi kardan vrti suprot od zadnjeg. Moj silokombajn zahtijeva 1000 obrtaja kardana.Kad bi ga kopčal napred , odozada trebam uteg oko 600 kg i ide ko beba a za preopterečenje imam dosta reduktora tak da ga ne silim.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A napred bi mu bilo ipak previše, najbolje rikverc, kad se uhodaš, niš ni problem...
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Nebu nič preslab ja teram pottingera mex 3 sh 2 reda s dajcom agro plus 87 i tera ga dobro. Teram ga v rikverc a mogel bi ga složiti i na prednji hidraulik samo trebam skinuti getribu za smjer vrtnje , jer se prvi kardan vrti suprot od zadnjeg. Moj silokombajn zahtijeva 1000 obrtaja kardana.Kad bi ga kopčal napred , odozada trebam uteg oko 600 kg i ide ko beba a za preopterečenje imam dosta reduktora tak da ga ne silim.

A napred bi mu bilo ipak previše, najbolje rikverc, kad se uhodaš, niš ni problem...

pa to bi mu i bilo bolje...napred je osjetno slabiji na kardanu traktor...ali opet gledano veliš imaš reduktore i to sve...pa lakše mu je jedan red terat i iti lijepo nego mučiti i sebe i traktor i silokombajn za badava..?? kaj tu ima računice?
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Probal bum ovo leto delat napred.Računica ti je takva jen red idem duplo bržei manevriram duplo više , pogotovo tam gde siliram u jednom smjeru pa nazad u rikverc , tak da tu dobim na vremenu kad delam s 2 rednim.Sve je to sr..e kad imamo jako male parcele a ove veče nisu pravilnog oblika pa svakak gubimo puno vremena.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Nebu nič preslab ja teram pottingera mex 3 sh 2 reda s dajcom agro plus 87 i tera ga dobro. Teram ga v rikverc a mogel bi ga složiti i na prednji hidraulik samo trebam skinuti getribu za smjer vrtnje , jer se prvi kardan vrti suprot od zadnjeg. Moj silokombajn zahtijeva 1000 obrtaja kardana.Kad bi ga kopčal napred , odozada trebam uteg oko 600 kg i ide ko beba a za preopterečenje imam dosta reduktora tak da ga ne silim.

U kojoj brzini siliraš i koliko ti je dnevni učinak hektara??
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Sve ovisi kakav je kukuruz ako je visok i gust fao 600 2 spora ak je malo manji fao 300 -400 onda 3 -4 spora a postrno 100danka ide u 5 sporoj dok sam sip sk 80 teral od 3 spore do 1 brze ovisno o kukuruzu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ooo, ima dva reda prednji, kod mene ga lik tera sa Silverom 130...
I jel ga tera napred?

kolega ti to misliš sa same-om tjerat...kaj nebu on ipak malo preeslab za dva reda..?? :S
Je, probal budem napred, ako nepe bude išlo na rikverc. Neverujem da bude traktor preslab ako se pametno tera ;)

Prednost dvorednog je ta kaj netreba puteve presjecat i može se silirati sve od jedne strane ako zatreba, nema praznog hoda, a brzina je tu negdi, jer traktor nebude gušilo, več bude gušilo silokombajn ako se bude forsiralo, znači brzina ista ko i s jednorednim, naravno ako je dobra kukuruza jer dvoredni su predviđeni za dva reda i gutaju dva reda istom brzinom kak i jednoredni jedan red. Ali tjera se dva reda i posao je prije završen!
 
Posljednje uređivanje:

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
I jel ga tera napred?


Je, probal budem napred, ako nepe bude išlo na rikverc. Neverujem da bude traktor preslab ako se pametno tera ;)

Prednost dvorednog je ta kaj netreba puteve presjecat i može se silirati sve od jedne strane ako zatreba, nema praznog hoda, a brzina je tu negdi, jer traktor nebude gušilo, več bude gušilo silokombajn ako se bude forsiralo, znači brzina ista ko i s jednorednim, naravno ako je dobra kukuruza jer dvoredni su predviđeni za dva reda i gutaju dva reda istom brzinom kak i jednoredni jedan red. Ali tjera se dva reda i posao je prije završen!

Za to ti ne znam di ga kopča... Viđam u sezoni kombajn na dvorištu onak, a sad... Ako kaj saznam javim...
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
img1857mm.jpg


img2573a.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Za to ti ne znam di ga kopča... Viđam u sezoni kombajn na dvorištu onak, a sad... Ako kaj saznam javim...

OK :)

Evo ljudi budimo realni.
Svi se sječamo kolege Željka koji nažalost nije više aktivan na forumu i njegovog JD-a mislim da je bil 6330 (110ks,4cil) i tjeral je u rikverc 4 reda silokombajna:!:
Pa druga stvar, NH TM155 (150ks,6cil) je napred tjeral isto takvog 4reda silokombajna:!:

Pa onda zbog toga dolazim do mišljenja da bi traktor od 95ks,4cil bez problema tjeral napred 2 reda!
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
OK :)

Evo ljudi budimo realni.
Svi se sječamo kolege Željka koji nažalost nije više aktivan na forumu i njegovog JD-a mislim da je bil 6330 (110ks,4cil) i tjeral je u rikverc 4 reda silokombajna:!:
Pa druga stvar, NH TM155 (150ks,6cil) je napred tjeral isto takvog 4reda silokombajna:!:

Pa onda zbog toga dolazim do mišljenja da bi traktor od 95ks,4cil bez problema tjeral napred 2 reda!



Uploaded with ImageShack.us bez ljutnje tu je motor 160 konja i tri reda i sve je orginal,ta ista sječka paše orginal i na prednji hidraulik ali majke mi u ovakvoj kuruzi ga osjeti gadno..tak gdje je lošije terao bi i četri reda ali manji traktor sa dva ili tri reda napred po meni neizgleda dobro,ići će to jedno vrijeme sam bude stroju silokombajna do jaja:blackeye
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Svjestan sam ja toga, naravno, ali ja mislim da za ovo kaj mi radimo 50-70 prikolica godišnje da bi izdurao bez problema.
Kad se jednoredni raspadne, budemo morali uzeti nešto dvoredno i probati.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Treba kupit FENDT pa neče bit problema sa snagom u siliranju:eek::

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Of5XVkqVvU4[/YT]
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Ahahahahahahhahaha ovi nikako na natrefe il lijevo il desno nikako u prikolicu...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Majstori hoće te li još silairati? Još malo nek prokisne, sve će to kemija prekriti...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Polako vidit ćeš... Uskoro zabrana silirane hrane za ishranu krava.

Nek samo daju, silira se unazad 20 godina, bude se i dalje. Nema tova goveda bez silaže.
Sve su to igre ovih što ulažu u bioplinska postrojenja, ipak se tu radi o ogromnim količinama silaže potrebnim za rad jedne BIO-elektrane.
 

Najnoviji postovi

Na vrh