• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Da cujem vasa misljenja i savjete o mojoj agrotehnici koju cu primjeniti ove godine.
Uree na 1 ha 100kg
Npk 13 10 12 i KAN za prihranu.
Bi to bilo dobro ili ne?
 
Posljednje uređivanje:

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Da cujem vasa misljenja i savjete o mojoj agrotehnici koju cu primjeniti ove godine.
Uree na 1 ha 100kg
Npk 13 10 12 i KAN za prihranu.
Bi to bilo dobro ili ne?

bilo bi dobro,,da napisao,,koliko kana,,i te 13 10 12,,bi stavio na hektar''ureu,,vidim,,ovo drugo je valjda tajna,,:(clap)::(clap)::(clap):il mozda i ovo ostalo 100kila,,jebaj ga sad,,
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
bilo bi dobro,,da napisao,,koliko kana,,i te 13 10 12,,bi stavio na hektar''ureu,,vidim,,ovo drugo je valjda tajna,,:(clap)::(clap)::(clap):il mozda i ovo ostalo 100kila,,jebaj ga sad,,

Ma nema tajne prijatelju,napisao bi da znam koliko staviti,pa zato ste vi ovdje.kolko bi bilo pozeljno staviti u kultivator?
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
a gle koliko para,toliko muzike,,posto se para nema bas,muzika ce svirati manje,,ja racunam isto toliko na hektar 100kg uree,,100kg,,15-15-15.a kana 150kila,,on je malo jeftiniji,,pa cu ga stavit vise u kultivaciji,,,to je moja preporuka,,,,ako hoces po ps-u,,ja radio analizu prosle godine,,,rekli mi 150 kila na hektar,svega,,pa ti nadji sredinu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja več nekoliko godina unazad, odkako je poljoprivreda krenula nizbrdo stavljam 3x15 100 kg/ral, samo na pjeskovita tla ide urea 100kg/ral, a u kultivaciju min. 100 kg/ral kan, ako financije dozvole ide i 150 kg/ral.
Na to sve još špricivo, pa korekcija....i onda ljudi moji sve vam to sjebe mraz i suša i na kraju smo svi u jednom krasnom plusu!!:icon_e_wink:
Mislio sam i koje zrnce konoplje posijati među kukuruze da se barem pošteno napušim, ali jok i to bi mi prvo mraz, a kasnije suša sredila:icon_weed::icon_eyes::icon_weed:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sve isto ko i šanana......i mislim da je to sasvim dovoljno

koliko puta kultivirate kukuruze????

prije sam jednom, prošle godine 2 puta, mislim da ću i ove dva puta, ako vrijeme dozvoli.......

jedne godine sam ih i zagrnuo, sa zagrtačem za krumpir, samo drugačije i plitko podesio, budem i ove godine probao......što mislite o tome????
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ako bude suša bude dobro,sam sam u razmišljanju da nabavim one male motičice što nagrču za ovu sezonu,prošle godine nisam obavio kultivaciju zbog novaca i rezultat se vidio u jesen,zato sad je spremljena jedna paleta za kultiviranje i nek čeka:tractor::tractor:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja kultiviram obično jednom i to kad je kukuruz več malo veći, tako da ga odmah zagrnem.
Mada veli struka da je bolje da se ne zagrče kukuruz, neznam zbog čega no dobro....netko će znati to možda bolje objasniti.
Da je sve kak bi trebalo biti, kultivirao bi dvaput, prvi puta sa motikama kad je kukuruz manji i dati mu full prihranu, a drugi puta kad malo priraste ga plitko zagrnuti i po mogučnosti dati mu još koje zrnce dušika :)
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
ako bude suša bude dobro,sam sam u razmišljanju da nabavim one male motičice što nagrču za ovu sezonu,prošle godine nisam obavio kultivaciju zbog novaca i rezultat se vidio u jesen,zato sad je spremljena jedna paleta za kultiviranje i nek čeka:tractor::tractor:
Ja sam nabavio te motičice i lani prvi put tako napravio...ali totalni pušing prilikom malčiranja..potrošio vrijeme i gorivo..a ono što je ostalo u tim jarkima malčer nije ni dotaknuo. Zato ak se misili malčirati nikad više neću zagrtati.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ja kultiviram obično jednom i to kad je kukuruz več malo veći, tako da ga odmah zagrnem.
Mada veli struka da je bolje da se ne zagrče kukuruz, neznam zbog čega no dobro....netko će znati to možda bolje objasniti.
Da je sve kak bi trebalo biti, kultivirao bi dvaput, prvi puta sa motikama kad je kukuruz manji i dati mu full prihranu, a drugi puta kad malo priraste ga plitko zagrnuti i po mogučnosti dati mu još koje zrnce dušika :)


tako sam mislio......a kažu da je bolje zagrtati kada je suša, a kada ima kiše da je bolje da se nezagrće.....a što je bolje neznam, suncokret sam također zagrnuo, prije 2 god, također sa motikama za krumpir i nisam primjetio neku razliku.......to zagrtanje bi možda bilo OK, ako bi prvo prošao sa rasipačem i bacio gnojivo i onda ga zagrtačem nagrnuo uz biljku........tako barem radim na krumpiru sa rasipačem i zagrtačem.......
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Po jednom hektaru ja stavljam 450kg 15-15-15( u sadilicu ),200kg urea i 150kg prihrana kana.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Sto se tice ogrtanja najbolje jednu parcelu napraviti pola pola pa odmah znas na svojoj zemlji sta je bolje .
 

MINI

Član
Tu od
20 Pro 2010
Poruka
53
Po jednom hektaru ja stavljam 450kg 15-15-15( u sadilicu ),200kg urea i 150kg prihrana kana.

U, to je jako puno, pa tu prinos mora biti 13 tona i više po hektaru ako se tako gnoji,
Moja receptura je ko i Šanana, dam jedino 50 kg 3 x 15 po rlai više, a to po hektaru iznosi oko 250 - 270 kg i to je jako dobro, a u današnje vrijeme pošto nema love, planiram zagnojit i posijat ral sve zajedno sa sjemenom za cca 2000 kuna. Nema se...:(sweat):
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
U, to je jako puno, pa tu prinos mora biti 13 tona i više po hektaru ako se tako gnoji,
Moja receptura je ko i Šanana, dam jedino 50 kg 3 x 15 po rlai više, a to po hektaru iznosi oko 250 - 270 kg i to je jako dobro, a u današnje vrijeme pošto nema love, planiram zagnojit i posijat ral sve zajedno sa sjemenom za cca 2000 kuna. Nema se...:(sweat):

Ja kad bi svoju zemlju za kukuruz gnojio s 250- 270 kg 15ice (37.5-40.5 kg dušika, fosfora i kalija) i 170 kg uree (78 kg dušika) ne bi imao više od 3 t/ha.
Ti mora da imaš zemlju ekstra kvalitete
 
Å

Å¡vercer

Guest
evo prvi post, samo da provjerim pišem li ovo kako treba
prije svega pozdrav svima koji dijele iskustva na forumu, dugo pratim forum pa bih možda i ja mogao malo pomoći
 
Å

Å¡vercer

Guest
izgleda da sam uspio
za početak.... gnojidba ovisi o tipu tla, na srednje teškim tlima praksa je zaorati bar 1/2 gnojiva, npr 200 kg 7-20-30 i 100kg urea, start u proljeće 15-15-15 200kg/ha i prihrana KAN 150kg/ha, na pjeskovitim-lakšim postoji mogućnost ispiranja hranjiva ako bude puno oborina tijekom zime
 
Å

Å¡vercer

Guest
koji hibrid ima veliki prinos zrna

intenzivna gnojidba, dobro tla, ako odgovara kasna grupa 400, dkc 5276
lakša tla, manje gnojiva pioneer V74
početak fao 400, rwa bergxxon
 
M

MOMOSARIC2

Guest
Stavljam 100-150 kg preračunato po jutru . Sve zavisi kako kad koliko baci i kolko se ima "vremena" .
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh