• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Situacija u Agrokoru - monitoring i analiza

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,154
Daleko je to od prave zemlje, al dobro, dajem ja dosta i stajnjaka..
A nikad nisam dal vise od 250 kg gnojiva po rali ni nebudem, jer mislim da ne moze toliko vise roditi da se isplati taj gnoj..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Daleko je to od prave zemlje, al dobro, dajem ja dosta i stajnjaka..
A nikad nisam dal vise od 250 kg gnojiva po rali ni nebudem, jer mislim da ne moze toliko vise roditi da se isplati taj gnoj..

Samo 250 kg stajnjaka po rali???
Ja u vrt stavim 1,5-2 kubika na 150 kvadrata.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,453
Ja sam rekao da je MENI neisplativ,s tom cijenom,i da ga neću sijati,ti navaljuješ na mene,i pričaš gluposti. Zaboli me za druge i za nečije priče o cijeni i prinosima,tu se uvijek lagalo.
Cemu forum ako te zaboli za druge. Iznosim svoju stranu price i ne vrijeđam niciju inteligenciju.
I kad sam imao tonu i kad sam imao deset po jutru sam napisao. Pa kome na volju...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Forum služi za ubit vrijeme,i ovako i onako je 99% toga napisanog pretjerivanje.
Ovdje je kukuruz po 85-90lp,ima ga more i nitko ga neće kupiti,pa ako netko plaća duplo više bilo gdje u HR,taj nema mozga.
Na jugu ga prodaju po 130,ali to je i realna cijena s obzirom na troškove prijevoza,prodaju se manje količine,i to samo ako imaš mrežu stalnih mušterija,čak ga više kupci ne žele ni gledat ako je u papirnatim vrećama,mora biti u bijelim plastičnima.
Nije mi malo robe prošlo kroz ruke da ne bih znao.
Ali daleko je to od naslova teme.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja sam nedugo kupil 1,5 t po 1,35 kn sa dostavom. Al koliko god sam njuškal po oglasniku, nigdje nije bilo ponude po toj cijeni gogo. A da sam ga našao po toj cijeni kupil bi i 2t.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Zakaj? Ak imate svoj kukuruz, prodajte ga kroz meso- piliči, prasci bikovi. Ako imate dosta zemlje za ispašu onda bikovi i krave nek pasu. Kod nas kukuruz po 20euro centi več par godina.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,154
Iwanho, umjetnoga gnojiva, ne stajskoga..

Gogo, kod nas je skuplja kukuruza..
Sutra krunimo kod susjeda nekih 10 t i bude stavljao u vrece, prodal je po 1,20 i kamion dode u dvoriste po to..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
od agrokora do gnojenja , gdje se to krenulo s temom

ova tema izgleda ko karmine , agrokor je pokopan sad možemo na ostale teme i probleme
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,154
Dobro onda, kaj je bolje za nas male poljoprivrednike koji proizvodimo meso i zitarice, da agrokor propadne ili ne?
Znaci npr ja koji nemam nikakva zaduzenja ni kredite kod nikoga, a nikad nista nisam ni prodaval todoricu?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,548
U jednoj mogućnosti postoji šansa da nas koji nemamo nikakvih dodirnih točaka sa Agrokorom pokopa poplava malih proizvođača koji će i dalje proizvoditi,ali više neće davati robu Todiju...ta roba bi se mogla naći na tržnicama, po niskim cijenama, ali i u ostalim lancima koji plaćaju...i onda je to damping na damping, pa se ti čupaj...
a kukuruz, e pa da je i 2 kune kila, ja ga rađe kupim nego sijem...:icon_weed::(giggle):
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
IvanKC-daj broj od tipa.

Darijus- ti pretpostavljaš da će Agrokor biti zbrisan u potpunosti? To je malo vjerojatno,ali i da se to dogodi,ostaje prazno mjesto na tržištu koje će netko začas popuniti,a taj netko će i trebati i robu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,548
e viš, taj "začas" je jedan jako neodređen pojam...6 mjeseci nereda...ili samo tri ljetna mjeseca nereda, pa te ja pitam, tko živ a tko mrtav...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Hoće gogo, hoće, samo pitanje je jel tvoju ili janezovu, pištabačija, bremilojkovu ili čing čang čonga.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa kaj , i kerum je propal pa se nije išo plakat premijeru, zatvori , digni glavu i idi dalje
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Darijus- ne vjerujem da će to tek tako krenuti nizbrdo,na kraju krajeva,na tržnicama i sad ima robe kolko oš,i dobre i loše,skupe i jeftine,ima uvoznika i švercera... Todoriću nisu robu predavali kojekakvi mali i neozbiljni proizvođači,oni će naći drugi kanal za plasiranje jer ovo ne može funkcionirati.

Johabica- pa isto ko i do sad,i našu i Kinesku i Srpsku... Sve što se dalo uvozilo se i do sad,pa tu nema promjene.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Jučer je u "nedjeljom u 2 " g. Kolakušić savršeno objasnio i obrazložio ovo što Željko kaže ,šteta ako netko koga zanima nije gledao . Čovjek je objasnio da Todi ne samo da ima u džepu pokojeg političara ,nego ima cijelu Vladu ,koja je za njega napisala zakon koji svakom stavkom krši Ustav Rh. Nevjerojatno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh