• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2011.-2012.

  • Temu pokrenuo Skin megane 2
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
kako čujem ovdje u Drakseniću i okolini neki su već počeli sijati kukuruze!?
A jutros evo pada snijeg :confused: :mrgreen:
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,144
a kak se kreću cijene vreće kukuruza,kod nas su od 350 do 440 kn
to od pioneera
a neznam kaj bi zel osim pioneera
kaj mi preporučate ?

ako ti treba za berbu u zrnu uzmi bc 354 a ako trebaš za berbu u klipu bc 678,osječki drava, ossk 444,ossk 617
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
e da pitam ovdje , jel bi bilo dobro povaljat zemlju kad se posije kukuruz?:scratch
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
moj kum to radi,kaže da je bolje nicanje,u mom kraju to nitko ne prakticira.
jer zapravo,gumeni točak (tko ga ima,ja ne) što je na svakom redu,bi trebao imat tu ulogu...
 
A

andela

Guest
lijep pozdrav od andele!

moj kum to radi,kaže da je bolje nicanje,u mom kraju to nitko ne prakticira.
jer zapravo,gumeni točak (tko ga ima,ja ne) što je na svakom redu,bi trebao imat tu ulogu...

osim valjanja,ove godine bi stavili zrno dublje u zemlju,zbog najava sušne godine,pa dok nismo napravili neku glupost,voljela bih cuti misljnje iskusnijih na tom podrucju!unaprijed hvala!:prayer:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
ja ču sijat na nekih 7-8 cm , i onda idem u valjanje...baš zbog te suše a i zbog vlage neka ide malo dublje da barem izađe van kukuruz kak spada a dalje čemo vidjet...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Također cu ove godine dublje sijati.
A što se tiče valjanja,kao što sam napisao gore,u mom kraju to nitko ne prakticira sa kukuruzom. Ja cu probati na jednom polju, pola povaljati a pola ne,pa cemo vidjet razliku...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Valjanje svakako treba praktikovati poslije sjetve. Ne samo zbog boljeg kontakta sjemena sa zemljom a time bržeg i ravnomjernijeg nicanja. Nego i zbog špricanja, nakon valjanja ostaje ravnija površina pa se herbicidi bolje i ravnomjernije rasporede po površini.
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
valjanje je ok,kako je napisano,zbog ravnije površine,ujednačenog nicanja i kvalitetnijeg špricanja...a i izgleda super nakon valjanja:supz:ž
planirao sam povaljati sve jušer odmah nakon sjetve ali nisam ništa jer sam žurio sa radazinom i mislim da nisam pogriješio jer sinoć je kiša lagano natapala dosta dugo
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
ja ću ove godine kada posijem kukuruze proći traktorim samo gdje su redovi od sijače

Valjanje kukuruza je dobro i poželjno samo oče li to sa traktorom biti dobro da ga jako ne zagaziš
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Sjetva KUKURUZA 2012.-2013.

To gaženje traktorom nije isto što i valjanje, ja ti to nebi preporučio. Inače koliko siješ kukuruza kad ti se isplati traktorom gaziti redove? :scratch
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Valjanje svakako treba praktikovati poslije sjetve. Ne samo zbog boljeg kontakta sjemena sa zemljom a time bržeg i ravnomjernijeg nicanja. Nego i zbog špricanja, nakon valjanja ostaje ravnija površina pa se herbicidi bolje i ravnomjernije rasporede po površini.


prvi puta čujem za valjanje kukuruza.....:scratch

netko je već napisao, da se zemlja nebi previše sabila......ja ću sijati sa mehaničkom oltovom, pa jel nesabije dovoljno onaj veliki točak ili gumeni točak na psk sijačici?????
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
ja sam posijal 10 hektara jos jucer, sutra dalje picimo, mislim da sam ovaj tjedan gotov sa sjetvom, cca 65 ha. kukuruza, a onda ide soja...
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Da, ma tanjurača otpada definitivno ....

Sorry sto upadam..no zanima me zasto ne sa tanjuracama?Pretpostavljam da pricate o sjetvi kukuruza...Ako nikako ne moze tanjuraca,sto onda?

Mene konkretno zanima za sjetvu zobi..ostao mi je jos jedan komad,jesenska brazda gdje planiram posijati zob..plan je bio baciti umjetni(prijedlog nekih susjeda da se kod zobi najbolje gnoj baci odmah),pa to proci tanjuracama(moja ideja zbog boljeg zatrpavanja-ali susna je godina navodno najavljena),nakon toga posaditi-rasipacem,i proci za kraj drljacama..takve mogucnosti za sada imam...sijacica je opcija jedino ako je ovo sa rasipacem totalno neispravno.
Znam da je dio offtopic,ali molim moderatore da ostave ovdje jer ne znam hoce li mi na temi zobi i sl.odgovoriti.Hvala.
Naravno,uzmite u obzir da nisam profi poljoprivrednik i da je svaka informacija dobrodosla...dakle pocetniku iz Manausa objasnite sa sto vise detalja :-D
 
Posljednje uređivanje:

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
ako malo bolje pogledas, za svaki pise da je otporan na susu, svaki ima visok i stabilan prinos, svaki je otporan na ovo ili ono..
nema razloga da ne bude dobar.
kod mene ce se izmedju ostalog sijati i on..

Imam 3 vreće pioneera p85 i na dvije piše da je proizvedeno u HR a u trećoj da je proizvedeno u austriji, ima li to kakve veze:supz:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nebi trebalo imati nikakve veze. glavno da nije neko staro sjeme..
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
bokić kolege....ja mislim krenut sa sjetvom sljedeći tjedan...poslije uskrsa...sijat ću kod sebe doma BC-ovog pajdaša a kod babe neki pioneer...zanima me jel to prerano za sjetvu???to su sve grupe 400 tak da po meni nije rano...a i razmišljam na taj način da što prije posijem veći će bit rezultat u berbi...da posijem dok ima još bar malo vlage u zemlji
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh