• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2009.-2010.-2011.-2012.

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Silirilao se i prije 20 godina ali se skužilo da je takva hrana otrovna. Da je bolju biljnu masu upotrijebiti za BIO postrojenja, tu si u pravu. Moj post prije skoro 4 godine kad sam rekao da to nije dobro...
http://www.poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=597799&postcount=492
Zašto nema goveda do ishrane silažom? Zatošto je silaža jeftina?
Bolje se preorijentirajte... I kavezni uzgoj koka nesilica se preorijentirao i zvučalo je nemoguće. Poz
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Treba kupit FENDT pa neče bit problema sa snagom u siliranju:eek::

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Of5XVkqVvU4[/YT]

Kolega kod nas na kombinatu fendt 240 konja 4 reda nije mogel terat u pravoj kuruzi zato oladite
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ova kombinacija bez obzira što obožavam Fendta kod nas na brijegu NEMOŽE igrati,a nije problem u silaži več u enormno velikim količinama koje se daju pred krave radi što veče proizvodnje mlijeka i u onim silnim bog zna čijim inokulantima,koji su kao top ,nešto najbolje što kemija daje u svrhu daljnje prodaje,poznam mnoge koji ne daju nikakve inokulante i imaju silažu odlčnu,krave duraju i po 7-10 godina,kod ovih nafriziranih se zna koliko je vijek trajanja,silaža je jedno od najjeftinjih krmiva ali uz dobar balans drugih,a proizvodnja energije iz kukuruza mislim da ne bude prevagnula u odnosu na proizvodnju mesa i mlijeka,nedaj bože da sam u krivu jer onda budemo počeli jest zelenjavu:eek::wink:
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Kolega kod nas na kombinatu fendt 240 konja 4 reda nije mogel terat u pravoj kuruzi zato oladite

treba uzeti u obzir jednu stvar a to je da večinu strojeva rade zapadnjaci kojima je npr, kukuruz grupa 400 (ali naša 400) plafon ,zbog hladnije klime i strojevi su im optimizirani takvim zahtjevima.
jedan iz mog sela odnesel prijatelju njemcu (selo blizu ausri.-njem. granice prema Munchenu) bc408b kad su na jesen išli silirat kaže da su si skoro sve potrgali jer su navalili ko rus na mjesec a ono ne ide u brzinama na koje su oni naučili...
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
OK :)

Evo ljudi budimo realni.
Svi se sječamo kolege Željka koji nažalost nije više aktivan na forumu i njegovog JD-a mislim da je bil 6330 (110ks,4cil) i tjeral je u rikverc 4 reda silokombajna:!:
Pa druga stvar, NH TM155 (150ks,6cil) je napred tjeral isto takvog 4reda silokombajna:!:

Pa onda zbog toga dolazim do mišljenja da bi traktor od 95ks,4cil bez problema tjeral napred 2 reda!

Ja siliram sa JD 2850 (90 ks 4 cil) i mengele SH 20 -( ima slika od 2011. godine u ovoj temi) ide to, ALI NIJE TO TO...(prelagan i fali ks)-a meni za mojih 10-12 rali to izdrži pa tak teram .Prije sam silirao sa fendtom 110 ks 6-akom i on je imao posla u jakoj kukuruzi ... Već sam to rekao prije : jedan red= 65-70 KS onda je to već solidno siliranje!!!
A ovaj primjer sa 110 ks ,4 cil i 4 REDA ne želim konentirati !!!
Traktor 95 ks bude teral dva reda ali ne "bez problema" imal bude on tu posla pogotovo u jačoj kukuruzi ! Pozdrav



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
a kako onda moj mengela koji na sebi ima deutza "samo" od 160 tjera tri reda ko od šale??možda zato što je to ipak orginal ili zato što je prednji hidraulik zamišljen možda samo za kosu i neke manje priključke?:icon_e_smile:
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Kod mene je na claasu 160ks isto tri reda cepa kao lud,mislim da je to do prenosa,zavisi koja je marka kako resila..a i obicno bubanj s nozevima na samohodnom je drugacije resen,samim tim i manje snage je potrebno.Znam da je za jednoredni 80ks optimalno bar dok sam ja imao osetio ga je bas poprilicno u nekim trenucima,ali i to kasnije kada sam kupio mengele dosta lakse je nosio i sa pola kolicine goriva.

evo snimak samohodnog:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=iWD_0ri3rlY#t=5s
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Kolega kod nas na kombinatu fendt 240 konja 4 reda nije mogel terat u pravoj kuruzi zato oladite
Meni tak svejedno dal može tjerat ili ne :(nod):

Znam i ja neke stvari oko siliranja,al ovaj snimak pokazuje malo drugačije,naravno nije kod nas snimano al kod njih gdje je snimano valjda ovakva kombinacija odrađuje posao kak treba..
Mada u zadnje vrijeme kak je ova suša ni kukuruz nije kao prije pa bi i kod mene ovaj Fendt silirao s 4 reda bez nekih problema..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,437
Ja siliram sa Zetorom 5320 i lifam silokombajn!

Imam video samo od ovoga kod kuće posla..Inače mi gaze silažu ovaj Zetor nezz koji je (5*11, ovaj drugi broj mu se ne mogu sjetiti) IHC 644 (bila mu pumpa na remontu pa onda nije gazio, ja sam uskakao sa 549, a i vidi se IHC preko krova malo poslje 2 min videa) I ja u transportu sa 549.. 30-35 takvih prikolica dovezem od 9 ujutro do 6 posljepodne (naravno stajemo da bi jeli)! Kada dovezem prikolicu treba 5-7min da bi se ponovno nastavilo sa gaženjem.. U te prikolice inače ide 4t pšenice(nekad išlo, sad ih koristim samo za silažu!)

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=pJhUn36Fdso[/YT]
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,238
Evo malo slika od gaženja silaže od prošle godine:






Ja sam gazio sa proximom, tata je silirao sa Zetorom 6245, djed je vozio sa Zetorom 3511 i tetak je vozio s Imtom 539.
Za 2 dana smo nasilirali 50 prikolica i kod tetka 30-tak.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Za dva dana da ste nasilirali 80prikolica,pa kakve su to prikolice?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,238
Za dva dana da ste nasilirali 80prikolica,pa kakve su to prikolice?

malo sam se krivo izrazio. Kod mene smo počeli utorak navečer i napravili smo 3 prikolice i onda smo još radili srijedu i četvrtak i u petak smo zatvorili silos i ukupno kod mene je bilo 46 prikolica. I kod tetka smo započeli u subotu i zavrsili smo u nedjelju i napravili smo kod njega ukupno 30 prikolica.

Inače prikolice su jednosovinke u kojih stane 4t zita.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
E tako več da,jer znam kolko ja mogu dnevno posilirat a radim sa prikolicama cca 3-4t a sigurno brže siliram sa df-om nego ti sa 6245 pa mi bilo čudno da možeš tako puno posilirat. Taki poso ima šta radit samohodni silikombajn 3-4reda
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,238
E tako več da,jer znam kolko ja mogu dnevno posilirat a radim sa prikolicama cca 3-4t a sigurno brže siliram sa df-om nego ti sa 6245 pa mi bilo čudno da možeš tako puno posilirat. Taki poso ima šta radit samohodni silikombajn 3-4reda

Koliko brzo ti siliraš? Ja idem sa 6245 3 sporohodnom sa Sipovim silokombajnom. Ove godine možda budem radio sa proximom, ali 6245 ide fino sa silokombajnom i za tih 47 prikolica je potrošio oko 90 litara goriva.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
idem 2-3 radna 4km/h ili 6km/h sa mengele mb220
večinom radim u 2radnoj jer uvjek moram čekat na prikolice,a kada imam prikolice i kad oni u silosu stignu pogazit onda radim u 3radnoj. probao sam u 4radnoj 7.5km/h ali nemogu tak brzo punit prikolice,leti mi previše cijev lijevo desno ai ako je jako dobra kukuruz onda nemože jer radim na 540E nardana,znači kardan mi se vrti na 600ok a motor traktora na 1800ok pa je slabiji nego da idem na 540ok i na traktoru 2100o motora
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,238
idem 2-3 radna 4km/h ili 6km/h sa mengele mb220
večinom radim u 2radnoj jer uvjek moram čekat na prikolice,a kada imam prikolice i kad oni u silosu stignu pogazit onda radim u 3radnoj. probao sam u 4radnoj 7.5km/h ali nemogu tak brzo punit prikolice,leti mi previše cijev lijevo desno ai ako je jako dobra kukuruz onda nemože jer radim na 540E nardana,znači kardan mi se vrti na 600ok a motor traktora na 1800ok pa je slabiji nego da idem na 540ok i na traktoru 2100o motora

Ja kad bi radio s proximom išao bi na 1000 okrataja kardana i na 1400,1500 obrtaja motora tako da bi to bilo oko 700 okrataja kardana. Jednom moram snimiti kako tetak tjera sa Torpedom 65 adriatic. Ja ga moram pratiti sa prikolicom 3 brzom pun gas ili 4 na ler gasu.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ma i ja bi na 1000ok al bojim se da se nerazleti silokombajn jer on nije predviđen za tu brzinu,on je samo za 540ok.
tako sam ja išao za rođakom koji ima hurlija xb max 100 i silokombajn menegele mb350 i za njim sam išao sa zetorom 4320 3brza gas do kraja ili 4 lagano isto ide taj traktor kao lud a silokombajn ima kapacitet nenormalan.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,238
Ma i ja bi na 1000ok al bojim se da se nerazleti silokombajn jer on nije predviđen za tu brzinu,on je samo za 540ok.
tako sam ja išao za rođakom koji ima hurlija xb max 100 i silokombajn menegele mb350 i za njim sam išao sa zetorom 4320 3brza gas do kraja ili 4 lagano isto ide taj traktor kao lud a silokombajn ima kapacitet nenormalan.

Ma bojim se i ja zbog toga, ali onda smanjim gas pa dođe na manje okretaja....
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
ja mengele 359 turbo tjeram na 1700-1800 okretaja kardana...i u dobrim kuruzima 12-13km/h,da je jaci traktor islo bi i vise..
 

Najnoviji postovi

Na vrh