• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Probao sam svakave kombinacije, al samo je jedna kombinacija. Onak kako ide redosljed. Bez zaoravanja đubriva ili umjetnog đubriva pod brazdu nema ništa. To bi trebalo biti najvažnije, jer se razvije korijen do dubine di ima hranivo i time se hrani kad mu je najpotrebnije. Može se dogoditi da se potrefi dobra godina i da siješ kukuruz na veliki razmak kako rade svi kod mene i da zemlja nije potrošena. Vidim oko sebe da 70% kukuruza je za ku..c. Pročitao sam malo po forumu kako siju oni koji se s time bave i zašto da govorim da su oni glupi ili razbijam glavu kad su oni več sve usavršili i meni to ponudili da pročitam. Prošle god. mi je bila razlika 20 lipa po kili, a o prinosu da ne govorim. Uložio jesam koliko sam mogo, ali sam i brao za razliku od prijašnjih godina kad su me drugi školovali da ne treba ništa.
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Gdje je moguče kupiti MESAROL za tretiranje kukuruza??? u hrvatskoj ga nem a dali ga ima možda u bih??
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Gdje je moguče kupiti MESAROL za tretiranje kukuruza??? u hrvatskoj ga nem a dali ga ima možda u bih??

Ima ga u hrvatskoj,ali je jako tesko doci do njega jer ga smiju koristiti samo doradivaci sjemena,tako da ako se ne bavis ti poslom tesko da bu ti ga ko prodao.
Ja imam jos 1l i nadam se da bu koristil svrsi.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
A kolko onda bacaš 15-ice, i dal bacaš stajnjak


za kukuruz nebacam stajnjak.......15 100kg, ureea 100kg i prihrana kultivatorom 100kg i to je sve,iako da imam stajnjak, bacio bi ga pod brazdu.......i kukuruz bude dobar, prošla godina je bila loša, al opet sam ga imao...... i klipovi budu isti kao da sam bacio više gnojiva, nema tu razlike.......

jedno pitanje, zašto 7:20:30 u brazdu, kada kukuruzu treba najviše dušika, a u tom gnojivu ga ima najmanje.......i koja je računica ako se baca 7ica u brazdu, ja ju jednostavno nevidim......
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
belec...

Za rwa nemam nikavih primjedbi , imal sam ga 5 ha na jako dobroj zemlji prošle godine, dvije sorte , grupa 300 i grupa 400 , 12 t/ha sam imal prinosa sa grupom 400 , a sa 300 grupom 10 t/ha prosječno

Ne citiraj slike kolega, dok citiraš post s slikama, samo obriši linkove od slika i to ti je to! ŠANANA

Izgleda strašššno Matija!
Daj mi reci koji su hibridi to bili??
Kakva je agrotehnika bila za taj prinos!?
Svaka čast ako ti je bil taj prinos u prošloj godini, mora da je vrhunsko tlo!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jedno pitanje!!!

Dal bude problem ako se i ove godine posije isti hibrid kukuruza na istu parcelu???
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
da Belec , to je bilo na naj naj zemljama gdje ne pozna tlo sušu

Rwa Ulyxxe , Rwa Brixxo su bili hibridi

Agrotehnika sva ista kak radim, pod zimsku brazdu 4 cisterne gnojnice na ral,čim se da na zemlju zatvaranje brazde , večinom je sve plodored, 150 kg/ral 15-stice , 100kg/ral Urea , i prihrana 100kg/ral Kan...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Jedno pitanje!!!

Dal bude problem ako se i ove godine posije isti hibrid kukuruza na istu parcelu???

Zakaj bi to delal???
Kao prvo, monokultura kukuruza nikak ne valja, i ne preporuča se...
ali gotovo da i nema veze koji je hibrid, znači neje bitno el prošle godine bil KWS Kitty a ove bi ti del Bc 418B...isto tak ak je lani bil Mikado i ove bi ti opet del Mikada-SVE SE SVODI NA ISTO DA SE TAKAV POSTUPK NE PREPORUČA zbog razvoja bolesti i štetnika...
eto...razmeš?

nebude se ništ strašno dogodilo...

p.s. sori, nebudem više slike kopiral, samo tekst dok citiram!

MATIJA

Čul sem da je taj ULYXXE ok hibrid...fao 390
kaj budeš ove godine sijal od RWA?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zakaj bi to delal???
Kao prvo, monokultura kukuruza nikak ne valja, i ne preporuča se...
ali gotovo da i nema veze koji je hibrid, znači neje bitno el prošle godine bil KWS Kitty a ove bi ti del Bc 418B...isto tak ak je lani bil Mikado i ove bi ti opet del Mikada-SVE SE SVODI NA ISTO DA SE TAKAV POSTUPK NE PREPORUČA zbog razvoja bolesti i štetnika...
eto...razmeš?

nebude se ništ strašno dogodilo...

p.s. sori, nebudem više slike kopiral, samo tekst dok citiram!

Pa nemrem ispoštovati plodored na svim zemljama, znaš to i sam.
Ide mi na puno parcela ponovno kukuruz na kukuruz, jbg tak je godinama da ide 2 god. negde i 3 kukuruz na kukuruz.
No, to tak funkcionira...

Mene samo interesira dali se more kaj desiti ako baš ide i isti hibrid na istu parcelu 2 godine zaredom??


Nemaš brige za slike, to smo rešili :)
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Mene samo interesira dali se more kaj desiti ako baš ide i isti hibrid na istu parcelu 2 godine zaredom??


velim ti, nema sad tu nekih strašnih posljedica ako bude isti HIBRID, ako se i budu razvili štetnici, to ne bude u većoj tj manjoj mjeri nego kaj bi to bilo da su različiti hibridi...

razmeš me?

koji bi to hibridi bili???
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
MATIJA

Čul sem da je taj ULYXXE ok hibrid...fao 390
kaj budeš ove godine sijal od RWA?

Uylxxe je izvrstan...
uzel budem Brixxo za lagane zemlje i Bergxxon za super dobre zemlje, sad da probam tog Bergxxona isto ga svi hvale, i baš sam ga pratil na tabli od 10 ha bil je predobar i bral ga je sa 17% vlage, sa prinosom od 11t/ha
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Uylxxe je izvrstan...
uzel budem Brixxo za lagane zemlje i Bergxxon za super dobre zemlje, sad da probam tog Bergxxona isto ga svi hvale, i baš sam ga pratil na tabli od 10 ha bil je predobar i bral ga je sa 17% vlage, sa prinosom od 11t/ha

Malo su im nazivi hibrida teški za popamtiti, pa u razgovoru s ljudima nemrem dokučiti o kojem hibridu se radi!

Za takve prinose mora biti odlična zemlja uz isto takvu agrotehniku!
Na koji razmak si sijal Ulyxxa?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
velim ti, nema sad tu nekih strašnih posljedica ako bude isti HIBRID, ako se i budu razvili štetnici, to ne bude u većoj tj manjoj mjeri nego kaj bi to bilo da su različiti hibridi...

razmeš me?

koji bi to hibridi bili???

E to sem štel čuti.
Ma planiram opet Mikada deti na onu zemlju u onoj udubini, videl si i sam kakov je bil lani s obzirom na onu sušu. To mi bude zagarantiran prinos silaže.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Malo su im nazivi hibrida teški za popamtiti, pa u razgovoru s ljudima nemrem dokučiti o kojem hibridu se radi!

Za takve prinose mora biti odlična zemlja uz isto takvu agrotehniku!
Na koji razmak si sijal Ulyxxa?

na 19-20 cm sam sijal Ulyxxa...
da imaju takve kakve imaju nazive hibrida,
zemlja je vrhunska...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
na 19-20 cm sam sijal Ulyxxa...
da imaju takve kakve imaju nazive hibrida,
zemlja je vrhunska...

Niti me ne čudi prinos s tim razmakom!
ak si to uspel, svaka ti čast! i zemlji naravno!

je, šanana
razmem te...trta te za silažu...! :)
bitno da si skužil odgovor na pitanje...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
je, šanana
razmem te...trta te za silažu...! :)
bitno da si skužil odgovor na pitanje...

Čuj, silaža je glavna, znaš i sam, bez nje nema posla :)

Bezveze mi je da tam berem klipa, a onih +3m stabiljke zesečkam:icon_eyes::icon_eyes:
Ovak nek se sve iskoristi pa ide ječam na tu zemlju :)

Sve u svemu. problem je dok je silažni kukuruz visok 1,5-2m jer ga suša pojede....pa onda moram malo i tak kombinirati s tim zemljama.
 
S

spic87

Guest
ljudi imali koga dami pomogne jasam iz bosne iz vaseg komsiluka treba mi vasa pomoc za kukuruze
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh