• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

raskooo

Član
Tu od
22 Velj 2011
Poruka
127
trebal bi pomoć, mengela 350 turbo kako se na njemu štela krupnjoća sjećke??? sutra ću posuditi od kolege takvog pa da ga znam podesiti da mi sitnije sijeće... on je to dovezo za prodat nema pojma o tome, a na mom pottingeru je nastal jedan problem pa neće silirati moć sutra..... hvala unaprijed:(happy):

Naostiris nozeve i primaknes kontra-noz
Mislim da se steluje s desne strane,iza onih lanaca :drink:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Naostiris nozeve i primaknes kontra-noz
Mislim da se steluje s desne strane,iza onih lanaca :drink:

sve ok nismo trebali ništa protunož podešavati, samo nabrisili noževe i deri, ali sad sam se uvjeril da nema silokombajna do mengele.... sitnije radi, lakši za tjerati na kardanu i boljeg kapaciteta nego vićina s kojima sam radil.... ovu sezonu smo progurali, ali za iduću definitivno dolazi na dvorište 2 reda preklopni mengela :wink:
 

raskooo

Član
Tu od
22 Velj 2011
Poruka
127
sve ok nismo trebali ništa protunož podešavati, samo nabrisili noževe i deri, ali sad sam se uvjeril da nema silokombajna do mengele.... sitnije radi, lakši za tjerati na kardanu i boljeg kapaciteta nego vićina s kojima sam radil.... ovu sezonu smo progurali, ali za iduću definitivno dolazi na dvorište 2 reda preklopni mengela :wink:

Slazem se u potpunosti,ja imam 4 reda samohodni, prodajem ga,jer trazim veci,novi,najvise bi volio mengelu mammut 6300
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
evo prijatelja u akciji slika je od prosle godine
obhc.jpg

cvhz.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Tak sam se i mislio frend mi je bio prosle godine tamo na ispomoci!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Fortschritt ti je proizvod iz bivšeg DDR-a. Neznam kvalitetu, no za dijelove bi moglo biti problem.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E to je sad poso!
Ove gornje kuke na mengele kombajnu su jako loše napravljene, previsoko i kad je kratko rudo na prikolici nemreš se okretati ni smotati iz reda u red.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
O dvoosovinskim prikolicama je i pričam, mi ne radimo s jednoosovinkama iza silokombajna.

Krivo je isprojektirana ta kuka gore, pogotovo kad moraš podići silokombajn na hidraulici, tad nastaju veliki problemi ako se ne pazi stalno na to!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Pametno rješenje je ova "donja kuka" na Mengele :(clap):

Neznam po kojoj prikolici su uzimalu visinu kaj su tak visoko stavili kuku na silokombajn ??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Marko, sigurno ne po ovim igračkama kakve mi vozimo.
Za ravnicu netreba dizati silokombajn u zrak, a Nijemci koriste jednoosovinke kvačene gore, tak da za njih nije problem (rudo je od kotača do kuke).
Dvoosovinke imaju obično nisko rudo, pogotovo ove s manjim kotačima.

Dado, pazi samo da ti trava ili stabljika ne oslobodi osigurač bolcna, pa da negdje ne izgubiš prikolicu ;)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Već dvije godine sam se zaje sa siliranjem i morao sam stalno pazit na rudu od prikolice da ju nesavinem ili da nestržem sa silokombajnom po podu,a sada više nemam brige,narihtam na jednu visinu i samo teram. Mogu dignut silokombajn do kraja visoko i netrgam rude niti savijam,a prije sam jedva do pola digao hidrauliku.
Ni za našu velku prikolicu nije ono gornje kopčanje dobro i za nju je previsoko,a gdje za male prikolice.
Posilirano je sa tom kukom 2 jutara i nije bilo problema,nemože bolcna ispast,a osigurač je stavljen radi sigurnosti ali ni netreba tamo,jer je bolcna dosta teška pa nemože ispast
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ja nikad nisam kapčio 2 sovine na silokombajn upravo radi tog ruda.... uvjek jednosovinka s nadogradnjom i nije nikad bilo problema...... čak su pričali da se traktor radi sile teže hoće dizat prednji kraj, ali moj mf manji se nije dizal niti pod punom, jest da kad si trznuo ko sivonja se digo al normalno baratanje ne stvara probleme.... silokombjan kad stavim na jednu visinu variva par cm gore dolje. i pazi se naravno, jer pod ukljućenim kardanom neću dizat radi kosine kardana, a isključivat uključivat stalno je bzvz,,,, samo malo bolje paziti i to je to već sam imao iskustva s trganjem osovine naa kardanu upravo radi prevelike kosine kardana.....
a tko vuće 2 osovine ova dolje je pun pogodak ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh