• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Å

Å¡vercer

Guest
Stavljam 100-150 kg preračunato po jutru . Sve zavisi kako kad koliko baci i kolko se ima "vremena" .

ima onaj vic "meni gorivo još nije poskupilo - točim uvijek za 100kn" slično se spominje i u prethodnim postovima, svaka preporuka bez analize tla je neozbiljna, pa tako i ova moja,
samo sam spomenio nekakav prosjek
po mom mišljenju fali malo dušika trebalo bi malo UREA
150kg/kj je odličan start, još 100 kg KANa u kultivaciji i dobro
 

MINI

Član
Tu od
20 Pro 2010
Poruka
53
Ja kad bi svoju zemlju za kukuruz gnojio s 250- 270 kg 15ice (37.5-40.5 kg dušika, fosfora i kalija) i 170 kg uree (78 kg dušika) ne bi imao više od 3 t/ha.
Ti mora da imaš zemlju ekstra kvalitete

Gle, nije to neka extra kavaliteta, malo ilovasto, ipak zadržava vlagu tako da ne treba previše gnojiva za solidan prinos. Usput kalcizirana je tako da je apsorpcija gnojiva bolja kad se smanji kiselost i onda za manje love imaš veću iskoristivost. Čisto jednostavno. Problem je što mi imamo svaki svoju recepturu gnojibde, a rijetki se odluče napraviti analizu tla, kalcizaciju i onda na temelju analize se posavjetovat o gnojidbi.:tractor:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,533
Tko bude ukljucen u nitratnu direktivu morat ce obavezno radit analizu ali o tom potom. Dosao mi pioneer katalog. Inace rekorderi u visini prinosa ove godine rekorderi u nizini. 4-5 tona sto je i dobro kako je bilo na drugim parcelama. Negdje i nista bez obzira na hibrid.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Novosadski hibridi

Ekipa dali je tko sijao Novosadske hibride i kako su se pokazali? Zanimaju me ova dva NS hibride FAO grupe 300 (NS 3014) i FAO grupe 400 (NS 4015)(30.000 zrna)!:icon_pidu::icon_hang:
 

teranova

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
47
ja sam sijao ns-hibride ,mislim da su bili 6010 i jos jedan iz 600 grupe.Pokazali su se odlicno ,stabljika preko 3 metra a klipovi ko cijepanice.Posio sam ga na nagovor prijatelja ,koji mi je i nabavio sjeme!Stos je u biti u tome da sam ga imao 2010 godine kad je kisa padala doslovno skoro svaki drugi dan.U onakvoj godini nije bilo loseg kukuruza ili hibrida,a kako se ponasaju u malo EKSTEMNIJIM UVJETIMA neznam jer ga otad nisam sijao,jer nisam mogao nabaviti sjeme!!!!
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Bjelovarcani,vidjeh u Bjelovaru HERBA doo pioneerova vrecica 362 kn.
A kod nas u Sređanima, SIMA-AGRO najpovoljniji sa 368.
Dalje jos idu neki sa 370 i 372.
Svi ostali se drze cijene 385!
 

krone

Član
Tu od
14 Pro 2012
Poruka
142
imam posijano 10 rali uljane repice po planiram kad je skinem posijati kukuruz grupe 200 jel bi mogo uspijeti dozreliti za zrno jel je tko to radio
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
mislim da je vrijeme,,za domace osjecke hibride,,po 250kn,,,ovo vise,nemoze niko povatati,,,,,ja sam radio analize,,na pola zemlje,,svugdje mi pise po 150 kila na hektar preporuka,,sva gnojiva,,,,toga se drzim,,vise manje,,naravno,,ima di treba tona sedmice,,na hektar,,po preporuci,,al otom potom,,,nemoze se sve izfinancirat odmah,,al bit ce,,do mirovine,,,,
 
Posljednje uređivanje:

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Sad sam bio sa putnicom iz Raiffeisen Agro i preporučila mi je njihovo sjeme i to hibride AXXO i ULYXXE, da li netko ima iskustva s njima ona mi tvrdi da su prošle godine imali prinose po 12t/ha i jedan i drugi, ULYXXE čak 15,5 t/ha na jednom pokusu, probao bi ove godine posijati 5-6 ha pa da vidim kako to klapa....
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ja sam godinama sadio Pioner hibride ali lane strasno podbacili u susi a osjecki bili solidni...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
ja sam imal sa Ulyxxom prinos 11 t/ha suhog zrna...na dobrim tlima daju izuzetno dobre rezultate što sam se i sam uvjeril prošle godine... ove godine također idem sa Ulyxxom i Brixxo od Rwa , i sa Pioneereom N01 premium tretman, uglavnom pola površina pioneer, pola Rwa
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
pa dosta su mi jeftiniji od pioneera, a iskreno strah me ove godine zbog loših iskustava iz prošle jer sam probavao sa KWS-om, ne bih odmah išao na neke velike površine s RWA, a i teško mi se odvojit od y12....
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
da Rwa je puno jeftiniji od Pioneera, a možeš sad probat pa budeš vidio kako to bude na tvojim parcelama, ja sam prošle godine prvi put sijal Rwa i oduševil me je , tako ču i ove godine , a Pioneera nit nebi sijal al treba mi premium sjeme za livade što sam izoral i gdje mi ide kukuruz na kukruuz, a ja mislim da Rwa nema tak tretirano...
 
Å

Å¡vercer

Guest
po meni, prošla godina definitivno nije mjerilo za suditi pojedinim hibridima
samo je pitanje koji je hibrid ušao u oplodnju kad je bilo preko 30-35 celzijevaca - taj je podbacio,
tako da ima puno priča "dva hibrida, ista gnojidba, sjetva isti dan, sve isto..." je, samo što je jedan fao380, drugi fao400, razlika oplodnje 2-3 dana, razlika u prinosu 6 tona
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nepostiže se puno hibridom, svi hibridi su jednostavno dobri......i mislim da nema ni neke velike razlike u prinosima, samo je bitno tretiranje i koja je fao grupa.......za naše podneblje treba izbjegavati kasnije sorte, ja sam uvijek sijao 500 i 600 grupu, al zbog promjene klimatskih uvjeta, za sada najbolje uspjevaju grupe 400, barem kod nas u slavoniji.......a sada je ossk ili rwa ili pioneer, tako je svejedno, bitno da je sjeme jeftinije, pa više zato uložiti u gnojidbu, samo moje mišljenje......:drink:

i uvijek bi malo razvukao razmak u redu nego što to preporučuju......pogotovo kod pioneer hibrida, jer je razmak jednostavno premali, jer prinosi su mjereni gdje je daleko bolje tlo nego kod nas i gdje je bila bolja gnojidba, pa nije za usporedbu na našoj zemlji.......dok ossk treba sijati po preporuci
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Pa ovdje sve sami rekorderi kod mene ovdje da ste imali zlatni hibrid lane ne bi imali ni 1 tonu po ha!!!!!!!!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
to i ja gledam, svi se hvale sa 5-6t po hektaru kod nas u slavoniji, a znam kako je bilo stanje kod mene, a kako kod drugih.......sretan sam što imam kukuruza za svoje potrebe........a koliko se sječam, sijali smo isti pr35f38
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
to i ja gledam, svi se hvale sa 5-6t po hektaru kod nas u slavoniji, a znam kako je bilo stanje kod mene, a kako kod drugih.......sretan sam što imam kukuruza za svoje potrebe........a koliko se sječam, sijali smo isti pr35f38

ne sjecam se vise jer se trudim proslu godinu zaboraviti sto prije(cak mi je zena zabranila da pricam u kuci o kukuruzu) ali moguce taj i PR35p12.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh