• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2011.-2012.

  • Temu pokrenuo Skin megane 2
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Ja kupujem u Rugvici samo Bc i to 394, 462b i 4982, cijena još nemaju ali neslužbeno bi trebala biti oko 320 kn s pdv-om (25 000 zrna).
Ove godine uzima novi proizvod bc-a super jumbo, pišu da je visokog roda, po 2-3 klipa, rano otpušta vlagu, polutvrdunac itd. pa ću probat nekih 2-3 ha da vidim.

Punac mi je neki dan bio u Rugvici,nije mogao kupit nista,navodno zatvorena maloprodaja
Ja sam sebi u poljocentru u Vrbovcu kupio 408B, 210kn. i 572 250kn
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
u poljocentru pioneer 1. skupina 349 kuna a tretirani 437 kuna ,h24 305 kuna
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Koji pioneer-ov uzet za branje u klipu i skladistenje u klipu?
Ako netko ima iskustva neka napise.

Sutra cu otic do poljotrgovine u Osijek pa cu napisati kakve su cijene ovdje.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Koji pioneer-ov uzet za branje u klipu i skladistenje u klipu?
Ako netko ima iskustva neka napise.

Sutra cu otic do poljotrgovine u Osijek pa cu napisati kakve su cijene ovdje.

meni se svidio p-85,,on je za branje u klipu,,ne runi se,,ima dosta velik klip,,
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
mi smo imali jesenos N43 i sve je brano u klipu,opčenito ti je problem sa novim kukuruzima što ih svi forsiraju za kombajniranje ,ali ja i ove godine sadim grupu 500 i 600 .N 43 sigurno i B23 se isto dobro bere a ima 18 redi zrna, ja sadim samo nekih 5 h kukuruza i 100% samo PIONEER,nijedne ne omalovažavam meni na moj način sadnje i moju agrotehniku se pokazali odlični i samo svaku godinu uzmem 1,2 vrečice zadnje genetike za sprobu:prayer:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Kod mene je u planu Y12, pokazao se dobar prošle godine, još su tu M34 i A24, bere i skladišti se sve u klipu, malo prije se pobere pa se ne rune vrhovi, a jednoliko sazrijevaju...
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
mi sijemo 3god. pajdaš,beremo u klipu,sušimo u kuruzani i prodajemo zrno
-prije sijali pajdaš al ima valjda mekše zrno puno se runi u kuruzani i napadaju ga miševi
-pa poslije bc 4982 i 408b
-pajdaš ima nešto manji prinos,al je zrno kvalitetnijei šrot je crven,što kupci vole kada usporede šrot od ostalih bc on je svjetlo žut kao da je star par godina
-kada punimo vreču 408 sipamo da kraja jedva se sveže vreća,a pajdaša ide za kantu manje,pričam o vreći od 50kg


vreća 25000zrna(9kila mislim) bila 320kn
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Punac mi je neki dan bio u Rugvici,nije mogao kupit nista,navodno zatvorena maloprodaja
Ja sam sebi u poljocentru u Vrbovcu kupio 408B, 210kn. i 572 250kn



Da al to je sve stari kukuruz tj zalihe koje su ostale,,,, evo ja danas uzeo 4 paketa 408b u dubravi 2500 zrna (paket) 100 kn, nema više,,,,, 15x15x15 gnojivo 70 kn vreća 50 kg staro pakiranje malo sgrudana uzeo 600 kg.
Sad još treba otići u Prvču, jer navodno sam čuo da se zatvara poslovnica tam negdje kod Bjelovara, sad neznam točno koje mjesto al kažu da ima rasprodaju do 50% manje cijene.Sutra idem s kolegom pa vam javim.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Preeeskup je pioneer... :cry:

istina da je skup,tu se slažem s tobom:madmana: ali...

...ako pogledaš da ujesen kod kombajniranja oni imaju najmanje 5-10% manju vlagu od svih ostalih,i dok tu uračunaš da za tih 5-10%više vlage trebaš najmanje 50 litri goriva više ulijat u sušaru(a da ne govorim da uz udgovarajuću obradu daju i veće prinose) onda dojdeš do jednostavne računice 50l goriva ×6kn/po litri=ušteda 300kn...
...mislim da ti tu sve onda piše...ispada da vrečicu sjemena dobiješ skoro badava...:supz:
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
mi smo imali jesenos N43 i sve je brano u klipu,opčenito ti je problem sa novim kukuruzima što ih svi forsiraju za kombajniranje ,ali ja i ove godine sadim grupu 500 i 600 .N 43 sigurno i B23 se isto dobro bere a ima 18 redi zrna, ja sadim samo nekih 5 h kukuruza i 100% samo PIONEER,nijedne ne omalovažavam meni na moj način sadnje i moju agrotehniku se pokazali odlični i samo svaku godinu uzmem 1,2 vrečice zadnje genetike za sprobu:prayer:

ajkula ide na pun urod sa kasnom grupom,,dobro razmisljanje:supz:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
vidite ja sam napravio prije nekoliko godina obični mali pokus još kada su u funkciji bili pioneerova stira i natalia ,znači grupa 300 i 500 na isti broj klipova razlika je bila kanta od 10 lit zapremine oko 7kg zrna pa vi izračunajte koliko je to na 100 000 stabljika ili veče površine,,samo danas je problem što više malo tko hoče brati u klipu jer ima više posla oko kukuruza ali garantovano u bbilo koje doba godine kukuruz sušen u klipu ima za 10%veču cijenu kod prodaje i kupci ga radije kupe nego onaj iz sušare
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Uzel sam prošle godina vrečicu pioneera N01, recimo ajd za probu, to sam posijal na razmak 23, jedno pol rali komad, što se tiče sušne godine, bio sam jako zadovoljan s samim oblikom stabiljke, te na kraju i s prinosom.

E sad ja vas pitam jel ima ko od vas kakva iskustva s tim hibridom????
Ja ga planiram sijati malo više ove godine, pa vas eto pitam za mišljenje?
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
pa to je dokazano,da kasnija grupa i duza vegetacija,ima vece prinose,,zato komentirao i ja sijem te grupe,,al za zrno,,ja to srotam u silos,tak da nemam brige sa susenjem,,
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Sutra cu otic do poljotrgovine u Osijek pa cu napisati kakve su cijene ovdje.

Stigao sam do Brazde samo na brzinu jer imam posla nekog,tamo nisam nasao nista jer kazu oni da to ne drže :?

Sutra imam slobodan dan,pa cu se malo promuvati dalje da saznam cijene.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ja čekam da mi poklone kukuruze i da mi dovezu doma, tak je bilo i prošle godine
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
imas od bc-572,,odlican je,,sad je na akciji 250kn,,inace bude 350,,,ja ga imao prosle sezone,,,,a pioneer je skup,,ja ga stalno sio,,sad polako bjezim od njega,,nije mi jasni,,za m-34,,prosle godine rekli da ga vise nece bit u prodaji,,bio na tim predavanjima,,da odlazi sa trzista,,a vidio ga na policama neki dan,,pa mi nije jasno to sad,,da nisu uvalili staru kuruzu,,

Ja bi htio grupu 350, pošto berem u zrnu i sušim. Zvao sam promotora iz bc-a on mi je reko da je najbolji hibrid 344, e sad...:?:
 
Posljednje uređivanje:

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
istina da je skup,tu se slažem s tobom:madmana: ali...

...ako pogledaš da ujesen kod kombajniranja oni imaju najmanje 5-10% manju vlagu od svih ostalih,i dok tu uračunaš da za tih 5-10%više vlage trebaš najmanje 50 litri goriva više ulijat u sušaru(a da ne govorim da uz udgovarajuću obradu daju i veće prinose) onda dojdeš do jednostavne računice 50l goriva ×6kn/po litri=ušteda 300kn...
...mislim da ti tu sve onda piše...ispada da vrečicu sjemena dobiješ skoro badava...:supz:

Znam, ja sušenje plaćam! Zvao sam u agromais u zg pioneer ne trentirani prva cjenovna grupa su 332 kn, druga cjenovna tretirani mislim da su 325 kn, a prva tretirani su 425 kn. I na vecu kolicinu mislim da ce dat popust...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh