• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIPMA (POLJAKINJE)

DEUTZ FAHR

Član
Tu od
12 Sij 2008
Poruka
37
Pozdrav, ako neko zna nešto više o sipma balirkama za četvrtaste bale molio bih za informacije gledao sam neki dan jednu 224/2, joj je oznaku sa hidrauličnim pick up-om onak izgleda mi poprilično kvalitetno i sposobno za rad sa dobrom moći gutanja mase i brzine u radu, e sad ako netko zna ponešto više oko kvalitete vezača i svega ostalog i dali je pouzdana za ozbiljan rad ,kako im se kreću cijene kako je za dijelove kakve bale prave koji su im nedostatci (mislim da svi proizvodi imaju svoje nedostatke), ali i koje su im prednosti ja se nikad prije nisam susretao sam sipma balirkama i pobornik sam welgera,ali ne isključujem kvalitetu niti jednog drugog proizvoda pa lijepo molim ako znate više pogotovo iz iskustva bio bih zahvalan.
 
V

vla

Guest
To su balirke koje Poljaci rade po Deutz Fahr licenci, ali bez mnogo elektronike.
Povoljan odnos cena-kvalitet.
 

DEUTZ FAHR

Član
Tu od
12 Sij 2008
Poruka
37
Mislio sam na balirke za četvrtaste bale tak da one i nemaju elektronike interesuje me više iz iskustva kako se ponašaju u rada jer sam sve te podatke pronašao na netu moram kupovati balirku većeg kapaciteta a sada je vrijeme za to jer nisu cijene naduvane vjeran sam welgeru ali me ove poljakinje zainteresiraše
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
imam ja jednu poljakinju za prodati, generalno uređena, garancija da na 1000 bala 1 razveže. mislim da baš takvu tražiš, velikog je kapaciteta,samo deri.
 

DEUTZ FAHR

Član
Tu od
12 Sij 2008
Poruka
37
daniel2356 kaže:
imam ja jednu poljakinju za prodati, generalno uređena, garancija da na 1000 bala 1 razveže. mislim da baš takvu tražiš, velikog je kapaciteta,samo deri.

koja je oznaka kakvo je stanje šta je sve uređeno koje je godine proizvedena cijena, slike ostal detalji:!:
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
godina nepiše na njoj, promjenjen je kompletni sustav za petljanje, i ofarbana je, nove igle. i radio sam nešto na valjcima po kojima klizi bat, uglavnom ja sam ju sređivao za sebe, radio sam sa njom oko 5000 bala godišnje, razvezala je samo ako je bio čvor u špagi. sad više nemam krave pa mi više netreba. cijena oko 3000€, al mogli bi se dogovoriti.
095-343-3722



 

DEUTZ FAHR

Član
Tu od
12 Sij 2008
Poruka
37
daniel2356 kaže:
ispravak, to je KELA, al po deutz fahr licenci.

Hm kela nije mi baš poznato a šta joj se desilo sa rudom za vučenje jel lomljena vidim da se boje razlikuju inače ostalo ne izgleda loše ko proizvodi kelu kakva joj je propusna moć i kvaliteta bala jel su čvrsto zbijene
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
mislim da njemačka proizvodi, pisalo je velikim slovima kela ili tak nekako na njoj, pa kad sam prefarbal više se ne vidi, a rudo mi je bilo prekratko pa sam ga produžio sa dva u-profila, i izbušio dvije nove rupe za graničnike na rudu. bale su prva liga, jednoliko zbijene, čvrste. ja sam ju teral sa 1 ili 2 brzom sa ursusom 355, ovisno o masi, jedino nevoli vlažno, onda hoče pucati sigurnosni šaraf na zamajcu.
 
C

clas

Guest
ja je imam zelena kupio sam novu.Nema greške veže nema zastoja dobra je gutačica ja sam prezadovoljan.Prije sam imao IHC-440 nije bilo djelova pa sam je riješio.Ja sam se preporodio voziš netrebaš gledati nazad jel bala svezana. Bale su lijepe čvrste naravno ovisi koliko stegneš na izlazu.DIjelova ima na tržištu i nisu skupi .Kad kupuješ balirku treba gledati dali ima djelova na tržištu i to kod nas.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
moj punac ima L. Sgorbati, neka talijanka, nikada čuo za nju, ali radi mala ko velika... :D :D
kupio ju prije 2 godine za 2000€ i nikakvih problema s njom nije bilo, osim kada je išao uslužno balirati,pa je u sijenu ispao ključ 22 nekome tko je kosio ili prigrtao, pa su mu popucali noževi....
godišnje s njom radi za sebe oko 2000,2500 bala + uslužno oko 1000
ja sam je ovo ljeto koristio i nemogu reći ništa loše,samo sijeno ne smije biti vlažno jer pucaju sigurnosni šarafi...

izgledom je jako slična ovoj KELI na slikama...
 
F

farmer30

Guest
Ja imam welger ap 12 k.
Prije će popucati traktor nego ona :mrgreen:
Ali je stara,relativno spora i teška za dijelove,pa ću je morati zamijeniti.
Prije nje sam imao welger 41,laka varijanta za brdo,jednom prilikom kad je taj zamajac što gura krmu pod nož puknuo tj. šeraf,isti je udario u vanjski bočni lim balirke-rezultat-kao kad bi čekićem lupio po kartonskoj kutiji :lol:
Scorbati su odlične balirke,brze i pouzdane,isto kao i gallignani.
 

alkoholik

Novi član
Tu od
29 Srp 2009
Poruka
18
ja imam ovako balirko (sipma 224) a kažem vam ovo je "zakon" ni jedna bala se ne odveže. ima ogroman kanal tako da možeš balirati sa puno brzino...
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
deset godina radim sa poljakinjom 10000-12000 bala godišnje i samo riječi hvale imam za nju,radi odlično,ako je sve ispravno poštelano može se reć da uopće ne ostavlja razvezane bale,djelove kupujem u poljoopskrbi u zg ili trgogea čakovec (nazovem ih i drugi dan stignu poštom),a naspram ostalih marki za nju su dijelovi bagatela
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
dado 1 kaže:
deset godina radim sa poljakinjom 10000-12000 bala godišnje i samo riječi hvale imam za nju,radi odlično,ako je sve ispravno poštelano može se reć da uopće ne ostavlja razvezane bale,djelove kupujem u poljoopskrbi u zg ili trgogea čakovec (nazovem ih i drugi dan stignu poštom),a naspram ostalih marki za nju su dijelovi bagatela

dali postoi sipma balirka da radi manje (nize ) bale radi tezine jer dosta baliram usluzno starim ljudima a ako je bala kvadratnog presijeka onda moram skratiti duzinu i smanjti nabijenost da ne bude preteka i onda se bala rasipa
sad aradim sa claasom markant 40 i ona je uredu ali je vec dosta stara a i dijelovi su dosta skupi pa bim rad kupiti nesto malo novije i da ima hidraulicni pic-up i otvaranje ili barem poluautomatki (claas pic-up moram sici s straktora i postelovati rucno) pa me to malo nervira jer ne moreš ljude natjerati da zboj ne naprave u brazdi ili na brijegu ....
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Mrki88 kaže:
moj punac ima L. Sgorbati, neka talijanka, nikada čuo za nju, ali radi mala ko velika... :D :D
kupio ju prije 2 godine za 2000€ i nikakvih problema s njom nije bilo, osim kada je išao uslužno balirati,pa je u sijenu ispao ključ 22 nekome tko je kosio ili prigrtao, pa su mu popucali noževi....
godišnje s njom radi za sebe oko 2000,2500 bala + uslužno oko 1000
ja sam je ovo ljeto koristio i nemogu reći ništa loše,samo sijeno ne smije biti vlažno jer pucaju sigurnosni šarafi...

izgledom je jako slična ovoj KELI na slikama...

L.SGORBATI rađena je p licenci NEW HOLLAND....
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
sipma

kupio sam balirku sipma Z 224/1 zanima me jel ima negdje na njoj ukucana godina proizvodnje ili možda zna odprilike koje bi bilo
 
Posljednje uređivanje:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ta balirka je original kpija deutz fahr.Balirka je medju prvim po brzini i kvakliteti rada.Zahtjeva dobro podesene oznake za pravilean rad.Vezaci su RS original Njemacki.Ko je ima nece se pokajati.Godisnje ulozi u nju 100 eura i nema joj kraja.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Sgorbati je ok.Inace prestare su.Galignani je balirka br.1.Tip 7000 je zakon.Nepokvarljiva.
 

Najnoviji postovi

Na vrh