• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,432
Pogledaj da noževi nisu previše potrošeni, vidi dali su gumene zvijezde čitave i da nisu napukle.
Otvori poklopac sa strane i pogledaj u kakvom su stanju pogonski lanci valjaka i piksne na valjcima, vidi da nemaju puno lufta.
Skini poklopac sa prednje strane (drži ga jedan vijak M12 /ključ 19 mm/) pogledaj u kakvom stanju su kardani, lanac diska i piksne valjaka.
Eto to su neke stvari na koje bi trebao obratiti pažnju prilikom kupovine.

Još samo da napomenem, kad budeš gledao imaju li osovine valjaka lufta u piksnama, moraš na neki način malo podići nosače u kojima su piksne. Treba da ih rasteretiš jer ih opruge natežu prema dolje i nećeš moći vidjeti imaju li osovine lufta dok ih ne rasteretiš.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,432
Puno je to para, ne vjerujem da je on baš toliko dobar...
Prati oglase i obiđi uvoznike, ima još dosta vremena do sezone, sigurno ćeš naći nešto povoljnije.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Ne znam stvarno, ovde nisam vidjao mengele ili pz da je oko 1000e, moj rodjak je uzeo pottinger mex 2s za 850e ali nema nista onde gde bi trebao da stoji brus za ostrenje i bio je bez kardana, ima jedan mb 300 za 1050e samo sto niko ne pise o njima i ne znam kakav bi bio za torpeda a sigurno je noviji od mb 280 ili 290
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,432
Ovdje kod mene su nešto jeftiniji kombajni, Mengele se može naći u jako dobrom stanju za 1000 €.
Tu kod tebe su nešto skuplji, vjerovatno ima manje uvoznika pa je manja konkurencija.
Kako god bilo, nemoj žuriti sa kupovinom. Najbolje bi bilo da možeš otići pogledati u kakvom je koji stanju pa onda se odlučiti. A nebi bilo loše obići neke uvoznike ako ih ima tu u okolini jer mnogi i ne stavljaju sve priključke u oglas, pa tako možda nađeš nešto i bez oglasa.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Najblizi mi je jedan gde sam uzeo balirku a daleko je 120km, daljina nije problem do nekih 250km ali ako bi nasao neki dobro ocuvan ili mengele ili pz, oba su dobri
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,432
Uh! Najbliži na 120 Km! :icon_e_surprised: Nije ni čudo što su takve cijene.
Kod mene u krugu od 30-ak Km ih ima najmanje 30-ak.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Ih pa kod tebe je druga stvar, da je tako kod mene nasao bi ga koliko sutra a ovako svega 2 - 3 na svim oglasima, mislim 2 - 3 od ovih sto meni trebaju. Da li neko zna da li ovi kombajni isto sitno secu cicoku kao kukuruz.?
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
moj je takav samo puno gore zvana zgleda,dobro radi i nepoderiv konstrukcijski,jedino mora protunož ispod uvlačnih bubnjeva biti oštar jer se inače štopa na tome mjestu
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Ja sam zvao jednog prodavca silokombajna i pitao ga jel bolji mengele ili pz, kaze mengele ima manje nozeva ali opet sitnije sece
 

temsi97

Novi član
Tu od
7 Svi 2012
Poruka
17
pozdrav htio sam da kupim silazer pa htio sam znat razliku izmedu sib vihar 40 i sip 80b i koje su karakteristike sip vihar 40

pa da li je dobar sip vihar 40 i da li ga moze pogonit zetor 5011,i koliko sijece sitno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zetore

Novi član
Tu od
5 Srp 2010
Poruka
27
Sip vihar 40 ti je neki predhodni model 80b. Ja imam iskustvo sa 80b i zetorom 5011 i ide 3 ili 4 spora. Moj glas ide za 80b.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
poz svima danas sam gledao jedan silažer pz pa me interesuje kakvi su i koji su najćešči kvarovi kod njih, ovaj je u dosta dobrom stanju , samo čuje se lupanje dozatora, sto mi se nije svdjelo nisam vidio neki vidan razlog lupanja . prilikom ručne provjere bubnjeva ne osjeti se neki luft na njima, molim vaš komentar i mišljenje, svaki savjet je koristan
 

Najnoviji postovi

Na vrh