• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Silosi od pocinčanog lima

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Ima li tko kakvog iskustva sa silosima gdje se mogu staviti žitarice konkretno kukuruz.
Mislio sam skinuti rod kukuruza kombajnom i u sušaru pa nazad u silos i neznam dali je to moguće jer nisam siguran da se to nebi kvarilo.
Prodavači silosa sve hvale i sve obećavaju ali rječi su im slatke samo da prodaju robu.
Kupili bi silos od 50 tona jer bih on bio dostatan za moje gospodarstvo.
Svaka informacija bi mi dobro došla da se mogu lakše odlučiti ili se ponovno vratiti na naš stari sistem kukuruz u čardak pa kad zi treba okruni jedan dio i tako dalje. :?:
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
kak bi neki rekli "uzelo se" :mrgreen: :D rablijeni silos 45m3 pa smo u poslovima montaže 8)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
breza,fino to tebi ide!

tu će stajat na tom betonu?ne bi li zrno trebalo bit podignuto od zemlje?
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
a gledaj kad bi baš išli "po zakonu" trebalo bi dolje stavit glazuru i dobru izolaciju ali ja ću se sad probat prošvercat sa najlonom na podu a iz vana oko ruba ću "zamazat " sa mortom, ako pogledaš u temi "improvizovani silosi "tamo sam ju imal u onom sanduku isto na najlonu i nije se ništa loše desilo pa se nadam da će to i ovdje proći
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Forumaši ima li tko bolju ideju za spremanje zrna kukuruza
Veoma bi me to zanimalo.
Kakav silos kupiti na čega paziti i kakva su iskustva s limenim silosima.
Dali je to promašaj .
Nemože se više brati u klipu nemam s kim istovarati ni kruniti kukuruz pa vas molim za neki pravi savjet.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Jest da malo kasnim ali ako ti mogu pomoči...
Mi imamo limeni silos za žitarice 50 tona
Samo ispod treba bit betonirano,još bi bilo dobro kad se sastavi dat u silos u krug glazuru par centimetara,ali mi se još uvijek švercamo sa najlonom pa valja.
Kada je dobro osušeno na nekih 11-12% uoče se niti ne kvari,niti ne grije!
:D
 
T

tomonh

Guest
Trebalo bi unutar silisa i mali krug izvan obojiti sa bojom za bazen koja se plastificira i nepušta vlagu.tak sam vidio kod jednih ljudi i nisu imali problema
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
kupili silos pa eto da stavim koju sliku

silos je 15 m3


DSC00644.jpg

DSC00642.jpg

DSC00641.jpg

DSC00640.jpg

DSC00639.jpg

DSC00638.jpg

DSC00637.jpg
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
AGRIPLUS65 kaže:
15m3 ?????????kaj to ni malo vise????????

nije ništa više...15m3

breza kaže:
ovo je super :prayer: ,čije je proizvodnje :?:

pravi je...to ti je proizvodnja jedne firme iz Varaždina...zove se METAL-PLASTIKA
 
A

aerox

Guest
ee pozdrav ljudi....malo kasnim ali evo pomoći...
mi imamo pocinčani silos 55t,bez ljevka,montiran je na beton gdje je izbetonirani nagib prema sredini gdje je odmah ugrađen puž koji mi nosi u mješaonu...prije smo stavlajli dole terpapir,a sad su mi dečki iz bsf-chemical company napravili izolaciju sa premazom po betonu,masa je kao guma dok se stvrdne...to što razgovarate da se kukuruz kvari,to nije istina ako je kukuruz dobro osušeni,mi imamo svoju sušaru i radimo usluge i sebi sušimo,pa ne šparamo na nekih 10-20l goriva pa ju bolje posušimo na nekuh 12-13% vlage....kukuruz smo stavili u silos i bez ikakvog propuhivanja i prepumpavanja je kukuruz isiti kao u jesen....prije par tjedana smo ga ispraznili i nema nikakvih promjena na kukuruzu...ako koga još nešto zanima neka slobodno pita....

matija silos je super,samo da je bar 30 tona... :roll:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
e netreba mi 30tona...ovo mi je sasvim dovoljno...imam 2 po 20 tona i to mi je dovoljno znači negdje 50 tona sve skupa....
 
A

aerox

Guest
tak smo i mi rekli.....imam 1 od 36 tona,ov je 55-60 tona i još nam je pre malo....
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ajde ak ti nije tesko daj kakvi broj tel firme iz Varazdina, moze i na PP. Imam u planu do jeseni slozit silos oko 100t pa se valja raspitat na vise strana
 

Najnoviji postovi

Na vrh