• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2009.-2010.-2011.-2012.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Moj mali silos smo potrošili oko 1. 12. i bio je odličan, cijeli je bil zamotan u najlon i stavno je fino odvreo i nije bilo pokvarenog.
Veliki silos sad hranimo, odprilike smo na polovici i stvarno sam prezadovoljan, najbolja je silaža do sad, znali smo predhodnih godina baciti i jednu prikolicu na 10 nasiliranih. Taj je isto zavakumiran u najlone, skroz okolo naokolo i dobro je, imal sam na jednom mjestu pokvarenog za oko troje tačke gdje su miševi zašli u silažu (nikad do sad ih nisam imal) to se je grijalo i popljesnivilo je, al dalje je dobro.
Za ljetni period imam 2 silo jame, jednu veliku i jednu malu, tu hranim od 4-7 mj bez da se ikaj pokvari, jedna je 4 metra u zemlji, a druga 3m.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Moj mali silos smo potrošili oko 1. 12. i bio je odličan, cijeli je bil zamotan u najlon i stavno je fino odvreo i nije bilo pokvarenog.
Veliki silos sad hranimo, odprilike smo na polovici i stvarno sam prezadovoljan, najbolja je silaža do sad, znali smo predhodnih godina baciti i jednu prikolicu na 10 nasiliranih. Taj je isto zavakumiran u najlone, skroz okolo naokolo i dobro je, imal sam na jednom mjestu pokvarenog za oko troje tačke gdje su miševi zašli u silažu (nikad do sad ih nisam imal) to se je grijalo i popljesnivilo je, al dalje je dobro.
Za ljetni period imam 2 silo jame, jednu veliku i jednu malu, tu hranim od 4-7 mj bez da se ikaj pokvari, jedna je 4 metra u zemlji, a druga 3m.

al to ti je problem za puniti,a pogotovo za prazniti...pa kaj ti nebi bilo jednostavnije složit tam iza na dvorištu jednu ili dve trake na zemlji i miran si cijelu godinu,sam pazi da ih složiš debljinu i širinu tak da imaš dovoljnu dnevnu potrošnju...:supz::gitarist:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Ja sam ove godine prvi put losiji kukuruz samljeo i nabio u bacve i ostavio i sad prije tjedan dana smo poceli s tim hranit sve je ludo za tim ispalo je super ima lijepi miris i nije se nista pokvarilo!!!

Čime si mljeo, jesi mljeo cijeli klip ili samo zrno? Kolike su te bačve, čime si nabijao, kako si ih zatvorio?
Daj koju sliku :prayer:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
al to ti je problem za puniti,a pogotovo za prazniti...pa kaj ti nebi bilo jednostavnije složit tam iza na dvorištu jednu ili dve trake na zemlji i miran si cijelu godinu,sam pazi da ih složiš debljinu i širinu tak da imaš dovoljnu dnevnu potrošnju...:supz::gitarist:

Znam kolega, malo je problem, la još uvijek se skupe dede i bake pa to nagazimo, ujutro rano nasiliram 4 velike prikolice i onda to tokom dana nagazimo, a vadi se znaš i sam kak, s korpama :rolleyess::rolleyess::)

U planu je napraviti nekaj na vrtu kak se spada, al dok bude financija, a ove jame imam od davnina pa ih iskorištavam stalno na taj način.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Čime si mljeo, jesi mljeo cijeli klip ili samo zrno? Kolike su te bačve, čime si nabijao, kako si ih zatvorio?
Daj koju sliku :prayer:

Mljeo sam ti traktorskim melinom na najvece sito cijeli klip i stavljao u bacve limene mogu i plasticne i svakih dvije kante od 15l malo posolio a nabijo sam okrugli komad drveta promjera oko 20cm s svake strane jedna letva i dizes i nabijas a zatvarao sam na nacin da na kraju preko bacve stavim najlon i omotam izolir trakom da ne dobiva zrak i stavio poklopac i jos jedno ako stavljas u limene bacve nesmiju bit hrdave ako jesu onda bi bilo dobro da u bacvu stavis veliku vrecu i nakraju ju svezes!!!


[/IMG]
[/IMG]
[/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Malo kasnim, evo mog videa od siliranja 2012.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=FWUMDOClTN4[/YT]
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Moraš na rjeđe sijat kukuruz jer češ ubrzo R6 poslat kod mehaničara:mrgreen::D
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Malo kasnim, evo mog videa od siliranja 2012.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=FWUMDOClTN4[/YT]

Uhh Mario...
dobar silokombajn, ZVERKA! a dobar i Lambo R6! to je 118 ks?? al fućkaaaa!
dobar i Lambo na transportu a bome i tvoj na silosu doma!
ALA SE MAJSTOR KOJI SILIRA NA*EBO TIH DANA U RIKVERC DOK STE SILIRALI...

a zeko ima prednje gumeeee, taj se bome nadelal kod tebe!
vidim auspuh se klima konstantno...

daj mi reci, taj tvoj silos, malo mi je čuden=širok a kratak??
kak vam je tak ispal?koja je širina?8m a?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
ljepo to vama ide:D
a zasto je tak nisko zakopcana tandemka na lambiju?

Neznam, tako ju kopca, trebala bi bit vise.


BELEC

Da R6 je 118ks max snage, a 110 nazivne.

Nadelal se zetor, ali svejedno je jos u super stanju bio, sad je prodan.
Silos je 16m dug a 10 sirok, to je zadnji silos koji smo gradili pa smo iskoristili max sirinu, u duzinu nismo mogli jer je s jedne i druge strane farma.

Šanana

3 reda je - Mengele SH 30

Marko
Mislis na motor, ma nece to je samo 110 ks na 6 cilindara Deutz motor _:)
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
A jel?? Prodal ti Zeku a?
moraš si drugoga nabaviti...hehe
imal je 8 000 r.s. negdi, jelda?

ima i kod nas jedan takav Lambo...uhhh, a gazda ga tera ko vrag svoju mater! i to 50km/h po selu, dušu mu vadi!hehe! ŠANANA zna o kakvom je igraču reč!

a oke onda za silos,kad ti neje drugačije mogel ispasti, pasal bi da je 100m dugačak jelda?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mario....veliš 3 reda...a jal bi išlo na 95 ks, 4 cilindra, napred 2 reda silokombajn??
Kakve je snage na prednjem kardanu??

Belelc...znam o kom se dela, dve roto kose i piči....strašen igrač :D
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Mario....veliš 3 reda...a jal bi išlo na 95 ks, 4 cilindra, napred 2 reda silokombajn??
Kakve je snage na prednjem kardanu??

Belelc...znam o kom se dela, dve roto kose i piči....strašen igrač :D

Išel bi zakaj ne?
Uredan silokombajn, posložiti to i teraj, malo sporeše dok zagusti i dobro!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
uh, ima jedan PZ prednji, uščuvan ko curica, treba samo kotače napraviti da se vozi po njima i teraj...i malo ak se čovjek opameti s cijenom.... :)
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
uh, ima jedan PZ prednji, uščuvan ko curica, treba samo kotače napraviti da se vozi po njima i teraj...i malo ak se čovjek opameti s cijenom.... :)

daj ga meni, da ga ja rešim po pitanju cene...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
a jal bi išlo na 95 ks, 4 cilindra, napred 2 reda silokombajn??
Kakve je snage na prednjem kardanu??:D

Bi,al bi ti traktor nakon dva dana siliranja rekao "nemoj više"...
Naprijed je slabiji prenos nego na zadnjem kardanu,i puno traktor gubi snage..
A silokombajn je ipak stroj koji treba max snagu traktora na kardanu..

Silirao bi u 1 eventualno gdje bi bilo slabiji kukuruz u 2 reduktor,ili ti 1-2km/h...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A znam to ja to sve....Videl sam frajera na SLO forumu kak na zetoru misli mda je 6245 ima napred dvorednog SIP SK160 kombajna ili čak PZ-a i tak silira, pa si mislim da bi ja s 35 ks mogel puno više i bolje.
A i nije nikakov problem u rikverc silirati ak nebi išlo....
 

Najnoviji postovi

Na vrh