• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2007.-2008.-2009.-2010.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
T

takor

Guest
Re: Sjetva kukuruza

Kukuruz sorta 408B bacio tri klipa, dali je netko imao slicnih iskustava prijasnjih godina?
Strah me kako ce se formorati zrno, da nebi ostali prazni klipovi.
 
M

MOMOSARIC

Guest
Re: Sjetva kukuruza

takor kaže:
Kukuruz sorta 408B bacio tri klipa, dali je netko imao slicnih iskustava prijasnjih godina?
Strah me kako ce se formorati zrno, da nebi ostali prazni klipovi.
Jeli na većini stabljika ili samo na krajnjim redovima? Kakva je gustina ?
 
T

takor

Guest
Re: Sjetva kukuruza

Sijan je na 28 cm ali je malo losije i ponikao,
Istina nisam zalazio ali ovako u prolazu 80 posto ima dva a onih 20 posto i tri klipa samo me strah da nece biti jalovi kao i psenica i ostalo
 
M

MOMOSARIC

Guest
Re: Sjetva kukuruza

takor kaže:
Sijan je na 28 cm ali je malo losije i ponikao,
Istina nisam zalazio ali ovako u prolazu 80 posto ima dva a onih 20 posto i tri klipa samo me strah da nece biti jalovi kao i psenica i ostalo
Pa to je razlog . Sijan je dosta rijetko , još je slabije i nikao , vjerovatno je dobio dobru prihranu i sad ovi krajnji redovi inače imaju više prostora pa tjeraju više klipova .Sasvim normalno .Ipak su svi hibridi predvidjeni za veći sklop.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Sjetva kukuruza

josip123 kaže:
dino kaže:
Prve metlice: 8)
dsc00856d.jpg
dino jako dobro izgleda i znači ipak ima kukuruza koji se uspio izvući poslije one tuče u tvom kraju. :)
hvala,ima kukuruza,ovo je najranije sađen i najbolji je,taj nije dobio od tuče.
Onaj kukuruz koji sam ponovno sadio ima več 3 lista,a nema još ni 14 dana kak sam ga posadio,tak da mislim da ima nade i za njega. :)
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Sjetva kukuruza

Da,ali vlage odozdola ima dosta,jer tamo je na toj parceli dugo i voda stajala tak da se upila u zemlju, i vlage ima dosta.
 
D

dedek

Guest
Re: Sjetva kukuruza

takor kaže:
Kukuruz sorta 408B bacio tri klipa, dali je netko imao slicnih iskustava prijasnjih godina?
Strah me kako ce se formorati zrno, da nebi ostali prazni klipovi.
Ma tak je prije par godina onaj blesavi Kolar napravio paniku kad je Neki Pioneer-ov hibrid bacio više klipova i optužio ih da je to GMO-a. A lik se kao bavi poljoprivredom. To se uvijek dešava kad je negdje rijedak sklop, samo kaj je unutar parcele ipak taj drugi ili treći klip puno manji dok su na vanjskim redovima bolje završeni.
 

hobivocar

Novi član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
4
mislim da su prošla vremena od 1 kune za kilu kukuruza,barem u hrvatskoj.daj bože da mi netko citira ovaj post negdje u 11.mjesecu i napiše da nisam bio u pravu. :lol:
u pravu si,prošlo je vrijeme cijene 1 kn za kg.Trenutno je 1,20 do 1,30...i novci odmah
 
H

Hurlimann86

Guest
dino ništa se ne boj to nije ništa to je samo osobina hibrida.
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
molim nekog tko je upućeniji u pioneer hibride (a može i ostale) da mi objasni neke stvari.

čitao sam negdje na forumu da nije svako zrno dobro za svaku vrstu stoke (meni treba za simentalke i to zrno jer ne radim silažu) i tako uzmem ovogodišnji pioneerov katalog i vidim:

F58 - fao 250 - najpogodniji za ishranu preživača
R10 - fao 450 - zrno pogodno za ishranu svih vrsta preživača
K67 - fao 490 - posebno pogodan za ishranu mliječnih krava
P12 - fao 520 - odličan u ishrani krava muzara kao zrno koncentrat (ali i kao kvalitetna silaža)

vidio sam i bc:
394 - fao 390 - zrno pogodno za ishranu preživača


1. pitanje ima tko iskustva sa ovim hibridima i neke preporuke za ove i neke druge hibride iz vlastitog iskustva
2. ova godina je kišna i još uvijek nisam pobrao bc 354 fao 360 kojeg sam sadio ove godine. jel to znači da mi ovi R10, K67 i posebno P12 ne dolaze u obzir ili i oni stignu relativno dozorit i bit pobrani makar tijekom 11. mjeseca (živim u ogulinu, a mislim da su neki 354 brali i krajem 9. mjeseca u godine sa manje kiše)
 
P

pauk

Guest
Pozdrav svima!

Ak' sam fulao topic oprostite (s obzirom da mi je prvi post). Naime, buduci da sam vikend-poljodjelac (barem to pokusavam postati) imam prostora posaditi malu kolicinu kukuruza (za peci i konzervirati, cca 30 stabljika).

navodno je za to dobar hibrid - ŠEĆERAC - FAO 300?

a drugo pitanje je... gdje bih mogao nabaviti sjeme (govorim o malim kolicinama, cca 20-40 zrna) s obzirom da BC nudi pakete od 3.500 zrna?

hvala unaprijed!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
to ti je stvarno mala kolicina.. sta ces sa 30 stabljika? :scratch to nas 4 doma nema za 2 kuhanja :mrgreen:

a toliko sjemena mozes nabaviti samo kod nekog tko je kupio cijeli paketic pa neka ti da par komada..
nadji nekog tko je imao secerac pa ako ima na stabljici jos koji klas uzmi i posij nagodinu..

ipak, 30 komada samo.. :?
 
D

dmatkovic

Guest
Ma ja sam vidio proljetos u jednoj trgovini da je baš bio paketić šečeraca, neznam zaboravio sam kakvih, ali znam da mi je to bilo zanimljivo jer je u paketiču bilo baš tako oko 30 zrna, to je bio mali paketić i visio je tamo u nizu gdje je i sve ovo povrče krastavci, mrkva itd.. znači postoji samo treba potražit.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh