• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SJENAŽA (travna silaža)

S

stočar mario

Guest
Za sada više ne mislim.

Plan je bio 50 na dojenju svaki dan i podmladak za remont stada i to je ostvareno. Znači ukupno 100 grla na gospodarstvu.

Možda bih još i proširio ali mi je problem poljoprivredno zemljište za proizvodnju hrane pa če za sada ostati tako.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
stočar mario
Kolika ti je proizvodnja mlijeka na godinu?
S čime spremaš sjenažu?
 
C

ciganek1

Guest
Za "stočar mario" nisam ja mislio na čistu hranidbu sa sjenažom i to nebi nikome preporučio.
 
S

stočar mario

Guest
mario kaže:
stočar mario
Kolika ti je proizvodnja mlijeka na godinu?
S čime spremaš sjenažu?

U 2006 godini sam imao 43 krave i proizveo 276 000 litara mlijeka.

Od tih krava 5 je četvrta laktacija, 2 druga a ostalo je bilo prva laktacija.

Sjenažu sam do sada spremao u silos sa sjenažnom prikolicom, a sada namjeravam silirati sa silokombajnom.
 
S

stočar mario

Guest
Pa Class Jaguara sam kupio u 8 mjesecu prošle godine sa adapterom za kukuruz i za travu ali sam silirao u jesen samo kukuruz tako da ču za koji dan kositi ljuljeve i silirati sa njim.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Koji je način brži? Kvalitetnije je sa silokombajnom!
Daj malo opiši silokombajn, cijena , snaga , koliko redova, godište?
 
S

stočar mario

Guest
Brže je sa silokombajnom (pick up mu je 3,60 metara) i isječka travu na manje dijelove nego prikolica, a ujedno se i u silosu bolje sabije. Vidio sam to prošle godine kod jednog prijatelja.

Sa prikolicom sam najviše mogao na dan pospremiti oko 4 ha. Ali i tu su nastajali problemi. Zetor je mali za tu prikolicu, a pošto je na njemu utovarivač kada gazim sa njime dosta mi rola travu ispod sebe, pa sam gazio sa Fendom ipak je teži i dobro sabije silažu, a sa zetorom vozio.

Silokombajn je Class Jaguar 690, 1990. godina proizvodnje, motor mercedes V8 330ks (potrošnja na dan oko 450 litara za 10 sati rada), klima, hidromat, adapter za kukuruz 4 reda. Uvezao sam ga iz francuske i platio 20 000 Eura.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Daj malo opiši silokombajn, cijena , snaga , koliko redova, godište?

Da li sad misliš voziti sa jednim traktorom? Kakvu prikolicu imaš? Da li misliš s njom voziti?

Koliko puta na dan radiš TMR obrok, dal ti stane za 60 krava za cijeli dan u miksericu?
 
S

stočar mario

Guest
Tu kod mene imam nekoliko prijatelja koji se bave stočarstvom pa kada siliramo vozimo jedni drugima. Ja sam inače i sa tom prikolicom vozio silažu u silos i ide dosta dobro. Sutra ču je slikati i staviti slike na forum, to je DEUTZ-FAHR K550 iz 84.godine ima 12 noževa (može iči i 24) ima 17" balonke gume i dosta stane u nju.

Kaj se tiče TMR-a radim ga jednom na dan i sada kad sam povisio miksericu za 40 cm stane mi u nju obrok za krave i podmladak. Jer kada istresem obrok kravama u laktaciji ostavim u mikserici količinu koja mi je potrebna za junice i krave u suhostaju te dodam slame i več što po recepturi je potrebno te promješam i rastresem njima.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Daj malo opiši silokombajn, cijena , snaga , koliko redova, godište?

Koliko si hektara kukuruzne silaže posilirao s njim na dan?
 
S

stočar mario

Guest
Več sam ga gore opisao ali evo ponavljam. Silokombajn je Class Jaguar 690, 1990. godina proizvodnje, motor mercedes V8 330ks (potrošnja na dan oko 450 litara za 10 sati rada), klima, hidromat, adapter za kukuruz 4 reda. Uvezao sam ga iz francuske i platio 20 000 Eura.

Najviše sam u jednom danu posilirao oko 7 ha. Nije bitno siliranje vjerujem da bi mogao i više, ali bitan je prijevoz da stroj ne stoji. Otprilike onu tvoju prikolicu napuni za manje od 5 minuta.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
To si ga baš ti uvezao iz Francuske ili preko nekog? Gdje nabavljaš rezervne dijelove za njega?
 
R

Ratarko

Guest
paor kaže:
silaža (sjenaža) kod susjeda danas -

http://www.youtube.com/watch?v=Icd6HVqWHR8

Ajde na brzinu mi opiši sa kojim programom da napravim tako neki video .
Htio bi isto neku glazbenu podlogu i tako da se kadrovi mogu po potrebi ubacivati a ne da moram snimati iz komada .

...ali za laika neki program !

Video mi je super , koja kamera je to snimala i u kojoj rezoluciji ?
Koje je ono selo bilo ?
 
P

paor

Guest
ha, ha, nejde to tako lako.
evo ja sam večeras to prvi put radio. trebalo mi je 2,5 h. drugi put bi to uradio za 1,5h sigurno.

ja sam za ovo trebao 4 programa jer nemam jedan univerzalni. za videopočetnika bi ti ovo moje bilo prekomplicirano, zato ču ti ja sutra pokušati pronači nešto jednostavnije, samo nisam baš siguran...
ovo je snimao foto aparatom u mojem selu
autor - moja malenkost

ako baš hočeš -
audacity - audio priprema
virtualdub - montaža pojedinog snimka
memoriesontv3 - montaža, tranzicije, ubacivanje glazbe, spajanje filma
super@ - pretvorba u divx format
 
R

Ratarko

Guest
Auu , moja malenkost je čula samo za ovaj virtualdub progy :oops:
Kako da u ovo doba ( 21.st. ) nema neki all in one program ili pak ima ali se plača ?

Iskreno da moram ovo raditi kao što si ti opisao , odustajem ovaj tren ali ako mi možeš nači neko bolje rješenje , super :D
 
B

Bobo

Guest
WINDOWS MOVIE MAKER

Kako idete radit sa glupostima raznima, a imate program pod nosom koji je dosta dobar za amaterske pripreme clipova...
 

Najnoviji postovi

Na vrh