• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Silosi od pocinčanog lima

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
pošto imam u planu napraviti dva tri silosa i gledam sto jeftinije proči ali i da bude funkcionalo dali je netko radio silos četvrtasti od ravnog lima neka dimenzija 2x2x4 (zadnje je visina) plus 1,5m noge, kosi dno i krov dali uopce neka firma radi (prodaje) nesto slično....
pogledaj na njuškalu neki blizu bjelovara su nudili po 200 kuna m3
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
pošto imam u planu napraviti dva tri silosa i gledam sto jeftinije proči ali i da bude funkcionalo dali je netko radio silos četvrtasti od ravnog lima neka dimenzija 2x2x4 (zadnje je visina) plus 1,5m noge, kosi dno i krov dali uopce neka firma radi (prodaje) nesto slično....
pogledaj na njuškalu neki blizu bjelovara su nudili po 200 kuna m3

hvala, gledao njuskalo ali nisam vidio hm....
200kn/kubik to bi znacilo 30kubika 6000kuna nevjerujem prejeftino :?
na njuskalu se nude dva svaki po 14 kubika ili oba nisam siguran po cijeni od 7000kn/kom

http://m.njuskalo.hr/poljoprivreda-ostalo/silos-zitarice-oglas-2538507

i to su unutarnji kako izgleda
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
bilo je po 200kn kubik, da. polovni rastavljeni silosi, okrugli a nisam siguran jel nije bilo i kvadratnih. mislim da je to u narti na cesti cazma-bjelovar. stalno uz cestu ima poneki stroj i traktor..
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
bilo je po 200kn kubik, da. polovni rastavljeni silosi, okrugli a nisam siguran jel nije bilo i kvadratnih. mislim da je to u narti na cesti cazma-bjelovar. stalno uz cestu ima poneki stroj i traktor..


dobio ponudu kvadratni vanjski sa kosim podom 3 komada po 12 kubika svaki drze se skupa 26 000kn moja dostava i moja montaza rade se od pocincanog lima 1.5mm sa pojaćanjima iznutra kosi krov
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
koja je cijena komad
zapremina 35 kubika svaki??
dali imaju koi sistem provjetravanja ili sl.....
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
cijena 83200,00 kn sa PDV i prevozom i montažom obadva.
Nema sistema provjetravanja.
Provjetravat ćemo ispust u puhalnik i iz puhalnika ide opet gore i tako u krug.
Mislim da je to dobro
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
cijena 83200,00 kn sa PDV i prevozom i montažom obadva.
Nema sistema provjetravanja.
Provjetravat ćemo ispust u puhalnik i iz puhalnika ide opet gore i tako u krug.
Mislim da je to dobro

pa i nije mala cijena.... ali su ljepi definitivno
primijeto sam da između trupa silosa i krovista na jednoj slici se vidi svjetlo lampe,
kroviste ima zračnost između tijela silosa????????

ovo sa puhalnikom bude OK
mislio dali ima silos koi odzračnik????
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Da taj silos još nije bio završen inače su svi skoro hermetički zatvoreni to gore je odsjaj lampe inače je prostor od 1 do 2 mm i to se na kraju brtvilo nekom sirovom gumom
Ozračnik ima s druge strane izlazna cijev iz krovišta mislim da je promjera 150mm i ima neku rešetku na sebi.
Moglo je to biti duplo jeftinije da su na ravnoj podlozi ali onda mi treba : šneka za izuzimanje , sustav za provjetravanje izolacija poda, veliki ventilator i tako još neke sitnice
Puhalnik sam već imao i kad sam se preračunao tu je to negdje a ovo mi je lakše održavati robu u silosu.
Mislio sam da je bolje iz silosa ispuštati u puhalnik i ponovo puniti u krug nego ventilatorom upuhivati zrak da bi se tako provjetravalo.
Dugo smo razmišljali i mislim da nam je ovo nešto skuplje ali u dugoročnosti održavanja kvalitete žitarica koji su u silosu bit će kvalitetnija.
Ako neki ventilator upuhava zrak u silos upitno je dali će ga dobro provjetriti a ovaj sisstem će okrenuti komplet robu u silosu za isto vrijeme a i kad prođe kroz puhalnik provjetravanje je idealno.
To su rezultati naše odluke ove skuplje verzije.
Inače s temeljem i pločom koji su armirani izađu 100 000 kn s PDV
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Pitanje za ekipu koja ima limeni silos doma: -koje debljine su limene oplate?
0,8-1,0-1,2 ili deblje?
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Kico sve ovisi,dali je ravan lim ili rebrasti?I koje je tonaze?bas cu sad izmjeriti ovog od 27 tona I od 80. Znam sigurno da je ovaj veci od debljeg matrijala.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Kakav je to unutarnji silos?

Kak se preračunava i m3 u tone ako se radi o kukuruzu?
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Unutarnji silosi mogu biti okrugli ili četvrtasti izrađeni od raznih materijala recimo ovakovi a preračun ti je jednostavan moraš znati hektolitarsku težinu žitarce koju skladištiš neki prosjek za kukuruz ti iznosi recimo za Bc hibride: prosječna hektolitarska masa (kg/hl) znači za 100 litara, odnosno 0,1m3 u proteklih 5 god je 76,68 kg/hl. uz 12% vlage to ti je onda 766,8 kg u 1m3ili 1000 litara
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Čekaju se majstori ovih dana za montiranje silosa, isti če biti kao i ovaj pokraj njega, 4.8 m promjer i 5.4 m visine, 100m3 stane u njega.
Kićo, ovi bočni rebrasti limovi su debljine 1.2 mm, krov je tanji, nisam mjerio ali rekao bi da je 0.8





 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Evo ovaj unutrasnji ima izrazenija rebra I debljine je 0.8 a vanjski sad neznam dal dva ili tri reda odozdo su debljine 2 mm a oni prema gore 1.5 a rebra su blaze izrazena.inace I jedan I drugi su polovni.
 

Najnoviji postovi

Na vrh