• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2007.-2008.-2009.-2010.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Re: Sjetva kukuruza

Gustavo kaže:
Dugo je ljeto, a početak ne obećava ništa dobro, kakva su to vremena došla :(

a šta misliš kakva su vremena??
jel čitaš novine?? ovaj ubio peteročlanu obitelj, ovaj mamu i tatu, ovaj se objesio, ovaj ovako, onaj onako...
Kriza u državi, kriza u svijetu, sve se vrti oko novaca, svi žele samo sebi dobro, a za drugoga si misle ko ga jebe...
Baš gledam neki dan snimku na jubitou, čovjeka u New Yorku udari auto, oko njega prolazi i zaobilazi ga desetak ljudi, a on leži u lokvi krvi i nitko ga ne jebe...

Tope se ledenjaci, more se diže, uništavamo šume i ozonski omotač koji nam omogućava život na Zemlji...
Ma, dobro da još mi ljudi postojimo kakvi smo, ako se sami ne poubijamo, dragi Bog će to uskoro učiniti...
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Re: Sjetva kukuruza

Ma katastrofa, meni je ošlo 2 jutra žita i nešto kukuruza, nadam se da će se kukuruz oporaviti donekle, a za žito je gotovo, šta je tu je! Cijeli je problem što svatko samo sebe gleda, recimo zagađenje koje radi industrija nikako neide sa poljoprivredom, al eto ko će se prvi odreći profita, pa nitko naravno! Znam da nije neko rješenje al je najmanja šteta obradit sve kolko tolko da uspije usjev, ali velike novce davati za svu moguću zaštitu i obilnu gnojidbu, previše je nesigurna ta proizvodnja ljudi moji! Mnoge će glava bolit nakon ovih tuča, a kao što je neko napisao tek je počelo....
 
M

MOMOSARIC

Guest
Re: Sjetva kukuruza

Mislite li da su ove nepogode Božija volja , ili su tu ipak ljudi umiješali svoje prste? Možda je ipak kazna za to što na jednom kraju svijeta ljudi umiru od gladi , a na drugom prave od hrane gorivo za auta! :roll:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: Sjetva kukuruza

eto jučer i nas oprala tuča,ja sam prešel bez posljedica,500m dalje sve nastradalo susedu od ječma pšenice,zobi,nekaj bu još se spasilo al 50% mu je uništeno.
ovdje izgleda ko da je crta povučen do kud je tukla a od kud nije.
 
G

Gradacac

Guest
Re: Sjetva kukuruza

Zaista zalosno.
Toliki trud i muka odu u nepovrat za par minuta.
Ovdje gdje se ja nalazim je trenutno malo preko 50.stepeni.
 
K

korisnik2408

Guest
Re: Sjetva kukuruza

Na zastiti mozes stediti, ali na gnojidbi ne mozes. U stvari mozes, ali ne dugo.
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Re: Sjetva kukuruza

korisnik2408 kaže:
Na zastiti mozes stediti, ali na gnojidbi ne mozes. U stvari mozes, ali ne dugo.

Istina, istina, nikako nevalja! Jedina je šansa osigurati, al čini mi se da će i osiguravatelji malo se korigirati što se tiče iznosa premije jer veća je šansa da otuče nego da zaobiđe :roll: A poplave i suše nećemo ni spominjati, protiv toga baš i nema lijeka...
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Re: Sjetva kukuruza

daniels kaže:
eto jučer i nas oprala tuča,ja sam prešel bez posljedica,500m dalje sve nastradalo susedu od ječma pšenice,zobi,nekaj bu još se spasilo al 50% mu je uništeno.
ovdje izgleda ko da je crta povučen do kud je tukla a od kud nije.

Kladim se da bi moj susjed slavio da meni udari tuča, a njemu ne, eto dotle smo došli, sj... svijet totalka.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: Sjetva kukuruza

da ti iskreno velim ja sam išel na jednu stranu gledat a on na drugu kaj je ostalo i kaj je nastradalo,
znamo di jedan i drugi kaj imamo posijano.i nema razlike moje njegovo,jbg stalno pomažemo jedan drugom.ni njemu ni meni nema tko pomoč.
 
M

MOMOSARIC

Guest
Re: Sjetva kukuruza

:lol: :lol: Svaka čast . To je obični rani za kuhanje ili šećerac?
Jel bio pod najlonom ili ne ? Kad si ga sijao ?
 
K

korisnik2408

Guest
Re: Sjetva kukuruza

Šećerac je. Sijan je oko 01. 04., bio je pod folijom.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Re: Sjetva kukuruza

korisnik2408 kaže:
Šećerac je. Sijan je oko 01. 04., bio je pod folijom.
Kak to mislis pod folijom :scratch
 
M

MOMOSARIC

Guest
Re: Sjetva kukuruza

drmr kaže:
korisnik2408 kaže:
Šećerac je. Sijan je oko 01. 04., bio je pod folijom.
Kak to mislis pod folijom :scratch
Pa čovjek sije kukuruz šećerac u plastenik ( ili možda pod agril foliju ) , i sad se to prodaje za kuhani qqrz npr na moru , vašarima itd , ide ko ludo.
Samo što je ovo više za teme povrtlarstva :lol: .
 
M

MOMOSARIC

Guest
Re: Sjetva kukuruza

Kukuruz sijan dosta kasno , u maju sad ne znam tačno datum.Izvukao se od nedaća.


Uploaded with ImageShack.us
[img=http://img248.imageshack.us/img248/935/kukuruznozickojun2010.th.jpg]
Ipak ima mjesta gdje je ležala voda :evil:


Uploaded with ImageShack.us
[[img=http://img808.imageshack.us/img808/1702/dsc01181d.th.jpg]

A ovde se vidi da je Bayerov Merlin odlično odradio.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
[img=http://img189.imageshack.us/img189/6532/kukuruznoikomerlinherbi.th.jpg]
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Sjetva kukuruza

Prve metlice: 8)
dsc00856d.jpg
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Re: Sjetva kukuruza

MOMOSARIC kaže:
drmr kaže:
korisnik2408 kaže:
Šećerac je. Sijan je oko 01. 04., bio je pod folijom.
Kak to mislis pod folijom :scratch
Pa čovjek sije kukuruz šećerac u plastenik ( ili možda pod agril foliju ) , i sad se to prodaje za kuhani qqrz npr na moru , vašarima itd , ide ko ludo.
Samo što je ovo više za teme povrtlarstva :lol: .


Vidiš biznisa, na godinu 1. travnja sijem šećerac i pičim u srpnju na more :)
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Re: Sjetva kukuruza

hahahaha,da bas :mrgreen:
Nikad to nisam vidio pod folijom kuruz.
Ima tko fotke?
 
M

MOMOSARIC

Guest
Re: Sjetva kukuruza

Ma to najvjerovatnije u plastenik okolo siju qqrz , a unutra neku drugu "travu" :lol: . Kao nije herbicid odradio pa ostalo korova :weedman: .
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Sjetva kukuruza

dino kaže:
Prve metlice: 8)
dsc00856d.jpg
dino jako dobro izgleda i znači ipak ima kukuruza koji se uspio izvući poslije one tuče u tvom kraju. :)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh