• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2011.-2012.

  • Temu pokrenuo Skin megane 2
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
S

Skin megane 2

Guest
Ima li tko kakvih informacija po pitanju sjemenskih kuća tj. cjenika za sjemenski kukuruz za 2011. god?
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
To i mene zanima,bio sam neki dan pitati u trgovini i kažu da sjeme dolazi krajem mjeseca, zanima me pioneer A24 i BC 4982 to mislimo sijati ove godine! Još me jedna stvar zanima, prošle je godine a vjerojatno i inače cijena Pioneera skuplja od konkurencije pa dali netko zna dali se ta razlika u cijeni isplati odnosno dali je Pioneer zaista toliko bolji od ostalih? :scratch
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
prošle je godine a vjerojatno i inače cijena Pioneera skuplja od konkurencije pa dali netko zna dali se ta razlika u cijeni isplati odnosno dali je Pioneer zaista toliko bolji od ostalih? :scratch

ja sam bil isto dosta skeptičan po pitanju tih Pioneera s obzirom na njihovu cijenu i došel sam do zaključka da ak se bere na zrno onda im nema ravnih,pogotovo rane sorte jer imaju nisku vlagu pa je jeftinije sušenje...

...ako pak se bere beračima na klipu onda vjerovatno ima i boljih,al to opet zavisi od same zemlje,obrade,gnojidbe i milion drugih faktora...
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
osobno sam dosada sijal najviše A24 ali imam osječaj da se polako "izrodil" tj. nije više onako kvalitetan kao prijašnjih godina
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ja ću ove godine sijati fiacre i 1394 od kws-a.kod mene su se pokazali fantastično.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
I ja sam do sada sijao samo Pioneer uglavnom pr37m34, ima dobar prinos i rano otpusta vlagu u jesen, ove godine cu miksati i druge sorte (za probu). Mislim da je sjemenski Pioneer precjenjen.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ja ću ove godine sijati fiacre i 1394 od kws-a.kod mene su se pokazali fantastično.

Josipe!
Dali si već sijao ove hibride?
Kakvi su po prinosu i kakva im je vlaga na jesen?
Ja sam si za sušenje uzeo amandhu i nisam bio prezadovoljan, zbog vlage...
 
S

Skin megane 2

Guest
To i mene zanima,bio sam neki dan pitati u trgovini i kažu da sjeme dolazi krajem mjeseca, zanima me pioneer A24 i BC 4982 to mislimo sijati ove godine! Još me jedna stvar zanima, prošle je godine a vjerojatno i inače cijena Pioneera skuplja od konkurencije pa dali netko zna dali se ta razlika u cijeni isplati odnosno dali je Pioneer zaista toliko bolji od ostalih? :scratch

Ma nije uopće toliko bolji, a vidim da nitko od vas ne sije a niti prica o Lg hibridima dali je to itko probao sijati cjena je nešto niža od Pionira a kukuruz je navodno jako dobar
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Ja kupujem u Rugvici samo Bc i to 394, 462b i 4982, cijena još nemaju ali neslužbeno bi trebala biti oko 320 kn s pdv-om (25 000 zrna).
Ove godine uzima novi proizvod bc-a super jumbo, pišu da je visokog roda, po 2-3 klipa, rano otpušta vlagu, polutvrdunac itd. pa ću probat nekih 2-3 ha da vidim.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
1394 je u rangu po vlazi su sa pioneerom M34,a fiacre je od 0,5-1% posto manja vlaga u odnosu na KWS 1394 i M 34
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Hvala lijepo na odgovorima, možda ću ipak smanjiti kvotu Pioneera, nego zanima me jedna druga stvar, koji bi hibrid imao najveći prinos jer mi beremo isključivo u klipu pa skladištimo u čardaku pa mi vlaga i nije presudan podatak u izboru hibrida? Do sada smo sijali BC sjeme više iz tradicije, ali su prinosi bili uz skromnu agrotehniku oko 7 t/ha a htio bih to nekako naterati barem na 10-ak tona ako je moguće! Zemlje su nam teške i plodne pa uz neku solidnu gnojidbu to nebi trebao biti problem, naravno ako godina posluži! :p
 
S

seljaček

Guest
mislim da ipak samo PIONEER ima smisla sijati za zrno niska vlaga solidan prinos uz veliku gustoču u sjetvi. Za silažu ili klip možda ima i boljih???
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Osječki hibridi 1grupa 260kn,2 grupa 230kn ,3grupa 210kn soja 5.3kn cjene sa pdv
Kws kladus oko 280kn,mislim da i 1394
 

lola

Član
Tu od
16 Pro 2010
Poruka
82
PZ Prvča cijene osječkog koji imaju 552-208 kn 25000 zrna
596-420 kn 40000 zrna :arrow: kws cijena se kreče od 320 do 380 kn za 25000 zrna
 

AGROA

Član
Tu od
30 Tra 2010
Poruka
34
Sjemenski kukuruz

1394 je u rangu po vlazi su sa pioneerom M34,a fiacre je od 0,5-1% posto manja vlaga u odnosu na KWS 1394 i M 34

da li je tko sijao dekalb hibride kažu to je velika firma (monsanto) ima li tko kakva saznanja o tim hibridima???
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
da li je tko sijao dekalb hibride kažu to je velika firma (monsanto) ima li tko kakva saznanja o tim hibridima???
U normalnim godinama rekordni prinosi s odličnom vlagom ali lani zbog viška vode znatan podbačaj ,osjetio na vlastitoj koži.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Kod mene godinama se sije A24 i M34 i prinosi su isti, moglo bi se reć konstantni tako da ni ne pomišljam na neki drugi hibrid
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
računam, okvirno, opet će trebat oko 3000 kuna za jednu ral posijati
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=8FCHqqxfNzg[/YT]
Sijanje GMO sjemena kukuruza,kao i svih ostalih usjeva dozvoljeno je od ove godine i u Hrvatskoj...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh