• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Situacija u Agrokoru - monitoring i analiza

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
ma svi mi znamo da su "oni gore" krompimirani do bola,
ali nitko se ne pita da li je Todorić dužan i stranim dobavljačima ili samo domaćim
ako nije dužan stranim, tj. u roku je plaćanja, onda mislim da je stvar kristalno jasna koga se tu htjelo direktno oštetit , i ovako smo ovce što se dozvolio zakon, a nitko niti glasića od poljoprivrednika da je pustio, a nas je direktno uništavao, koliko je samo ukrao prije par godina na razlici u cijeni pšenice, njemu je malo i jedan metak, treba dva ,čisto da bi bili ziher :icon_hang:
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Iskreno receno,sam slijep ne vidi kam su nas ovi nasi sinovi dopeljali:(wait):,zreli smo za rumunjski recept.Pozabilo se postenje,pristojnost,odgovornost,zajednistvo jedino kaj imamo preeevise to je strpljivost,zgleda da je stvarno vreme za galge.:fiery:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Aman, aman, moram priznati da sam naivna i glupa.
Bila sam ono nekli dan rekla da je Todorič rekao da predaje Agrokor u ruke države i da mi nije jasno znači li to u vlasništvo države ili neki drugi angažman nakon kojega će država kada se sredi što se srediti bude moglo to nekome prodati ili prepustiti vjerovnicima da steknu vlasništvo.
No, veli sinoć premijer da je privatno vlasništvo ustavna kategorija i ne može se oduzeti i da će nakon sanacije ga Todrič opet dobiti natrag. Ono ili onakav što od njega ostane.

Bedak sam - evo, bedak sam jer sam na trenutak povjerovala da ste svi u krivu a ja vidim malo dalje.:mur:
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega vudreni,pocel si i pisat kak velecasni,daj prosi Barisica naj ti pomogne da dobis te paper jer je to jedino pravilo pri nama.Naj mislit da nas nema,al ne razmem ljude koji su v stvarno teski situaciji i vise puta izigrani.Zar nema v celi horvatski Gubec niti jedneg pretka ki bi dignul bunu il ga premalo seljaki ostalo a proleteri uspavani i vpripremama za 1.Maj.
1.Maj?,bas lepi datum za rodjendan novog doba bez uhljeba:drink:,ajde ustajte vi horvatsko roblje...(pozabil sam reci)nej neko nastavi.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
na Vukovarskom silosu , čiji je vlasnik Todorić, se godinama pljačkaju svi koji predaju usjeve tamo na silos
uvijek je veća vlaga nego što ustvari je i ima više primjese
isti uzorak smo puno puta nosili drugdje na analize i rezultati su uvijek, ali uvijek gori kod Todorića
znam rećete pa šta nosiš tamo, pa zato što je sve sjebano pa nemaš di
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Po meni ovo se razvija dosta dobro, gotovo da bolje nije moglo, s obzirom na to u kakvo je stanje dovedno.
Ali ne vjerujem im nikome, dat cu im 2-3, mjeseca.
Ako zbilja iduca 2-3 mjeseca police ne ostanu nakraj prazne...prva faza ce bit obaljena dobro po meni.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Mlatimo praznu slamu...sad se vidi kakva je politika Kur*a...
Pomoći se može onima kojima se želi pomoći...druge ko JE*E!!!!!!!!!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Bah, već mi je svega toga uvrh glave.....spasi ovo, spasi ono, a mene udari po đepu sa povećanom komunalnom - ilitiga po novome porezom na imovinu - ma u tri pm, ja sam kada sam gradila kuću platila u svakoj cigli i cementu porez od trideset posto, koju materinu još hoće od mene, a sada mi hoće uzeti još. Vele da moj pas pravi komunalni otpad pa će mi i na psa opaliti namet - kao trećem članu kućanstva jer ja u smeće bacam vreću u kojoj je hrana koju kupujem za njega.
Ja ću lijepo kada dođem u mirovinu koja mi se smiješi u iznosu od tisuću osamsto kuna pokupiti prnje i selimo u neku vukojebinu zemlju gdje se može sa tisuću osamsto kuna mjesečno živjeti bar tako da si svaki drugi dan budem imala za šta kupiti kuglicu sladoleda i jednom tjedno popiti sokič u nekom kafiču. Ovdje mogu sa tim samo zjake brojiti.
Niasm mislila da ću to sada reći kada sam glasala za hdz - krepajte hadezeovci.:icon_twisted:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Johabica je mogla spasiti ovu državu da je nasula malo mišomora u onu hranu ,davnih godina,sada bi njeno ime nosilo puno ulica a tko zna možda i koji glavni trg u nekom gradu.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
haha...
za to bi morao bit bas pravi moment!
Kad kroz povjest promatras bune, one uspjele i neuspjele...sve su krenule odredjenom snagom, ali samo su neke bile u pravi moment!
Tako da, ko zna, misomor bi vjerovatno odradija (hahahah) a sta bi bilo sa ulicama i trgovima...ko zna...mozda bi dosli drugi misi...sa taperverima!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Državu ne, za to treba izgraditi još jednu tvornivu mišomora - ni ga dostik sada za sve.
Ali nas seljke....hehe.....tu se uvijek da nešt ak se ima volje.


Da, da, sve ima svoj momenat, a i pojedinca koji ga je u stanju uočiti i iskoristiti, i ako ga se ne iskoristi - papala maca.....
Mene fasciniraju ta načela demokracije, suodlučivanja, polaganja računa......zapravo je najbolje uređeno društvo totalitarno društvo gdje pojedinac odlučuje i donosi odluke za masu, no, ne na način da korist od te oduke ima samo on ili uski krug, nego cijelo društvo. Jer masa je povodljiva i većina od nje nije u mogućnosti sagledati sve aspekte nekog problema ili odluke, a to je uvod u anarhiju.
I ovo naše demokratsko društvo je zapravo anrhično društvo - kozensusa ima samo u zatvorenim grupacijama mase, a kroz diskurs grupacija vladaju zapravo anarhični međuodnosi. Najbolji primjer za to je diskurs međuodnosa političkih stranaka - svatko zastupa svoja stajališta kao jedina ispravna.. Pa radnika i poljoprivrednika - umjesto da jedni drugima budemo podrška i nastojimo prava koje jedna strana nema pomoći da ih dobije, trudimo se da se drugoj ukinu ona koja ova strana nema. Zašto on ima a ja nemam - nek nema niti on.

Šta dobroga može napraviti pojedinac za masu a da masa toga nije niti svijesna, niti će ikada biti, ja znam jako dobro.
Naravno, ako pogodiš momenat.:icon_e_wink:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ovo vi o Ivi Sanaderu i autocesti?;

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,277
Johabica je mogla spasiti ovu državu da je nasula malo mišomora u onu hranu ,davnih godina,sada bi njeno ime nosilo puno ulica a tko zna možda i koji glavni trg u nekom gradu.

Joj možda bi danas "TRG-Bana Jelačića" bio preimenovan u "TRG-Tete Johabice"
ili možda u "TRG-Bake Johabice"
Ajjjjjj što bi to bilo romantično:icon_weed:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
itp,ne,pa zar ti nisi pratio pisanje naše JO,pa Franjo bio kod nje na ručku,jojjjjjj
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ma neeee, ja ovo o čovjeku koji bi bio kadar odlučivati u ime mase...

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A ja o jednoj teti zbog koje i danas imate protugradnu obranu. :icon_rofl:

Ak masa ne zna šta je za nju dobro, mora uskočiti teta da joj pomogne. Ak spazi da je trenutak za to. :(giggle):


Ajkula, naj mi Tuđmana trovati, ja njega volem.
Volem i Račana. :icon_weed:

To su bili dobri političari, Tuđman dosta više u vanjskoj politici nego ekonomskoj naravno.
Sve ostao je sada šaka jada.
I krajnje sam ozbiljna u ovoj izjavi.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A jok......:icon_razz:

Oni su jadni zbog politike umrli.
To su bili političari od srca a ne od osobnog interesa, naravno, sa svim svojim dobrim stranama i manama.
Nijedan njihov nasljednik im nije ni do koljena - iako, moram reknut sada dok sam se ohladila malo - možda Plenković povrati moje povjerenje.:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 
Na vrh