• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2011.-2012.

  • Temu pokrenuo Skin megane 2
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Y12 ili A24 ?
Trebam sa sušenje zrna!
Ili bi ste predložili neki drugi hibrid od PIONEER-a?
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ti sa takvom gnojidbom imaš ulog+sušenje oko 6500kn,i sve je dobro u ovakvoj godini,al kad je kukuruz 60lipa onda ti prinos 10t jednak nuli.
U ovakvim godinama se isplati uložit 1000kn više pa dobit 2t veči prinos,a kad je kukuruz jeftin onda se neisplati,
Ja bi htio sušaru i silos,al nažalost preskupo je...
Kakvu imaš sušaru...i silose...
Mislim da je 600-700kg na hektar čistam dovoljno gnojiva
Lani je kolega sa 400kg imal super prinos...
 
K

kuruzar

Guest
Danas u Agromaisu u Zagrebačkim Sesvetama(iza Metroa) kupio prvu cjenovnu skupinu Pioneer hibrida po super povoljnoj cijeni od 302,00 kune za paket sa PDV-om,hibridi N01,Y12,B23 i dovezao ih kući. Sve ostalo gdje sam pitao bilo skuplje za bar 15-20 kuna.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
kukuruz

Danas u Agromaisu u Zagrebačkim Sesvetama(iza Metroa) kupio prvu cjenovnu skupinu Pioneer hibrida po super povoljnoj cijeni od 302,00 kune za paket sa PDV-om,hibridi N01,Y12,B23 i dovezao ih kući. Sve ostalo gdje sam pitao bilo skuplje za bar 15-20 kuna.

ima li i drugih vrsta od pioneera ili samo te koje si naveo?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
bc

BC 354 - 302 kn
BC Pajdaš - 302 kn
BC 408 B - 254,50 kn
BC 418 B - 287 kn
BC JUMBO 48 - 216,50 kn
BC 572 - 302 kn
BC 566 - 216,50 kn
BC 5982 - 254,50 kn

Sve cijene su za pakiranja od 25 000 zrna, trgovina Brazda Virovitica, kaže mi trgovac da će vjerojatno ići gore pred samu sjetvu što znači da bi valjalo sada uzeti sjeme! :partyman:

cijene nisu pretjerane, tim više što BC primjenjuje akciju 7plus 1, za kupljenih 7 vrečica dobiš jednu besplatnu, tako da je konačna cijena oko 260kn s pdv
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Danas u Agromaisu u Zagrebačkim Sesvetama(iza Metroa) kupio prvu cjenovnu skupinu Pioneer hibrida po super povoljnoj cijeni od 302,00 kune za paket sa PDV-om,hibridi N01,Y12,B23 i dovezao ih kući. Sve ostalo gdje sam pitao bilo skuplje za bar 15-20 kuna.


Bio sam danas u istoj toj trgovini i kupio Pioneer po istoj cijeni doduse s nekoliko prijatelja tako da smo uzeli nesto vecu kolicinu a svud dalje je skulji 20ak kuna.

Zanima me gdje se najpovoljnije mogu nabaviti zastitna sredstva, prvenstveno herbicid Lumax, preporucite trgovinu ili navedite cijenu. Mislim da cak nemamo temu o tim stvarima pa bi je bilo dobro otvoriti tako da svi iznesemo svoja znanja o kretanju cijena raznih preparata a svima bi to sluzilo kao orijentir pri kupnji koja je pred nama
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Ima tko njihov broj od Agromaisa?
Zvao sam dva broja sa interneta sto sam nasao i dobio totalno krive ljude :D
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
a jel tkobil u BC institutu i tam pital cijene?
meni ni bitno sijal bum max 4 jutra,al ak je razlika po vreči 20kn rado bum do njih otišel.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
bc

a jel tkobil u BC institutu i tam pital cijene?
meni ni bitno sijal bum max 4 jutra,al ak je razlika po vreči 20kn rado bum do njih otišel.
za gotovinu 298kn,najskuplji hibridi..
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Ja sam trazio svuda za susjeda jel hoce sijati Pajdas i najjeftiniji sam nasao 319kn uz 4% popusta na gotovinu.
Ovo je opet jeftinije u institutu neg bilo gdi.
Da je za pioneer barem tak
 
H

Hurlimann86

Guest
Jel je ko gdje vidio ili možda čuo cijene za RWA kukuruze, najviše me zanima grupa 200.
 
K

kuruzar

Guest
Ima tko njihov broj od Agromaisa?
Zvao sam dva broja sa interneta sto sam nasao i dobio totalno krive ljude :D

Evo broja Agromaisa na koji sam ja dogovarao kupnju:

091/417 41 73

Čujem da imaju i jako povoljnu zaštitu,pogotovo Lumax i merlin u kombinacijama za uskolisne korove.
 
R

Renato5820

Guest
Ti sa takvom gnojidbom imaš ulog+sušenje oko 6500kn,i sve je dobro u ovakvoj godini,al kad je kukuruz 60lipa onda ti prinos 10t jednak nuli.
U ovakvim godinama se isplati uložit 1000kn više pa dobit 2t veči prinos,a kad je kukuruz jeftin onda se neisplati,
Ja bi htio sušaru i silos,al nažalost preskupo je...
Kakvu imaš sušaru...i silose...
Mislim da je 600-700kg na hektar čistam dovoljno gnojiva
Lani je kolega sa 400kg imal super prinos...

imam ti sušaru protočnu od 3-4 tone na sat zavisno od vlage,
a silosi su mi 2*250 t,2*100 t,1*90 t,1*65 t,1*25 t i podno skladište u koje ide oko 400 t.

A u planu je ovu ili iducu godinu uzet drugu sušaru koja suši 6-8 tona na sat i jedan silos od 350 t,jedan od 100 t i mozda jedan od 50 t taj jos nije siguran.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Hvala na broju,iako nisam zvao :roll:
Otisao sam u Krizevce u poljocentar i tamo cu danas ili sutra otici po pioneer pr37h24.
Cijene prvog razreda pionnera je od 300-345kn sa tim da imas 5% snizenja za kes.
To do 1.3. cijene vaze,znaci ponedjeljak zadnji dan.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
dali je moguće nakon sjetve kukuruza i nakon nicanja sa okopavanjem riješiti se korova? samo da izbjegnem prskanje?
Znam mogu kopačicom to odraditi dok visina kukuruza to dozvoljava ali hoće li ga poslije korov "udaviti"

i još nešto da neotvaram poseban post, na tom mjestu gdje ga želim posijati je bila trstika koja je godinama trunula i opet rasla.sve sam popalio i duboko uzorao tako da je i korijenje trstike ispalo van a izgleda kao komuša od kukuruza.
Moram li prije sjetve odnosno prilikom drljanja i tanjiranja sa nečim tretirati ili da to neradim?
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
nemoj sa nicime tretirati. trebao si tijekom oranja bacit ureje da se brze masa razgradi.
ali bude to sve niklo ok kukuruz.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
nemoj sa nicime tretirati. trebao si tijekom oranja bacit ureje da se brze masa razgradi.
ali bude to sve niklo ok kukuruz.

nije li kasno da prilikom tanjiranja ili frezanja ubacim ureu?

šta misliš o ovom okopavanju,prvo pitanje?
 

Andrej

Član
Tu od
24 Stu 2009
Poruka
34
trsku nečeš riješiti ničim rast četi godinama ali začudo nesmeta puno kukuruzu a ni ostalim kulturama samo ne izleda lepo
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh