• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Dali je moguče gdje kupiti sredstva za tretiranje kukuruza (cruiser,poncho,gaucho) ili je i to zabranjeno ????
 

MINI

Član
Tu od
20 Pro 2010
Poruka
53
Pozdrav ekipa!
Vidim da se sve više zagrijavate za sjetvu, odlično. Ja sam još početnik u ovom poslu, ali prošla godina mi je ispala dobro bez obzir ana sušu a gnojio sam sa 100 kg uree po rali i 150 kg 15-15-15 u sijačicu i ništa više jer sam zemlju već zatekao pooranu. Uz sušu prinos na hektaru je bio 8900 kg i to kws 2376, ja super zadovoljan, vlaga 17%, kud bolje.
Ove godine planiram ići isto sa 150 kg 15-15-15 u sijačicu, a na jednu parcelu ću stavit pod brazdu 0-20-30 i to isto 150 kg na ral i 100 kg uree jer ju moram sad poorat. Kod mene se ta receptura pokazala dobra mada je ova 7-20-30 ili 0-20-30 jako skupa gnojidba ali ima i rezultata.
Zanima me da li je netko radio sa ovim Yara gnojivima i kakva su Vaša iskustva? Da i zanima me cijena!
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Dali je moguče gdje kupiti sredstva za tretiranje kukuruza (cruiser,poncho,gaucho) ili je i to zabranjeno ????

Nemožes kupiti.
Već sam ti napisao da samo dorađivaći sjemena mogu koristit te insekticide i oni kao takvi mogu nabavljat iste!
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Dečki ako hoćete vrhunske prinose morate zaorati bar ovoliko uree:icon_rofl: a yara,hm,koristi sam njihovo tekuće gnojivo za žito i nisam zadovoljan,loše se otapalo i štopalo mi dize..neznam..:icon_eyes:

Uploaded with ImageShack.us
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Dečki ako hoćete vrhunske prinose morate zaorati bar ovoliko uree:icon_rofl: a yara,hm,koristi sam njihovo tekuće gnojivo za žito i nisam zadovoljan,loše se otapalo i štopalo mi dize..neznam..:icon_eyes:

Uploaded with ImageShack.us

Hehehehe zakon!!!
Kakva bi to kuruza bila,fijuuuh.
 

MINI

Član
Tu od
20 Pro 2010
Poruka
53
Dečki ako hoćete vrhunske prinose morate zaorati bar ovoliko uree:icon_rofl: a yara,hm,koristi sam njihovo tekuće gnojivo za žito i nisam zadovoljan,loše se otapalo i štopalo mi dize..neznam..:icon_eyes:

Uploaded with ImageShack.us

Mislio sam na granulirano, ne znam kolika mu cjena, u odnosu na kutinu.
Nego nije li to malo previše Uree??? Da ne polegne kukuruz..:)
 
M

MOMOSARIC2

Guest
Ja koristim već par godina samo yara , zato što ne zaoravam ništa niti pod spremač samo startno u sijačicu i prihrana . Zadovoljan sam , a inače cijene ovde kod nas su recimo 7-12-25 = 65e/100kg ,
8-24-24 =80e/100kg . Imaju i par mikroelemenata u sastavu .
Ovo što kolega reče da je koristio vjerovatno je neki yara kristalon i to nije tečno djubrivo nego folijarna prihrana , a tačno je da se slabo topi i ako nije dobro rastopljeno oće ponekad diznu da zaštopa. Najbolje da se razmuti dan ranije i par puta promiješa a i u dovoljno vode.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Ja koristim već par godina samo yara , zato što ne zaoravam ništa niti pod spremač samo startno u sijačicu i prihrana . Zadovoljan sam , a inače cijene ovde kod nas su recimo 7-12-25 = 65e/100kg ,
8-24-24 =80e/100kg . Imaju i par mikroelemenata u sastavu .
Ovo što kolega reče da je koristio vjerovatno je neki yara kristalon i to nije tečno djubrivo nego folijarna prihrana , a tačno je da se slabo topi i ako nije dobro rastopljeno oće ponekad diznu da zaštopa. Najbolje da se razmuti dan ranije i par puta promiješa a i u dovoljno vode.

je kristalon je,loše se topi jako bar kod mene a za granulat se nisa zanimao..koliko stavljaš toga u sijačicu po jutru?
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Pozdrav ekipa!
Vidim da se sve više zagrijavate za sjetvu, odlično. Ja sam još početnik u ovom poslu, ali prošla godina mi je ispala dobro bez obzir ana sušu a gnojio sam sa 100 kg uree po rali i 150 kg 15-15-15 u sijačicu i ništa više jer sam zemlju već zatekao pooranu. Uz sušu prinos na hektaru je bio 8900 kg i to kws 2376, ja super zadovoljan, vlaga 17%, kud bolje.
Ove godine planiram ići isto sa 150 kg 15-15-15 u sijačicu, a na jednu parcelu ću stavit pod brazdu 0-20-30 i to isto 150 kg na ral i 100 kg uree jer ju moram sad poorat. Kod mene se ta receptura pokazala dobra mada je ova 7-20-30 ili 0-20-30 jako skupa gnojidba ali ima i rezultata.
Zanima me da li je netko radio sa ovim Yara gnojivima i kakva su Vaša iskustva? Da i zanima me cijena!

Na koliki razmak ste sijali 2376? Mi smo se razočarali ove godine s njim, bacali smo 250 kg/kj 15-ice, 70 kg uree i prehrana s 100 kg kana, greška nam je bila što smo sijali na 21 cm, a preporuka je 17-18 cm i prinos je bio loš oko 3 t/kj, a s istom agrotehnikom i razmakom nam je N 01 bio 4,3 t/kj u prosijeku
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Na koliki razmak ste sijali 2376? Mi smo se razočarali ove godine s njim, bacali smo 250 kg/kj 15-ice, 70 kg uree i prehrana s 100 kg kana, greška nam je bila što smo sijali na 21 cm, a preporuka je 17-18 cm i prinos je bio loš oko 3 t/kj, a s istom agrotehnikom i razmakom nam je N 01 bio 4,3 t/kj u prosijeku

ja ranije sve sijem na 18 19 a i kasnije grupe isto..bolje dva manja klipa nego jedan veći na isti razmak..:icon_pidu:
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
http://www.poljinos.hr/pdf/PIOOZK2013.pdf

Evo i kataloga kukuruza Poljoprivredng instituta Osijek za 2013. godinu..

Ako netko zna gdje u okolici Zagreba ili Velike Gorice je moguće nabaviti njihov sjemenski kukuruz, bio bih vrlo zahvalan na toj informaciji..

Ili ako netko zna kome se može obratiti tamo u Institutu jer oni u katalogu nemaju imena prdstavnika za pojedini dio Hrvatske.
 

MINI

Član
Tu od
20 Pro 2010
Poruka
53
Na koliki razmak ste sijali 2376? Mi smo se razočarali ove godine s njim, bacali smo 250 kg/kj 15-ice, 70 kg uree i prehrana s 100 kg kana, greška nam je bila što smo sijali na 21 cm, a preporuka je 17-18 cm i prinos je bio loš oko 3 t/kj, a s istom agrotehnikom i razmakom nam je N 01 bio 4,3 t/kj u prosijeku

Da, ja sam sijao 2376 na razmak od 19 cm i bio sam jako zadovoljan, 150 kg/ral 15-15-15 i 75 kg/rl urea, prihranjivao nisam uopće i na 1 hektar prinos od 8900 kg, znači na rali je bilocca 5100 kg.
 

MINI

Član
Tu od
20 Pro 2010
Poruka
53
Ja koristim već par godina samo yara , zato što ne zaoravam ništa niti pod spremač samo startno u sijačicu i prihrana . Zadovoljan sam , a inače cijene ovde kod nas su recimo 7-12-25 = 65e/100kg ,
8-24-24 =80e/100kg . Imaju i par mikroelemenata u sastavu .
Ovo što kolega reče da je koristio vjerovatno je neki yara kristalon i to nije tečno djubrivo nego folijarna prihrana , a tačno je da se slabo topi i ako nije dobro rastopljeno oće ponekad diznu da zaštopa. Najbolje da se razmuti dan ranije i par puta promiješa a i u dovoljno vode.

Ta Yara mi dođe skuplje od Petrokemije, mada znam, ima neke mikroelemente, ali 80 eura je skupo u odnosu na 0,20,30 koji me jesenas koštao 482,00 kn/100 kg a 15-15-15 469,00 kn/100 kg a opet je lani ispadalo dobro.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Svaki hibrid ima dobar prinos zrna ako mu dobro staviš pod guzicu da ima povuči z nečega taj prinos i još ako godina ne zezne bude i još bolji prinos....
To ti je potpuno bezvezno pitanje, a konkretnog odgovora na to nema!!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Svaki hibrid ima dobar prinos zrna ako mu dobro staviš pod guzicu da ima povuči z nečega taj prinos i još ako godina ne zezne bude i još bolji prinos....
To ti je potpuno bezvezno pitanje, a konkretnog odgovora na to nema!!

Čovjek pita a ja nemam pojma o kukuruzu a ni o ratarstvu. Valjda je svatio da ga treba dobro nahranit pa koji god posije svi su dobri.
 

MINI

Član
Tu od
20 Pro 2010
Poruka
53
Svaki hibrid ima dobar prinos zrna ako mu dobro staviš pod guzicu da ima povuči z nečega taj prinos i još ako godina ne zezne bude i još bolji prinos....
To ti je potpuno bezvezno pitanje, a konkretnog odgovora na to nema!!

Tako je Šanana, ako ništa ne daš u zemljicu, da kupiš i zlatno sjeme neće biti ništa. Osobno mislim da su svi hibridi dobri, oni kasniji daju malkice više zrna, a ovi raniji kakave ja preferiram imaju manju vlagu mpa opet jedno na drugo dolazi na isto.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sve ovisi za što ti treba kukuruz, za zrno ili klip.......meni se najbolje pokazala grupa 500, ove godine ću probati posijati i grupu 200, pioneer n86, najraniji hibrid od njih, i ranije ću ga sijati nego sve ostalo, za probu na manjoj površini......prošle je bila suša, pa nije ni nikao, posijan poslije pšenice......
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh