• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2011.-2012.

  • Temu pokrenuo Skin megane 2
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
BC 354 - 302 kn
BC Pajdaš - 302 kn
BC 408 B - 254,50 kn
BC 418 B - 287 kn
BC JUMBO 48 - 216,50 kn
BC 572 - 302 kn
BC 566 - 216,50 kn
BC 5982 - 254,50 kn

Sve cijene su za pakiranja od 25 000 zrna, trgovina Brazda Virovitica, kaže mi trgovac da će vjerojatno ići gore pred samu sjetvu što znači da bi valjalo sada uzeti sjeme! :partyman:
 

lola

Član
Tu od
16 Pro 2010
Poruka
82
Kws 1394 - 286,50 kn
3381 - 286,50
PZ Prvča
Da li je netko sijao raiffasen agro kukuruze? Kako su se pokazali?
 
S

seljaček

Guest
Kws 1394 - 286,50 kn
3381 - 286,50
PZ Prvča
Da li je netko sijao raiffasen agro kukuruze? Kako su se pokazali?

Dali su to cijene sa PDV-om ili?
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Kukuruz poslije ječma

Mislim na ljeto poslije ječma posijat kukuruz za silažu dali će mi to uspjeti.
Koji sorta bi bila za sijanje postrno.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ak neće biti velika suša, bude uspjelo sigurno....što se tiće kukuruza, sve sorte iz ranije grupe 300 i mora biti dobro, ja sam sijal i Pioneer-a i BC-a i ak ima dovoljno kiše, taman dođe za silirati
 
M

MOCO

Guest
svake godine poslije ječma posijem kukuruz za silažu, a kad je godina dobra i oberem ga. Mora biti ranija sorta, ovisno gdje si.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
JANDRIC!

IMAŠ JAVNU OPOMENU PRED KRATKOROČNI BAN ILI ISKLJUČENJE!

Na ovom forumu postoji puno tema,samo ih treba malko potražiti,a ti kako ti šta padne na pamet otvaraš nove teme!To se tako ne radi!Na forumu postoji 3-4 aktivna člana koji uređunu forum i ne mogu stići sve popravljati za svima.
Još jednom otvori novu temu koja već postoji ali pod malo drugačijim naslovom i letiš na hlađenje par dana.

Imaš temu sjetva kukuruza pa tamo pitaj šta te zanima.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Dobro ljudi što ste toliko nervozni , kako odmah izbacivanje sa foruma , dobro pogrešio sam i to je to.
ABRKILI ZA OVAKAV POSAO UREDNIKA MORAŠ IMATI PUNO VIŠE STRPLJENJA I RAZUMIJEVANJA, NIKAKVE TU PRIJETNJE NISU DOBRODOŠLE.
ISPRAVI ME AKO GRIJEŠIM.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Samo te upozoravam,i to u dobroj namjeri.Ima ovdje puno urednika samo ne rade svoj posao,pa kad moraš sve sam,onda su i živci tanki.

Ajde sad lijepo nastavite u temi SJETVA KUKURUZA,pa da nnemamo problema.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Dobro, sve ok. mi smo poljoprivrednici ne političari. Lijep pozdrav.
Možda se vidimo u N.Kapeli , tu mi je rodbina.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Pajdas 25 000 zrna za keš 360kn to jest sa 10% popusta.
I neki Pioneer mislim 36 77 il 36 78 ista cijena 25 000zrna.

sto je previse previse je
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Pa kod nas je Pajdaš 302 kn barem za sada, vjerojatno će cijena ići gore kako se bude sjetva približavala. Zašto bi bilo previše pa i inače su takve cijene, prošle sam godine Bc 4982 platio tu negdje oko 350 kn naravno dan prije sjetve sam kupovao! :oops:
Dali zna netko pošto je Pioneer A24 rekli su mi u trgovini da Pioneer uvijek zadnji izađe sa cijenama i katalozima i da su najskuplji naravno. :scratch :partyman:
 
R

Renato5820

Guest
pozz

ljudi nije da reklamiram tvrtu Pioneer,ali vec godinama sijem,do prije 7 god sam sijao Bc i onda sam napravio probu na bolja polja posijao Bc,a na lošija Pioneer i Pioneer mi je dao 1000-2000 kg/ha više,skuplji je u startu,ali je razlika u prinosu jako vidljiva,s tim da su dobili istu dozu gnojiva,kod mene ako se radi onda se radi kak treba,dobili su nedgje oko 1100 kg/ha gnojiva.
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Pa sigurno da rodi ko ludo ali koja je isplativost svega toga, ako se baci 400 kg 7-ice po 500 kn, 200 kg 15-ice po 330 kn, 300 kg uree po 280 kn i 200 kg KAN-a po 200 kn to je samo za gnojivo skoro 4000 kuna i još sjeme, prskanje i gorivo barem 2000, pa ni 20 tona po hektru ti nije dovoljno da nešto zaradiš u slučaju prosječne godine kada se cijena kreće oko 35-40 lipa po kilogramu za kukuruz sa njive! Ako i platiš sušenje oko 0.1 kn po kilogramu i prodaš ga za 70-80 lipa opet nisi ništa napravio, neznam baš :scratch :madmana: Iako nemamo stoke a kukuruz sijemo isključivo za prodaju uopće mi se nesviđa ova visoka cijena kukuruza jer znam da će se opet smanjiti stočni fond pa će sljedećih nekoliko godina opet kukuruz biti jeftiniji od šodera :cry:
 
R

Renato5820

Guest
pozz

Pa sigurno da rodi ko ludo ali koja je isplativost svega toga, ako se baci 400 kg 7-ice po 500 kn, 200 kg 15-ice po 330 kn, 300 kg uree po 280 kn i 200 kg KAN-a po 200 kn to je samo za gnojivo skoro 4000 kuna i još sjeme, prskanje i gorivo barem 2000, pa ni 20 tona po hektru ti nije dovoljno da nešto zaradiš u slučaju prosječne godine kada se cijena kreće oko 35-40 lipa po kilogramu za kukuruz sa njive! Ako i platiš sušenje oko 0.1 kn po kilogramu i prodaš ga za 70-80 lipa opet nisi ništa napravio, neznam baš :scratch :madmana: Iako nemamo stoke a kukuruz sijemo isključivo za prodaju uopće mi se nesviđa ova visoka cijena kukuruza jer znam da će se opet smanjiti stočni fond pa će sljedećih nekoliko godina opet kukuruz biti jeftiniji od šodera :cry:


jedina profitabilnost u kriznoj godini su prinosi,ja sam ovu godinu kak je bila kišna imao prosjek 9800 kg/ha SUHOG zrna. i imam svoju sušaru,sušim na plin i imam vlastitu mješaonu stočne hrane kroz koju prodajem tu kukuruzu.
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
jedina profitabilnost u kriznoj godini su prinosi,ja sam ovu godinu kak je bila kišna imao prosjek 9800 kg/ha SUHOG zrna. i imam svoju sušaru,sušim na plin i imam vlastitu mješaonu stočne hrane kroz koju prodajem tu kukuruzu.

Tako već da, mislim da je problem većine što prodaju poluproizvod odnosno nemaju ga kamo skladištiti i kako osušiti pa prodati kad je cijena najpovoljnija, i s time se gubi značajan dio zarade! Nije dovoljno samo proizvesti važan je i ostatak priče... :roll:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh